Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

RO okej, ale RO/DI też? Niby te kilka ppmów, ale jednak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie RO nie jest szkodliwa tylko uboga, bo czysta - a to są dwie różne rzeczy. Pijcie RO szkody wam nie zrobi. Jeszcze raz powtarzam jest uboga, a nie szkodliwa.

Adam, pociągne temat. Znasz jakiś mineralizator aby ta woda była idealna do picia a nie uboga czy jakaś inna?

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po RODI jest jeszcze bardziej ubogo Chyba, że żywica jest nie za świeża lub dobra i coś oddaje (pytajcie się technologa od wody, bo chyba taki jest na forum). Nikomu krzywda się nie stanie. No chyba, że będzie pił tylko RODI, to się "wyjałowi" z części mikroelementów. Taki krzem w naszym organizmie z którym walczą akwaryści jest potrzebny w niewielkich ilościach. :smiling: . Mała kielonek siwuchy krzywdy nie robi, a butelka już może...

Robert, na zajęciach z uzdatniania wody miałem tylko sedymentację i żywice, bez wzbogacania. Ale wydaje mi się, że technologie wzbogacania na chłopski rozum to pic na wodę.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

rozglądałem się za Filtrem znalazłem na Allegro ten produkt:

Allegro: w cenie 199 zł + przesyłka od 12zł do 20 zł

po czym wszedłem na stronę sprzedawcy filtrwody.pl i ten sam zestaw Filtracyjny znalazłem za ceną 137 zł + przesyłka od 12 zł do 20 zł

napisałem do właściciela czy te zestawy się różnią bo w opisie jest to samo ale na jego aukcjach allegro zestaw jest droższy o 62 zł od tego na jego stronie

odpisał mi wyczerpującą odp. "ten sam produkt"

czasem warto dłużej poszukać i zaoszczędzić :D

a tak przy okazji ten filtr w zupełności wystarczy do morszczyzny?


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ro i woda destylowana jest smertelnie szkodliwa dla człowieka i innych zwierząt!!!!!!!

powoduje przewodnienie hipotoniczne!!!!!!

wypicie jednorazowo około 5-10litrów wody o steżeniu osmotycznym 0- SPOWODUJE PRZEWODNIENIE HIPOTONICZNE W KONSEKWENCJI OSTRA NIEWYDOLNOŚĆ NEREK I OBRZĘK MÓZGU-"FIZJOLOGIA TRACZYKA" 3 ROK STUDIÓW PATOFIZJOLOGIA

JEST TO PRZECIWNA SYTUACJA DO PICIA WODY MORSKIEJ

I TO I TO POWODUJE SMIERĆ

nie próbujcie takich eksperymentów mówie poważnie

dlatego dożylnie stosuje sie roztwory fizjologiczne np 0,9% Nacl i 5% glukoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do filtrów RO instalowanych w kuchni pod zlewem w celach spożywczych? Pytam bo zgodnie z tą teorią powinienem już być martwy a czuję się nie najgorzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam obowiązkowo według przepisów masz mineralizator!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale krzyczeć nie trzeba.

Czyli idąc dalej woda destylowana + mineralizator jest już ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żartów picie wody ro spowoduje trwałe nieodwracalne uszkodzenie nerek dlatego trzeba bo później tylko dializy nie przesadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Jakie są efekty spożycia wody destylowanej?

Woda destylowana, jako pozbawiona mikroelementów i czysta, nie dostarcza do organizmu żadnych substancji, jak robi to woda mineralna czy nawet woda z kranu. W wyniku procesu osmozy może zaś zabierać z niego niektóre mikroelementy, co może być bardzo szkodliwe dla organizmu. Spożywanie jej wpływa także na, wydawałoby się paradoksalnie, odwodnienie organizmu i czasem jest w tym celu używana. Wypicie większej ilości wody destylowanej może być bardzo szkodliwe dla zdrowia, a nawet grozi śmiercią. Dlatego przede wszystkim używa się jej w przemyśle, maszynach, wytwórstwie i chemii, a nie w produkcji spożywczej."

to paradoksalne odwodnienie to jest włąsnie -PRZEWODNIENIE HIPOTONICZNE

Przewodnienie hipotoniczne - zaburzenie gospodarki wodnej, w którym dochodzi do nadmiaru wody w ustroju, przebiegające z zmniejszoną molalnością sodu, czyli z hiponatremią. Ten stan nazywany jest także zatruciem wodnym.

Stan przewodnienia hipotonicznego występuje dosyć rzadko, najczęściej dotyczy sportowców pijących ogromne ilości wody po zawodach[1], lub osób z problemami psychicznymi; może też być skutkiem celowego działania człowieka takiego jak tortury wodnej Toca[2].

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do mojego postu ten filtr mi wystarczy ?? do morskiego akwarium

Ps. chce go podpinać pod miejsce przewodu słuchawki pod prysznicem bo innej opcji nie mam co dokupić do tego zestawu

witam

rozglądałem się za Filtrem znalazłem na Allegro ten produkt:

Allegro: w cenie 199 zł + przesyłka od 12zł do 20 zł

po czym wszedłem na stronę sprzedawcy filtrwody.pl i ten sam zestaw Filtracyjny znalazłem za ceną 137 zł + przesyłka od 12 zł do 20 zł

napisałem do właściciela czy te zestawy się różnią bo w opisie jest to samo ale na jego aukcjach allegro zestaw jest droższy o 62 zł od tego na jego stronie

odpisał mi wyczerpującą odp. "ten sam produkt"

czasem warto dłużej poszukać i zaoszczędzić :D

a tak przy okazji ten filtr w zupełności wystarczy do morszczyzny?


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest ok sam taki miałem na początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sobie zwiekszyłeś objawy kaca- porzez zwiększenie objętości mózgu , ucisku mózgu na opony mózgowe i zwiększenie ciśnienia śródczaszkowego.

Dlatego sportowcy po wysiłku pija płyny izotoniczne a nie czystą wodę, a co dopiero destylowana

Edytowane przez bibik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest ok sam taki miałem na początku

a podpowiedz mi jak go podłączyć do wyjścia z baterii przyrznica jest końcówka 21 mm.

a w sklepie wysyłają przyłącza jak niżej ale w calach które będzie pasowało ? 3/4??

-Przyłącze 3/8" 1/2" 3/4" DO WYBORU! W PRZYPADKU NIE OKREŚLENIA ROZMIARU PRZYŁĄCZA WYSYŁAMY LOSOWE

Edytowane przez bartek1080 (wyświetl historię edycji)

89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pod słuchawkę nie bardzo to widzę bo przyłącze jest raczej przelotowe . Lepszym wyjściem jest dokupić trójnik i przedłużenie pod baterię.Jak chcesz to nr tel dam ci na pocztę i wszystko powiem co i jak. pozdro.

Edytowane przez czapa771 (wyświetl historię edycji)

120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pod słuchawkę nie bardzo to widzę bo przyłącze jest raczej przelotowy . Lepszym wyjściem jest dokupić trójnik i przedłużenie pod baterię.Jak chcesz to nr tel dam ci na pocztę i wszystko powiem co i jak. pozdro.

ok to czekam na nr tel.

Edytowane przez bartek1080 (wyświetl historię edycji)

89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratuje mnie chyba tylko to, że miałem wtedy niskie ciśnienie wody w RO i przez to słabą filtrację :). Teraz problem rozwiązany i wody z RO pić nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek1080,

Udało ci się podłączyć filtr pod słuchawkę, czy założyłeś trójnik?

Pozdr.,

Dominik


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod słuchawkę?

Przyłącze jest przelotowe będziesz musiał zaślepiać przy każdej dolewce, a będzie to co dwa trzy dni.

Wepnij się lepiej pod zlew, umywalkę lub pralkę. Tam na pewno gdzieś masz wężykiem połączenia z instalacją z reguły na ½”. Ja temat przerabiałem miesiąc temu.

Pozdrawiam.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek1080,

Udało ci się podłączyć filtr pod słuchawkę, czy założyłeś trójnik?

Pozdr.,

Dominik

dzięki za podpowiedz filtr działa podpoiłem go pod umywalką między wężykiem do baterii a kolankiem wychodzącym ze ściany 3/8 podłącze było w zestawie

a podpowiedzcie mi co można uczynić z wody która rzekomo powinna iść w ścieki do czego można ją wykorzystać prócz do zmywania i do spłuczki w WC :D jestem oszczędny i skoro mam miastu za nią płacić chce w połowie wykorzystać :D

Edytowane przez bartek1080 (wyświetl historię edycji)

89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo takie pytanie w czym i jak przechowywać czystą wodę i jak długo


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chętnie sie dowiem bo juz nie raz myślałem o piciu RO :) ale w UK nie znalazłem żadnego wkładu mineralozujacego aby ta wodę na nowo wzbogacić.

Rob.

Robert , a tutaj szukałeś ? http://www.ro-man.com/

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechować możesz np w butelkach 5l po mineralnej ale nie za dług, gdzieś czytałem, że do tygodnia.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.