Skocz do zawartości
Bartol

Ubezpieczenie OC/AC - pytania dotyczące zniżek/zaświadczeń o zniżkach

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jeśli jest tutaj ktoś od ubezpieczyciela, lub zna się na tym to proszę o informację na PRIV.

Chciałbym zapytać o parę rzeczy :)

Pozdro,

Bartol


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko podpowiem,że jeśli chodzi o samo OC to co roku sprawdzam w kilku firmach i wybieram najtańszą ofertę,patrzę jeszcze czy mają dobre ubezpieczenie szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku mój brat cioteczny ma firme z ubezpieczeniami - generalnie powiedzial mi tak - chcesz tanio i od reki - masz konto w mbanku zaloz tam - jedno z tanszych i bezproblemowe - i tak majac Fiat Stilo Abarth 1.6 2002r AC i OC kosztowalo 640 zl zalozylem po 3 dnia przyjechal Pan sprawdzil co i jak podpisalem i tyle ale w momecie zlozenia przez www wniosku juz go dostalem wydrukowalem sobie sam i podpisalem dokument i moglem jezdzic. nie moja branza tylko chcialem napisac jak sie sprawa ma do np mBanku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale traf sprawcę z MBanku - masakra - 6 miesięcy oczekiwania na kasę - na infolini i likwidatorzy nie znają obowiązujących przepisów - tak że AC zdecydowanie odradzam i nie jest to tylko moja opinia ......

OC fakt - na ten moment gdzie najtanie chyba, że w pakiecie z AC wtedy sprawa się komplikuje - ale trwają prace nad nową ustawą ubezpieczeniową (a wzasadzie jej nowelą) i poszkodowany będzie miał wybór gdzie zgłasza szkodę z OC czy u sprawcy czy w swojej firmie ubezpieczeniowej - wtedy kryterium ceny nie będzie już takie oczywiste (a dla niektórych napewno nie jedyne)!

pzdr

Arek

Bartku mój brat cioteczny ma firme z ubezpieczeniami - generalnie powiedzial mi tak - chcesz tanio i od reki - masz konto w mbanku zaloz tam - jedno z tanszych i bezproblemowe - i tak majac Fiat Stilo Abarth 1.6 2002r AC i OC kosztowalo 640 zl zalozylem po 3 dnia przyjechal Pan sprawdzil co i jak podpisalem i tyle ale w momecie zlozenia przez www wniosku juz go dostalem wydrukowalem sobie sam i podpisalem dokument i moglem jezdzic. nie moja branza tylko chcialem napisac jak sie sprawa ma do np mBanku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... trwają prace nad nową ustawą ubezpieczeniową (a wzasadzie jej nowelą) i poszkodowany będzie miał wybór gdzie zgłasza szkodę z OC czy u sprawcy czy w swojej firmie ubezpieczeniowej - wtedy kryterium ceny nie będzie już takie oczywiste (a dla niektórych napewno nie jedyne)!

:offtopic: W tej chwili mając AC też można zgłosić się do swojego ubezpieczyciela, który powinien zlikwidować szkodę, a następnie wystąpić z regresem do ubezpieczyciela sprawcy.

Na dzisiaj takie rozwiązanie ma jednak dwie wady zasadnicze:

1. Twój ubezpieczyciel AC może potrącić z odszkodowania stopień zużycia, franszyzę lub udział własny itp., trzeba mieć naprawdę dobre ubezpieczenie w systemie serwisowym, żeby się nie przejechać, a przeciętny użytkownik nie wie nawet na jakich warunkach się ubezpiecza. W ramach ubezpieczenia OC sprawcy od niedawna można też dochodzić pojazdu zastępczego (ale trzeba się mocno wykłócić i należne jest tylko za czas naprawy - bez oczekiwania na dostawę części, chyba że auto jest niezdolne do jazdy). Opcja samochodu zastępczego w AC jest z reguły dodatkowo płatna i mało kto ją ma. Oczywiście franszyzę i potrącenia można potem dochodzić od sprawcy / z OC sprawcy, tylko że robi nam się coraz więcej dłubaniny w sprawie, w której chcemy nie myśleć o szkodzie, tylko jeździć.

2.Szkodę z AC wlicza się w przebieg szkodowy, więc kolejne ubezpieczenie najprawdopodobniej będzie droższe. W teorii Ubezpieczyciel powinien zregresować szkodę i "wyczyścić" przebieg, ale w praktyce wcale to tak różowo nie wygląda. Postępowanie regresowe nie zawsze jest prowadzone, a nawet jeśli to ubezpieczający nie zawsze o jego efektach się dowiaduje, nie mówiąc już o kosztach likwidacji szkód. To jest kłopotliwe szczególnie w ubezpieczeniach indywidualnych.

I może jeszcze jedno. Od jakiegoś czasu ubezpieczyciele mają dostęp do bazy danych szkód. Więc jeśli ktoś poda lub podpisze wniosek podłożony np. przez agenta i pominie informacje o szkodzie (wtedy są większe zniżki i agent sprzeda polisę), to z dużym prawdopodobieństwem może się spodziewać, że przyjdzie do niego pisemko z prośbą o dopłatę składki, a jeśli tego nie zrobi to sprawa leci do sądu (znam takie przypadki).

Pozdrawiam,

Dominik


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik ale ja nie piszę o zgłaszaniu szkody z AC tylko szkody z OC u swojego ubepzieczyciela u którego wykupiłeś polisę OC (przyznasz, teraz stan faktyczny jest taki, że polisę OC kupujemy zazwyczaj gdzie jest najtaniej a problem po szkodzie ma poszkodowany!)- reszta generalnie to prawda ale czytając Twojego posta łatwo dojść do wniosku, że wybierając polisę AC lepiej już wybrać sprawdzone rozwiązania! Nawet kosztem wyższej składki. W kilku firmach masz w standardzie polisy AC wersję naprawy bez udziałów własnych, pojazd zastępczy i holowanie w kraju i zagranicą - fakt trzeba się naczytać warunków ubezpieczenia ale częśto tego nie robiąc narażmy się na stres w przyszłości!

A zgłaszanie szkód ze swojego AC w przypadku gdy jest znany sprawca, który posiada wazną polisę OC ma jeszcze wiele innych wad o których nie piszesz a nie sposób ich pominąć :)

Bartek poszedł prv.

pzdr

Arek

Ale fakt to jest of top w of topie i już kończę :)

Edytowane przez wa1ker (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Astis zainstaluj sobie jakaś "sprawdzajkę" do błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Astis zainstaluj sobie jakaś "sprawdzajkę" do błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wrodzonym dyslektykiem - :(

Sorry za te byki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Astis,

Wszystko się zgadza, ja napisałem o stanie "na tę chwilę".

Kończę przynudzać i pozdrawiam :) ,

Dominik


>Moje akwa<

90x53x50 cm (238,5 l. + 63 l.), oświetlenie PS BP 140W XM, odpieniacz DIY na Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04, obieg Eco Runner 3700, falownik Jebao WP-25 8.000L, cyrkulacja Tunze 6025 i Koralia 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam link4 przeszedłem z axy byli tańsi o jakieś 300zł. Mbank mam tam konto i to jest fajne ale ubezpieczenia nigdy :) jak ubezpieczałem auto to byli najdrożsi - grudzień 2012.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ubezpiecza to wszystko jest elegancko gorzej bywa z wypłatą. Koledze odmówili wypłaty z AC bo stwierdzili że opony mają za mały index nośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Dziękuję za wszystkie info przekazane na priv oraz nr. tel :)

Powiem Wam jedno! Jak chcecie zawierać ubezpieczenie i nie wiecie ile macie zniżek to nie problem, UFG ma już bazę gdzie każdy po PESELu jest sprawdzany, widać zniżki, szkody, koszty szkód itp. więc nie trzeba załatwiać żadnych papierów od przeszłych ubezpieczycieli.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdziłem moje ubezpieczenie,samo OC bez dodatków,samochód renault laguna 2001 rok silnik V6 3 literki i zniżka 60% :

Link4- 587 zł

Axa - 417 zł

Liberty direct-598 zł

Aviva - 542 zł

Poprzednie ubezpieczenie w Benefia bo przegapiłem 710zł

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy pomijają PZU? Ja za Chryslera z silnikiem 3.8l v6 Pb płacilem 560zl na rok.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu wyjatkowo tym razem z robertem sie zgodze :) doszlo do tego, ze glownym kryterium wyboru polisy stala sie cena. a to jest lekko mowiac "chore". moloch zwany pzu, posiada najwieksza siec punktow naprawczych, najnormalniejszych rzeczoznawcow i posiada najwiekszy kapital. niejednokrotnie juz udowodnili mnie i wielu moim znajomym, ze te kilkadziesiat zl roznicy w cenie polisy jest uzasadnione.

warto sie naprawde glebiej nad tym zastanowic bo nie sa to roznice tak kolosalne jak wszyscy mysla, a zakres uslug jest kolosalnie rozny.

i nie przez telefon czy internet tylko do agenta :) jemu tak zalezy na sprzedaniu polisy, ze tak ja dopasuje, iz nirjednokrotnie wychodzi o wiele taniej niz u "tanich" ubezpieczycieli :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko PZU bo według mnie jest najlepsza jakość w stosunku do ceny. Auto to Peugeot 407 coupe 2.7L i np w jednej ubezpieczalni która reklamuje się jako najtańsza za ubezpieczenie od kradzieży (auto stoi w miejscu nie strzeżonym) chcieli dodatkowo 8000zł hehe a AC było z udziałem własnym w szkodzie. Biorąc OC + AC w PZU jako pakiet naprawdę wychodzi korzystnie a z wypłacanie pieniędzy nie ma problemu, ale jak kto woli jedyne czego radził bym unikać to udział własny w szkodach...


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,w reklamach tak pitolą,że masakra,choć ostatnio PZU się poprawiło i jedno z aut mam u nich ubezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wycenili pakiet na 16000 ;)

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.