Skocz do zawartości
Aleksandra

Akwarium morskie mikro rafa na 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zacząć zakładanie takiego zbiorniczka? Jego wymiary to 40x25x30 chcę zastosować filtr typu Biostar Flotor (z odpieniaczem, akwarium będzie miało też filtr biologiczny, oraz deszczownie. Ogrzewanie grzałką o mocy 50W. Oświetlenie to jedna świetlówka Marine Blue Actinic - T5. Napowietrzanie pompom Mistral 2000. Czy to dobre rozwiązanie? Jaki wy macie pomysł? A jaką obsadę byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale będę brutalny: poczytaj najpierw forum, później pomyśl, znów poczytaj, pomyśl i zapytaj. Z tego co wymieniłaś nic dobrego nie wyjdzie o ile coś wyjdzie

pozdrawiam i powodzenia

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz chyba kupe siana i jeszcze więcej niewiedzy:Dmorskie awqrjum to nie puszczaki:( poczytaj, , poczytaj, poczytaj, poczytaj a dopiero potem popytaj:D


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego napowietrzania zadnej deszczowni biostar -no moze byc choc za duzy tak mi sie wydaje oswietlenie no coz przy takiej dlug to t5 nie wejdzie ok 56 cm jedynie HQI lub power kompakt min to 2x 18 w nie zapomnij o cyrkulacji

no i poczytaj tak jak ci tu podpowiadaja


kostka 45x45x45,Tunze Osmolator Uniwersalny Nano,Tunze Comline Reefpack 250,tunze 2x 6015,lampa AQL-C64(***)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak dal minimum 2 zebrasomy, ukwial i 2 blazny, mysle ze jeszcze 3 krewetki

zartowalem :)

zrob jak koledzy radzili wyzej, poczytaj troche ....


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jestescie takim gadaniem to zniechecicie do robienia solniczki .(Ufff dobrze ze mnie tak nie potraktowaliscie):)


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to pytanie jest równie zniechęcające jak odpowiedzi:D


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Aleksandra!

Nie martw sie - kazdy kiedys zaczynal. Do Twojego malutkiego akwarium ciezko bedzie dopasowac oswietlenie. Latwiej jest kupic lampy i potem akwarium troche krotsze niz lampy. Wydatek groszowy a jeden klopot mniej. Oswietlenie powinno byc dosyc silne: np:1 Watt na litr wody. Jezeli bedziesz miala odpieniacz to nie potrzebujesz zadnych innych filtrow. Do akwarium wklada sie ok.(10-20% objetosci wody) "zywa skale". To ona bedzie filtrem biologicznym a przy okazji w akwarium rozpocznie sie zycie. Grzalka powinna miec termostat bo takie male akwa moze sie przegrzac. O obsadzie uslyszysz rozne zdania: moze tam moga plywac ze dwie rybki po 2 cm kazda ale nie wieksze i nie takie ktore moga wieksze urosnac. Pewnie zmiesci sie czyszczaca krewetka, krabik i jakis slimak. Kilka malutkich korali uzupelni stan inwentarza. Ale najpierw powinnas przez kilka miesiecy sprawdzic czy potrafisz utrzymac takie akwa bez skokow parametrow wody. To bedzie przy tak malym akwarium i braku doswiadczenia prawie niemozliwe. Latwiej jest gdy sie zaklada wieksze akwarium.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium powinno byc oczywiscie troche DLUZSZE niz lampy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium 30l i wystaja mi swietlowki lekko. W takim akwa odpieniacz bedzie mocno wybjal plankton takze ja bym zastosowal jesli bedzie mocno obciazone.U mnie przed zastosowaniem mialem sporo kielzy i innych robaczkow natomiast po wlozeniu 3/4 populacji zniknelo, a tego syfu tak znowu duzo nie wyrzuca takze korzysci jedynie takie ze rzadziej podmianke wody musze robic. Do takiego akwa przedewszystkim dobra sol-TM proreef nie trzeba sie martwic o dozowanie w takim akwa. Ja gdy stosowalem na poczatku sol aquamedica po pari miesiacach mialem biale glony wapienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna swietlowka to troche malo, 2x24watT5 bedzie ok- 1x aktyniczna 1x 10.000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola nie obraz sie ale ten setup jest beznadziejny. Zle swiatlo (i za malo), zla filtracja, po co deszczownia? po co napowietrzanie? Widac ze spodobalo Ci sie morskie i chcesz miec na szybkiego ale tak sie nie da. Niestety ( a wlasciwie stety) trzeba troche poczytac, akwarium morskie to nie jest obraz wieszany na sciane dla ozdoby.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ola;

mam takie akwarium, co prawda jeszcze nie zalane, ale z niego wlasnie bedzie moja malutka solniczka (juz wkrotce!).

Dzieki temu forum dowiedzialem sie b. duzo i caly czas sie ucze....

Co do oswietlenia to ja kupilem w Aqua-light takie "łamane swietlowki" - wygladaja jak power compact , ale sa tansze.

aktynika to : Świetlówka Dulux L 24W/67 + do tego jeszcze biała z Sylvanii ( na razie). Idealnie sie mieszcza do takiego baniaczka.

Jak Ci nie bedzie odpowiadac to kup sobie PC w um-um.

A w dalszych kwestiach to poprzednicy wszystko chyba juz napisali - trzeba duzo czytac i zastanowic sie z 10 razy , czy naprawde chce miec i bede/mam czas zajmowac sie akwarium morskim.! Uslyszysz tu wiele roznych kwestii co do rozmiaru baniaka - prawda jest jedna im wiekszy tym latwiej go utrzymac w rownowadze ( ale to dotyczy takze i akwarystyki slodkowodnej). Zycze powodzenia!


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adi Zet :

@ziyo, ine ola ale aleksandra :):);)

Cos sie tak uwzial ?!

;) Moja kurcze wina! Bede pamietal, Aleksandra!


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola = Aleksandra, to to samo


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.