Skocz do zawartości
bibik

Pekniety kubek

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czym to skleic, teraz już wiem czemu wyskoczyły mi Dino. Mam kurcze tylko na stanie poxipol może ktoś z okolic lodzi potrafi być to, skleic. Wyprodukował go Darek b30 ale brak do niego kontaktu

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-7155-1359804628,34_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że sie rozeszło na peknięciu i kurcze troche trudno docisnąć oba brzegi .można lekko podgrzec?

Powiedzcie mi czym to skleic, teraz już wiem czemu wyskoczyły mi Dino. Mam kurcze tylko na stanie poxipol może ktoś z okolic lodzi potrafi być to, skleic. Wyprodukował go Darek b30 ale brak do niego kontaktu

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

każdym cyjano akrylem też dasz rade ,cyjanopan e , kropelka, ale uwaga miejsce klejenia zrobi się mat białe, a klej lubi się rozlewać jak za dużo kropniesz.

PS powierzchnie łączone suche odtłuszczone i warto poczekać te 20 min przed użyciem

PSS edytka ty masz tam pęknięcie z ubytkiem materiału to inna bajka, jeśli masz trochę spienionego PCV, młynek do kawy,nuż do tapet, cyjanoakryl to nawet dziura na centymetr nie straszna

Edytowane przez juko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że sie rozeszło na peknięciu i kurcze troche trudno docisnąć oba brzegi .mozna lekko podgrzec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli samo się rozeszło bez ingerencji termicznej to może oznaczać że materiał ma naprężenie, pękniecie złączysz a niżej pęknie,jak masz możliwość to wypełnić ja bym wypełnił ale niech wypowiedzą się inni bo na estetyce mocno stracisz może ktoś będzie miła lepszy pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

post-7155-1359886145,08_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby przed sklejeniem wywiercić niewielki otwór (ok. 2mm) na końcu pęknięcia - zmniejszy to prawdopodobieństwo dalszego pękania.

Poxipol jest chyba za gęsty żeby udało się nim to skleić. Poza tym, lepszy byłby jakiś klej rozpuszczający plexi. Czyli do niej dedykowany albo zrobiony we własnym zakresie.

Nie bardzo wierzę też cyjanoakrylom ale jak nie ma innego wyjścia...

Można to zrobić łącząc dwie metody i na dwa razy - tam, gdzie materiał się styka skleić cyjanoakrylem a grubiej nałożyć Poxipol. Żeby jakoś zapanować nad Poxipolem dobrze byłoby pod jedną stronę kubka podłożyć arkusz czegoś, co pozwoli się klejowi utrzymać w odpowiednim kształcie. Kleić na leżąco :) Tzn. połozyć kubek, chociaż jak wolisz się położyć to chyba też można ;)

Jaka jest średnica tej rury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolega robi mi nowy kubek, pierścień łączący tak się rozszerzył że oryginalny fi 200 o gr 3.2 mm za cholerę nie wchodzi. założyłem i rozszedl się i cieknie, ok 2 mm chyba się rozszerzył sądząc po szer pęknięcia

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dość nietypowe pytanie :)

Czy cyjano akryl z kropelki nadaje się do klejenia kubka dla dziecka? W zasadzie to ma być dla niego na ostatni miesiąc ale wczoraj pękł po upadku i skleiłem. Zastanawiam się czy ma on jakiś wpływ na posiłek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dość nietypowe pytanie :)

Czy cyjano akryl z kropelki nadaje się do klejenia kubka dla dziecka? W zasadzie to ma być dla niego na ostatni miesiąc ale wczoraj pękł po upadku i skleiłem. Zastanawiam się czy ma on jakiś wpływ na posiłek?

Sorry ale nie wyobrażam sobie kleić kubka swojej córce, wydał bym każde pieniądze na nowy, chociaż potrzebowała by go na jeden dzień....

To jest forum akwarystyczne, ktoś Tobie podpowie że ok można, a się okaże że dziecko się zatruje i co wtedy? chcesz ryzykować zdrowie dziecka dla oszczędności paru złotych?


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewną ciekawostkę z forum modelarzy dotyczącą cyjanoakrylu link

Tu jednak chodzi o dziecko i nie warto ryzykować nawet w najmniejszym stopniu, kup nowy kubek.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dość nietypowe pytanie :)

Czy cyjano akryl z kropelki nadaje się do klejenia kubka dla dziecka? W zasadzie to ma być dla niego na ostatni miesiąc ale wczoraj pękł po upadku i skleiłem. Zastanawiam się czy ma on jakiś wpływ na posiłek?

:rofl: :rofl: :rofl: zawsze to parę złoty oszczędności na nowego hepatusa

pewnie poradzi sobie bez kubka

edyt rozbawiłeś mnie poniższym postem,mało mi z ręki filiżanka versace nie wypadła

ja nie oszczędzam na dziecku klejąc mu kubki trucizną,nawet przez myśl by mi to nie przeszło end.

post-23536-0-53393800-1450451246_thumb.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rofl: :rofl: :rofl: zawsze to parę złoty oszczędności na nowego hepatusa

pewnie poradzi sobie bez kubka

Mam inne kubki ale z tego mu się najlepiej piję kaszę i nie parę gdyby to był kubek za parę złotych to nie zadawałbym takich pytań tylko bym zszedł na dół i kupił.

Oszczędny zawsze byłem owszem i dlatego teraz dziecko ma własny pokój i jeździ z isofix 5 gwiazdkowym.

Chodziło mi o wypowiedź osoby majętną w wiedzę a nie śmieciarzy postowych.

Tu jednak chodzi o dziecko i nie warto ryzykować nawet w najmniejszym stopniu

Niestety nic nie znalazłem ale ostatecznie wyautowałem go.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.