Skocz do zawartości
Coltrane

Morska przygoda Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego ze za niecały miesiąc pojawi nam się córka trzeba było zlikwidować czarne wody z dyskami na duzo mniejsze akwarium, padło na morskie 300l bedzie to moje pierwsze słone akwarium.

zrobilem projekt ktory przeszedl akceptacje wyslalem do Przemka Wieczorka ze Szczecina który kleił mi już wcześniej zbiornik, Przemek troche doradził i za 4 dni miałem do odbioru szkło, troche inaczej niż tutaj czytam na forum ze na zbiornik czeka sie tygodniami - miesiącami u innych producentów.

Zbiornik ma wymiary zewnętrzne 70x70x70 + zewnętrzny komin, szlif trapezowy, szkło float, przezroczysty silikon, przewidziałem w nim komore na Wavebox-a

sump 60x60x50

Odpieniacz na razie kupilem od forumowicza WEIPRO 2014, jest on na start akwarium, docelowo zrobie jakies DIY

f104f5856d88612e69ced390a8e55c14.jpg

Pompa do odpieniacza, kupilem juz NEWA BP1202 igiełkowa

97581bf755dbbf113cabef3e28f19b67.jpg

Na obieg planuje dopiero kupić New Jet 3000, mam nadzieje że wystarczy

new-jet-3000.jpg

Na cyrkulacje wewnątrz 2x JVP 101,

Oświetlenie mam z poprzedniego zbiornika 2x 150W HQI musze sie tylko zdecydowac jakie zarniki chce kupic. Obecnie działam z pokrywą na akwarium, lampy mają swoje obudowy ale chcę aby były w osobnej komorze przedzielonej szybą + wentylacja komory aby zbytnio nie grzały wody.

naswietlacz-metalohalogenkowy-kanlux-reva-mth-150-s-150-wat-4838-2_0_b.jpg

post-17414-0-24679000-1359968646_thumb.jpg

post-17414-0-27373000-1359968652_thumb.jpg

post-17414-0-05920600-1359968666_thumb.jpg

post-17414-0-86210300-1359968674_thumb.jpg

post-17414-0-89966000-1359968691_thumb.jpg

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie korale planujesz trzymac ale 2x JVP 101 to moze byc za malo na 300litrowy baniak.

Jak bedziesz podłączał pompe pod odpieniacz to nie zapomnij wywalic oryginalnej zwezki z odpieniacza.

Poza tym troche bez sensu było kupowanie tego pienidła i pompki bo ten zestaw jest duza za cienki na to akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie korale planujesz trzymac ale 2x JVP 101 to moze byc za malo na 300litrowy baniak.

Jak bedziesz podłączał pompe pod odpieniacz to nie zapomnij wywalic oryginalnej zwezki z odpieniacza.

Poza tym troche bez sensu było kupowanie tego pienidła i pompki bo ten zestaw jest duza za cienki na to akwarium.

Ja wyczytałem że planowany jest wavebox więc lipy nie będzie martwi mnie jednak supm który zbyt dużego pienidła nie obsłuży z racji wymiarów...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za szkło,jeśli można spytac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumpa wiekszego juz bym nie pomieścił, i tak ma on 180litrow wiec ponad połowe objetosci akwarium, jest jeszcze pewna opcja zeby go powiększyć o 15cm w głąb szafki, ale to musiałbym zamówić stelaz stalowy, zobaczymy co będzie, to pienidło jest na poczatek, przez 2-3 miechy nie bedzie pływającego zycia wiec powinno starczyc a w miedzyczasie zrobie DIY. Odnosnie cyrkulatorow faktycznie kupie moze 4szt tak jak radzicie.

Korale też nie wiem jakie bede trzymał, na razie czytam forum...


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cyrkulacje to ja w kostce 90x50x50 mam 7500l/h i jasno mogę powiedzieć że to za mało. Jeśli chodzi o życie pływające na pewno kiedyś cię porazi jego piękno także nie mówiłbym "na pewno nie". Szczerze jeśli chodzi o korale to wybór masz ogromny ale najładniejszy moim zdaniem jest mix lps/sps a warunki masz jak najbardziej...


5908_5997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na początek ten odpieniacz się nie nadaje.Ewentualnie do 100 lit. w obiegu.Ogólnie szkiełko super.Powodzenia :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aqua-koral.pl...czy-sprzet.html

Zycie pływające będzie ale spokojnie, niech to troche dojżeje, na razie zalezy mi aby to ruszyło i zaczeło powoli ożywać, pośpiech nie jest wskazany, docelowo sprobuje zrobic odpieniacz DIY na tym New Jet 3000 jezeli bedzie lipa to kupie jakiś używany odpieniek i wpuszcze wtedy rybki.

Skałe mam już zamówioną i zapłaconą zaliczkę z likwidacji akwarium forumowicza, zdjecie w zbiorniku 80x60x55

post-17414-0-10158300-1359977949_thumb.jpg

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szczerze dzieki temu człowiekowi dowiedziałem sie o Przemku który klei na całą Polske akwaria i widać , że sie na tym zna :)

Właśnie zamówiłem u niego też szkło i w Sobotę odbieram , ale mówił ze juz w czwartek bedzie do odebrania :)

Ja z kolei bede miał 275l 110/50/50 + zewnetrzny komin z wave boxem , 2 boki opti white .Jak szkiełko juz bedzie to rozpocznę swój temat :)

pozdrawiam

PABLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co du sumpa, to nie wiem czemu ma nie pomieścić odpowiedniego odpieniacza.

Ja mam sump o wym 50X50 i mam w nik MiniBK160.

Tak, że w Twoim spokojnie się zmieści solidny odpieniacz.

Szkoda tylko, że podzieliłeś na równe komory. Trzeba było komorę powrotru zrobić węższą.

Edytowane przez ragoo (wyświetl historię edycji)

3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tło czarne/białe/niebieskie? nie moge sie zdecydować chyba skłaniam sie ku czarnemu, szyba bedzie zaszpachlowana silikonem od wewnatrz


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafiło na czarne tło, kupiłem farbe akrylowa wodorozcienczalna, po 2 dobach zalalem woda i farba odeszła jak folia od szkła, bede musiał kupic plexe czarna i dac od wewnatrz na tylnia szybe. Jestem w trakcie konstrukcji oswietlenia, pod lampy w odleglosci 10cm dojdzie szyba ktora bedzie izolowala termicznie wode od swiatła. Lampy mozna przesuwac tył/przod oraz na boki. Przyszły pompy, do odpieniacza i obiegowa, czekam na cyrkulacyjne, korpus odpieniacza oraz skałe. Mozliwe ze w weekend poskładam zabudowę z płyt białych.

post-17414-0-87340300-1360273741_thumb.jpg

post-17414-0-99274400-1360273746_thumb.jpg

post-17414-0-37189700-1360273754_thumb.jpg

post-17414-0-06611100-1360273759_thumb.jpg

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oklej czarną folią od zewnątrz i po kłopocie w kominie mozesz wyszpachlowac widoczną od srodka scianke czarnym klejem do szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kłopocie byłoby gdyby komin nie był klejony na zewnętrznej ściance, jedyna opcja to barwienie od wewnątrz. Póki co to woda leje się od piątku... Zamówiłem 2 żarniki HQI 10000K + 20000K zobaczymy co z tego wyjdzie jak przyjdą. Powoli składam obudowę

post-17414-0-99351600-1360512951_thumb.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w składaniu.

Bardzo estetycznie całość wygląda. Kosteczki maja to coś.

Robisz jakąś wentylacje?


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem tło z czarnej plexi, wkleiłem na silikonie i jest ok.


120x60x60,odpieniacz DIY rura 200mm AB3000/1.12x20W led made in china,obsada Lps+parę Sps,new jet 2300 obieg,2x6045 cyrkulacja,balling,suplementy AF Coral A i V,Jod, węgiel+biopellety w planach.

6053_6143.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wentylacja dla HQI i dla powierzchni nad woda osobno, wyloty beda w gorze obudowy, jest pewien pomysl w glowie zeby wyciagnac akwa do sufitu i w lampkach dac kanal wentylacyjny na zewnatrz budynku, przy poprzednim akwa otwartym bardzo bylo wilgotne powietrze w mieszkaniu szyby zaparowane, generalnie zaduch, przy tym chcialbym tego uniknac. Mam 2 tyg na uwiniecie sie z hardwarem akwa na powitanie dzidzi, powinienem dac rade :)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, ze pomysł z wentylacja na zewnatrz - bardzo dobry.

Ja teraz ustawiłem akwarium zamiast kominka, a z kanału dymowego zrobiłem wentylacyjnych.

Zero wilgotności i zapachów z akwarium.

Polecam


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa posolone, sól Instant Ocean, zasoliłem wagowo i spławik pokazuje 1,020 wiec troche mało, dosoliłem jeszcze 4 kubki ale mało co drgnęło, chyba dla pewnosci kupie drugi spławik żeby nie przesolić


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej zebys uzyskal zasolenie rzedu 1,025-1,026 musisz rozpuscic 42 gramy w litrze ,ja rowniez solilem ta sola i tyle wyszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz to jest roznica bo wyczytałem ze 25kg na 700l to wychodzi 36g na litr, skała przyszła, wrzucona i sie kisi, niestety odpieniacza jeszcze nie ma ... wieczorem bedziemy ja ukladac na podlodze w jakas strukture :)

zdjęcie-2.jpg

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast drugiego splawika, rozgladalbym sie za refraktometrem, bedzie pelna kontrola i wygoda przez nastepne lata.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.