Skocz do zawartości
Coltrane

Morska przygoda Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo jestem ciekaw rozwoju projektu. Rozwiązanie z cyrkulacją takie "amerykańskie". Zawsze chciałem to mieć, ale warunki lokalowe nie pozwalają:(


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj przyjechała rogatnica z reefshopu, ślicznotka ;)

reszta jakos sie kreci

chyba rogatnica to nie najlepszy pomysł... :/


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma gdzie pływać :) Kiedy planujesz uruchomić docelową filtrację ?


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ekipy dołączyła skrzydlica, borsuk i hepatus który niestety jest zaganiany przez lineatusa, mam nadzieję że wytrzyma do czwartku bo wtedy będę miał szybę do przedzielenia akwarium i będę mógł złapać lineatusa ryba ta ze względu na bycie "mendą" opuszcza moje akwarium. Łapanie go na pokarm skończyło się mlekiem w akwarium. Dzisiaj doszły zawory do dna i będę mógł zlikwidować te rurki które chromisy tak bardzo pokochały, składam też dodatkowe światło HQI. Będzie na razie 160W LED PS-program bali, 150W HQI + 144W Osram blue 67

w środę odwiedzi mnie Stani z koralami i mam nadzieję że to już koniec na pare miesięcy z inwestycjami w akwa, gdybym wiedział na początku to co wiem teraz ile to bedzie kosztowało to bym pozostał przy paletkach...

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozkminę jak świecić...

*70W osram blue daje przez 10h 12-22

*LED-y PS BP CRP160W niebieskie 100% białe 20% przez 6h 15-21, jakby mi sie udało podłączyć tę lampę do PC to dałbym niebieskie 10h białe 6h w indywidualnej tabeli PAR, na MAC-u niestety sie nie da.

*HQI 150W 14000K 6h 15-21

tak powinno być ok czy coś zmienić?


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceanmotion fajna rzecz, o ile dobrze pamiętam to Skiba miał takie coś w swojej kostce


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakas aktualizacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coltrane powiedz proszę że tylko zmieniasz odpieniacz , bo po ogłoszeniu na targowisku można wywnioskować że likwidujesz akwarium !


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety akwarium rozcięte już z miesiąc czasu, szkło poczeka na lepsze czasy, boczne szyby posłużą jako dno do kolejnego zbiornika ktory będzie maksymalnie długi jak tylko formatka szkła pozwoli, kostka tej wielkości się nie sprawdziła i wizualnie w pokoju 40m^2 poprostu graciła do tego w firmie troche sie poinwestowało i w tej chwili nie jestem w stanie przeznaczać kilka tys miesiecznie na akwarium... mam nadzieje że wątek będzie reaktywowany w drugiej połowie przyszłego roku.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo zapowiadało się bardzo fajnie. Ale jeśli będzie tak jak mówisz to już nie mogę doczekać się Twojego przyszłego ,,jamnika'' :whistle:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze bedziesz uaktualnial watek systematycznie , jestem ciekaw jaki jest wymiar , ale bardzo lubie wysokie baniaki , jest ich jednak ,malo na forach ze wzgledu na obsluge , czekam na dalsze info i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O godz 15 był po szczeliwo i juz akwarium stoi ,kiedy to skleiłeś :D :D :D


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmylił mnie stare fugi silikonu . ;p Nie zapomnij Tomku dobrze oczyścić szkło .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, miało być pięknie a stanęło w wigilie na reefmaksie:)

oto fotki z pierwszego miesiaca akwarium

28558e273fac.jpg

a7d6b1c92b23.jpg

c66679aacaad.jpg

d3a01f91441b.jpg

726a51a16d9c.jpg

729e52de83e2.jpg

923618a088d2.jpg

a928ae5ff3db.jpg

496da0d69839.jpg

96e64bb24764.jpg

3cce16229995.jpg

24083016db3f.jpg

f7902ea79076.jpg

reefmax-a kupilem uzywanego niestety po tygodniu stało sie cos niesamowitego, bylo blisko tragedii, przewod od wentylatora dostał przebicia na izolacji i poszlo zwarcie, nie wiem co za idiota to projektował i przede wszystkim co za idiota wypuscił to na rynek... reefmax nie ma zadnego skutecznego zabezpieczenia! przewody się stopiły, kupa dymu, zasilacz się rozgrzał do tego stopnia ze popłynela lekko obudowa nad nim, dobrze ze był ktos w domu i cała chata nie poszła z dymem. Oczywiscie sterownik trup.

Po rozebraniu obudowy sie przerazilem, jakosc montazu na poziomie techniki w podstawowce, zasilacz przyklejony na tasme dwustronna, wtyczka od zwyklego zasilacza ucięta piłką i wystają dwa przewody klasa IP00. tragedia!

Planuję wyciąć panel tylni i dać odpieniacz zewnetrzny MCE600

na tę chwilę w panelu, ceramika, węgiel, purigen i biobale.

światło: sylvania coralstar, am 15000K, gieseman aquablue plus, docelowo am15K wyleci i zastapi ją gieseman pure actinic.

obsada:

2 błazny

babka

3x quadri

briareum

szczepka pavony cactus

euphylia była ale zgniła jak zwiało na nią briareum :(

palopythoa

dużo rhodactisów

cudowne majano

ogromna ilość wężowideł, kiełże szaleją co mnie cieszy bo wpuszcze mandaryna, moja ulubiona rybka!

Cyrkulacja to RW-4 ale to za mało.

Witam ponownie :)

Edytowane przez coltrane1 (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku daje PRO BIO S; PRO F; PRO BIO F aquaforestu + sól probiotyczna, NO3 jakoś nie chce spaść ciągle 10-20 wg saliferta, po4 saliferta nawet nie zmienia barwy. Karmie 1/8 kostki mrożonek dziennie. Wczoraj zerknalem do odpieniacza reefmaxowego który pienił tyle co nic, jak go ruszyłem to bardzo dużo detrytusu było na dnie, zajżałem jeszcze do komory gdzie koszyki z ceramiką i to samo, trzecia komora gdzie normalnie były patyki to trzymałem biobale i tam też pełno syfu... szybka decyzja, wycinamy panel.

Zyskałem 20l wieksze akwarium

zamiast reefmaxowego odpieniacza wsadziłem WEIPRO 2014 i NEWA BP1202, przez noc ładnie wyklarowało wodę +2cm mokrego urobku.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek jednak szybko sie przyzwyczaja do ciszy i po poprzednim Bubble Kingu ta Newa tak się tłukła że niestety akwarium chodziło kilka dni bez odpieniacza, wczoraj trafił do akwa zewnętrzny hydor performer 400, też troche głośny ale w granicach tolerancji.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala wygląda jak iwagumi :)


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.