Skocz do zawartości
Tom_Killer

Wiercenie w sklejonym baniaku kuj-pom

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości spytam, czy ktoś może polecić Szklarza lub kogoś poleconego kto bez późniejszych "komplikacji" z baniakiem, wywierci otwory i doklei komin ? Chciałbym baniak 200L przerobić na komin.

Z góry dzięki za pomoc.

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą się nie podjąć wiercenia ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy rozsądny szklarz rozklei baniak i dopiero wywierci. Dla wprawnej osoby żadna robota, a gwarancja stuprocentowa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kady rozsdny szklarz rozklei baniak i dopiero wywierci.

Powiesz tylko w jakim celu robic sobie dodatkowe roboty? Jesli strzeli to wtedy rozklei a ryzyko na sklejonym czy nie takie samo.

Ja sam wiercilem tydzien temu reczna wiertarka bez rozklejania baniaka. Nie ma sie czego obawiac. Zreszta zamiescilem i fotki w moim temacie.

Wyskrobane w Tapatalk

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert - jak przyjąłeś poroporcje, załóżmy że zbiornik ma podstawe 100x40 - to jaki byś zrobił komin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę bo znalazłem firmę która się tego podejmie z gwarancją, ale mająwiertła tylko 35, 40, 50 - czy mogę zrobić wszystkie otwory na 35 i będzie dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robert - jak przyjąłeś poroporcje, załóżmy że zbiornik ma podstawe 100x40 - to jaki byś zrobił komin ?

Oj z tym pytaniem juz nie do mnie. Ja zrobiłem mikro-komin :) i mnie mieści szklankę wody :)

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom, kup najpierw przeloty...Otwory powinny byc z 2 mm wieksze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę bo znalazłem firmę która się tego podejmie z gwarancją, ale mająwiertła tylko 35, 40, 50 - czy mogę zrobić wszystkie otwory na 35 i będzie dobrze ?

Tak pod przelot 25 mm . Pomógł bym ale jestem z Szczecina .

Pozdrawiam .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod przelot 25mm ma być 35mm.


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

A gdzie w Toruniu mieszkasz Kolego i jaka to firma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dziękuję wszystki za aktywność, znalazłem firmę w Toruniu która podejmie się zrobienia mi otworów, jak wykonają dobrze to dam znać dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam wierciłem w swoich zbiornikach kilkanaście otworów w sumie i twierdze ze przy zastosowaniu odpowiedniej koronki z posypka diamentowa oraz niewielkiego nacisku sprawa bezproblemowa, ja używałem do chłodzenia terpentyny i ani przez myśl mi nie przeszło rozklejanie zbiornika do wiercenia najlepiej użyć stojaka pionowego do wiertarki.

Edytowane przez andryz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a jak to zrobić w bocznej ściance, w zalanym zbiorniku :( ? Miałbym fajny wavebox, żebym nie zawalił na początku :(.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem baniaczek od Pana Szklarza, wywiercone eleganko, wypolerowane, naprawde warty polecenia 15zł za otwór, - wada ma wiertła 35, 40, 50. JA postanowiłem u siebie zrobić 3x35. Pan ma swoją siedzibę przy kompleksie Arpolu w Toruniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.