Skocz do zawartości
pablo75

Moje 275l + sump 100l + wavebox - Moja pierwsza przygoda z rafą :)

Rekomendowane odpowiedzi

O prosze i wszystko jasne. W takim razie polecam Hepatusa...

Paweł proszę Cię ogarnij się bo naprawdę wypisujesz coraz wieksze głupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pierwszy skok NO2 wystepuje po 2-3 tygodniach. Mozna sobie ten test darowac, ale test na NO3 powie Ci, ze skoro nagle NO3 skoczylo to znaczy, ze bakterie dopiero teraz zabraly sie za trujace NO2.

Nie wpuszczajac przez dluzszy czas ryb do zbiornika z przeniesionym starym piachem masz szanse na przerwanie cyklu rozwojowego ospy i pewnie innych chorob. Przez pierwsze tygodnie, bakterie sie zadomowia i pomoga w filtracji.

Takze moim zdaniem spokojnie, a pierwsza rybka po dwoch miesiacach podobac sie bedzie jeszcze bardziej.

Jak juz nie mozesz sie powstrzymac i po skonsultowaniu sie ze sprzedawca (ktorego odpowiedz jest znana nawet za granica), mozesz wpuscic pare slimakow i krabikow (ale nie krewetki, te sa delikatne). Po kilku tygodniach pare korali i tak czas zleci... :thumbup:

Mozesz tez od razu wpuscic upragnione rybki i gdyby wbrew niektorym opiniom wytrzymaly, to rowniez innym poczatkujacym doradzac (wraz ze sprzedawca w sklepie), ze mozna smialo wpuszczac do tygodniowego zbiornika.

Tak mowi jedynie ten, kto nigdy nie poczytal o cyklu azotowym...

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktyka pokazuje że jeżeli NO2 jest wykrywalne przez test,mierzenie NO3 wówczas mija się celem ,ponieważ wynik będzie przekłamany .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super, z tym czekaniem to chyba taki mit, zobacz RS4, ja tak samo po tygodniu od zasolenia wrzucilem jakies zycie w minimalnej ilości przynajmniej szybciej maszyna biologiczna rusza jak dostanie kupe do rozkładu, no i jest na co patrzeć a po to mamy przeciez te akwaria, weź od Piotrka na mazurskiej błazny one są niezniszczalne ;)

uprzedzajac atak oldschoolowcow:

do niczego nie zmuszam, jest to moje zdanie ktore moze być lub nawet jest błędem w sztuce, jednak na swoim przykladzie nie zauwazylem niczego gorszego od tego co widac u ludzi kiszących 2 miechy skałe co wpuszczaja zycie i plagi od nowa. 2 miesiace temu zalałem akwa a dzisiaj przycinałem miękasy, co by się nie rozplęgły zbytnio do tego są przyrosty na SPS, glony wapienne, a zielone praktycznie na wyginięciu.

A jednak sie da ... kolega tu jest bardzo dobrym przykładem

Nie rozumiem skąd sie wzieła znowu w moim temacie wrzawa , ja tylko chciałem poinformowac ze w niedziele wrzucam do akwa niezniszczalnego błazna a tu sie znowu 10 postów pojawiło z wywodami. Cokolwiek napisze to zawsze jest źle , odpieniacz mojej roboty -zły , wm-2 - zły , wpuszczanie ryb-złe ... , ferrari - złe , łódka -zła no i chyba ja tez dla niektórych jestem zły :thumbsup:

Ludzie jak chcecie to sobie czekajcie nawet rok zanim wpuścicie jedną rybke , a takie gadanie ze lepiej Krabika od rybki to juz zupełnie nie ma zadnej podstawy bo krab musi mieć duzo bardziej stabilne warunki od przysłowiowego niezniszczalnego błazna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ferrari w koncu nie zobaczylismy.

A ryby wpuszczaj kiedy chcesz skoro uwazasz ze powinny juz tam byc.

Przeciez nie nasze oko ma cieszyc Twoje akwarium;)

Ja tez jestem niezniszczalna,ale nie chcialabym oddychac trującym powietrzem;)

Wiec jeszcze bym poczekala z niezniszczalnymi i zniszczalnymi rybami.

Im pozniej wpuscisz tym lepiej;)

Ale ja sie tam nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari w koncu nie zobaczylismy.

A ryby wpuszczaj kiedy chcesz skoro uwazasz ze powinny juz tam byc.

Nie lubie dawać pożywki forumowiczom wiec moze kiedys wam pokażę Ferrarke

A z tym ze mam wpuszczać ryby kiedy chce - nooooo to w końcu ktos normalnie gada tu

A myśle ,że nie do końca jestes niezniszczalna tak jak i ten błazenek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dyskutowac? Jesli NO2 bedzie duze to i blazenek nie wytrzyma. Jesli juz zostalo zamienione w NO3 to przezyje.

Nie kazdy testuje blazenkiem i tyle.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy testuje blazenkiem i tyle.

Myślę że to zdanie świetnie oddaje istotę problemu którą wszyscy próbują przekazać autorowi.

Proponuje na tym zakończyć off-top i bardzo proszę wszystkich o powstrzymanie się od dalszych uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł ja Ci kibicuję,ale z cyklem azotowym tutaj ludzie mają rację i na ten aspekt bądz czujny .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel ja tobie tez kibicuje.

Ps. Walker odnosnie postu 43 tak zrobil przekladke ze 100 do 400 dalej juz nie bede pisal.


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

ja tez Ci kibicuje :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja nie dostalam odpowiedzi na pytanie jaka to skała.

Można wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała sucha , 3 rodzaje kolorów ciemna - wchodzaca w czerń , czerwona oraz zielona :) pochodzenia niestety nie znam ale podobno filipińskie , sa to odmiany skał wapiennych ( nie chciałem żywej bo nie chce całego syfu przenosic ) i tak nie obedzie sie bez żywej bo kolega likwiduje akwa i zabieram całe zycie od niego ale poczekam jeszcze z tym po dniach maja sie zrobi akcje :)

A tak wogóle to nie mierzę wody błazenkami tylko testami i jak narazie są parametry wzorowe ale wszystko moze sie oczywiscie zmienic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No wlasnie te kolory mnie zastanowily dlatego zapytalam.

Szkoda ze nie znasz pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała sucha , 3 rodzaje kolorów ciemna - wchodzaca w czerń , czerwona oraz zielona :) pochodzenia niestety nie znam ale podobno filipińskie , sa to odmiany skał wapiennych

A możesz zrobić jakieś fotki tej skały bliżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała z bliska + 2 błazenki + ukwiał Entacmea quadricolor red

błazenki uwielbiaja ten ukwiał

25.04.2013

Ukwiał na drugi dzien sie ukrył z tyłu za skałami ale wczoraj wyszedł w końcu do góry i na przód wiec super widac jak blazenki sie o niego ocierają :)

Doszedł pierwszy koralowiec (wiem ze za wczesnie ale kolega chciał go wyrzucic , jak go zabierałem od niego to myslałem ze nic z niego nie bedzie bo flak był z niego niemozliwy i był cały łysy , bez ani jednego polipu ( 2 dni u mnie napompował sie polipy wyciągnął) chyba mu dobrze u mnie bo jak widać wrócił do formy ... ponizej fotka (to chyba sarcophyton) - jezeli nie to mnie poprawcie bo jeszcze odmian nie rozpoznaję ...

pozdr.

PABLO

post-17397-0-40341000-1366625290_thumb.jpg

post-17397-0-51955700-1366625297_thumb.jpg

post-17397-0-33112600-1366881268_thumb.jpg

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak....hmmm :)

post-17397-0-75563600-1368545111_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała bedzie czysta juz ja sie o to postaram ... przez 2 dni miałem okrzemki i nie ma po nich śladu :)

zaplecze i poglad na całe akwa na fotkach poniżej (odpieniacz pieni aż miło, pare drobnych rzeczy trzeba było przerobić w nim zeby tak pienił ale najważniejsze ze dokończyłem dzieła)

pozdrawiam

PAWEŁ

post-17397-0-56595000-1369146006_thumb.jpg

post-17397-0-82311400-1369146181_thumb.jpg

Edytowane przez pablo75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mogę się mylić ale wydaje mi się, że filtr ro+di powinien być pionowo zawieszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł - " przez 2 dni miałem okrzemki i nie ma po nich śladu :)" cud jakiś ? jak to zrobiłeś ? niktórzy walczą latami ,a Ty...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paweł - " przez 2 dni miałem okrzemki i nie ma po nich śladu :)" cud jakiś ? jak to zrobiłeś ? niktórzy walczą latami ,a Ty...

a ja tylko 2 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale odciek z niego jest do tego przezroczystego pojemnika obok sumpa o ile dobrze widze i jest to prawie czysta woda, czyli nie taki super.


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.