Skocz do zawartości
dodoMALBORK

ReefMax by Laik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby cyjano :wacko:

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano i dino nie wiem kiedy wystartowałeś ale zostaw to narazie ale widzę że pewnie nie dłużej niż 2-3 miesiace jeśli chodzi o cyjano i dino to mi też wyskoczyło po takim czasie i walczyłem z nim cyjano (Chemiclean) a dino walczyłem na wszystkie sposoby (woda utleniona, algeax nie polecam, zaciemnienie, odsysanie,ograniczanie świecenia i jeszcze wszystko co pisali) Wygrałem jak nrazie tym że zaczołem robić podmianki( robiłem to co mi mówili że jest nie słuszne przy dino) i dino zaczeło ustepować pierwsze dwie podmianki to była masakra wywaliło mi okrutnie to dino ale po 3 już było coraz lepiej i nie mam już problemów z dino nie wiem może to było spowodowane ustabilizowaniem się zbiornika czy coś tego nikt nie wie. Więc nie mam pojęcia co Ci doradzić bo mogą mnie zaraz brać za język i będą odradzać więc przedstawiłem ci jak ja z tym walczyłem Pozdrawiam :)

P.s Życzę powodzenia i mało nerwów bo tu nic nie pomogą ;)

Edytowane przez Chudy112 (wyświetl historię edycji)

Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie odebrałem paczkę w której było:

- chemiclean

- absorber fosforanów seachem PhosGuard

- węgiel aktywny reef eco carb

Mam zamiar jutro podjąć walkę z cyjano za pomocą chemiclean mam tylko do was jedno pytanie. Na opakowaniu chemiclean napisano "podczas kuracji należy wyłączyć odpieniacz, lampę UVi/lub ozonator". Moje pytanie do was jest takie na jaki okres należy wyłączyć odpieniacz i oświetlenie ile godzin powinna trwać taka kuracja? Może ktoś z was już stosował chemiclean w swoim reefmaxie?

Następnie zamierzam podmienić 20% wody na świeżą i ewentualnie jak zajdzie potrzeba dodać absorber fosforanów i węgiel aktywny.

Z góry dziękuje za wszystkie przydatne odpowiedzi.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sciagnij tylko ten caly kubek od odpieniacza.

Tak zeby babelki powietrza sobie swobodnie wpadaly do 3komory.

Kuracja ma trwac 48h podobno oswietlenie nie ma znaczenia ale wszyscy gasza swiatlo:)

Ja mialam nocne zaswiecone przez 48H

Wylicz dokladnie dawke!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dawką nie powinno być problemu, jedna miarka na 38L wody, czyli mam zamiar dać 2.5 miarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 16:00 dodałem chemiclean do akwarium.

Teraz czekam 48 godzin i podmieniam 20% wody.

Jak na razie nie widzę większych zmian w akwarium, po jakim czasie powinien nalot znikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę, mianowicie kuracja chemiclean powinna zakończyć się dzisiaj o godzinie 16:00.

Widać, że nalot powoli zanika i tu jest moje pytanie do was. Czy nalot powinien zniknąć całkowicie po 48h?

Bo jeżeli tak no to u mnie trochę brakuje do całkowitego sukcesu. Teraz tak, mam dwa wyjścia

- kontynuować kurację (może dorzucić jeszcze jedną dawkę chemiclean, a może coś robię źle zrobiłem tak jak mi doradziła koleżanka Debora)

- podmienić 20% wody o godzinie 16:00 i czekać co się wydarzy dalej

Proszę was o w miarę szybką pomoc.

Dodam jeszcze tylko, że jak na razie wszystkie zwierzęta mają się dobrze.

Z góry dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrob podmiane-odessaj to co zostalo przy podmianie i obserwuj-dopiero pozniej pomysl o kolejnej kuracji.

Nie dokladaj przypadkiem kolejnej dawki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cyjano odchodzi powoli w zapomnienie.

Jak myślicie dodać absorber fosforanów? Mam już w zbiorniku ChemiPureElite.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aktualizacja po wczorajszych zakupach

- ślimak turbo 2x

- Nemateleotris magnifica

- Salarias Fasciatus

- koral

post-17320-0-52373400-1370078559_thumb.jpg

post-17320-0-31222000-1370078571_thumb.jpg

post-17320-0-16717600-1370078594_thumb.jpg

post-17320-0-70117800-1370078605_thumb.jpg

post-17320-0-87222600-1370078614_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aktualizacja po wczorajszych zakupach

- ślimak turbo 2x

- Nemateleotris magnifica

- Salarias Fasciatus

- koral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tym cyjano to jakaś porażka własnie nastąpił powrót. Co robić? :wallbash:

Jedna kuracja chemiclean nie pomogła, wszystko wydawało się, że jest na dobrej drodze, fioletowy nalot zaczął zanikać, aż tu nagle wczoraj nastąpił jego powrót. Może coś zrobiłem nie tak, że nastąpił powrót cyjano, sam już nie wiem co myśleć?

Może wy wskażecie mi gdzie popełniłem błąd, a może u mnie jedna kuracja nie wystarczyła?

Proszę was o pomoc i wskazówki co robić dalej, może w piątek ponowie kurację chemiclenem co wy na to?

Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaw i nic nie ruszaj... jeśli te zdjęcia powyżej są aktualne - to tam nic nie ma...

jedź na 2 tyg w delegację, a żona niech tylko karmi - można przez kilka dni ograniczyć trochę karmienie, jeśli masz jakieś podejrzenia co do glonów.

Ale ja mam wrażenie, że mylisz cyjano z algami, które też są fioletowe.

Ja też jestem nerwowym rocznikiem, ale w ciągu 2 dni zauważyłem, że jak nie wkładam łap do baniaka, ono ma się lepiej


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragedia :shock: wracam z pracy do domu a mój Nemateleotris magnifica pływa do góry brzuchem. Już rano coś było z nim nie tak bo siedział na piasku i głęboko oddychał. Ciekawe tylko dlaczego odszedł na wieczną rafę, :crybaby: mam nadzieje że nie był chory. Jedno co wiem to był ganiany przez innych mieszkańców akwarium szczególnie przez babkę i krewetki.

A co do cyjano to sam już zgłupiałem czy to cyjano czy też nie.

Pozostaje mi tylko czekać na rozwój sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Już chyba wiem dlaczego mam taki wysyp glonów. Mianowice NO3 w moim akwarium skoczyło znacznie do góry teraz wynosi w granicach 30. Macie jakiś szybki pomysł na zbicie NO3 w reefmax, zastanawiam się nad laniem wódki na początku 0.5 ml a po tygodniu 1 ml.

Proszę was o pomoc w tej sprawie, może ktoś z was już walczył z wysokim NO3 w reefmax.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zaczniesz lać - to potem będziesz lał cały czas... mz bez sensu...przy samych miękkich?

ogranicz karmienie i sprawdź czy odpieniacz dobrze działa...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie moja obsada to same miękkie.

Odpieniacz w reefmax nie jest najlepszy, ale z moich obserwacji wynika, że jako tako pieni.

Karmienie już ograniczyłem ale jak na razie bez żadnych efektów.

Może zastosować jakiś absorbent mam aktualnie w akwarium chemi pure elite, ale w szufladzie leży węgiel i Phos Guard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wyrzucić chemi pure elite i włożyć węgiel oraz absorber fosforanów Phoas Guard.

Mogę to zastosować razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to napisz proszę dokładnie co robisz w swoim akwarium

ile karmisz

co lejesz jakie płyn

jaką masz temperaturę

czy sprawdzałeś TDSem wodę

czy masz stały poziom wody w akwarium A.D.

Napisz nam tutaj swoje parametry wody ze swojego RM to ułatwi sprawę.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK już piszę

karmie raz dziennie wieczorem (teraz nawet co dwa dni)

teraz nic nie leje

temperatura w granicach 26

sprawdzam wodę TDSem teraz mam 0

wodę w akwarium dolewam raz dziennie

Parametry teraz mam takie:

ph 8.0

nh4 0,25 -> 0

no3 coś koło 30

po4 0

no2 0

kh/alk 8.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w akwarium paruję non stop szczególnie w ciepłe dni czyli po twoim dziennym uzupełnienie masz odpowiedni poziom wody tylko raz dziennie przez co też twój odpieniacz pieni najlepiej tylko raz dziennie zaraz po dolaniu wodu,postaraj się zaopatrzyć w AD po to żeby poziom wody w pierwszej komorze był stały przez cały cas w tedy nawet ten cieniutki odpieniacz z RM wywali ci więcej piany i zmniejszy poziom NO3,staraj się nie przesadzać z temp dino i cyjano lubią podwyższoną temp.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjałowią ci wodę z mikroelementów a problem wysokiego NO3 i tak zostanie,spraw sobię automatyczną dolewkę


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, czas pomyśleć nad automatyczną dolewką.

Co polecacie do reefmaxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.