Skocz do zawartości
dodoMALBORK

ReefMax by Laik

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za pomoc, czas pomyśleć nad automatyczną dolewką.

Co polecacie do reefmaxa?

Te zmam taką,jak bober6662,jestem bardzo zadowolony :)


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No3 dolewką nie zbijesz.

Poprawa działania odpieniacza też nie zbije Ci NO3 a jedynie zapobiegnie wzrastaniu.

NO3 usuniesz jedynie podmianami a potem proponowalabym przejsc na vodke albo vsv.

MojeSumienie uwaza,ze nie trzeba-ale czy MojeSumienie mialo reefmaxa?:)

Ten odpieniacz wymaga pomocy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MojeSumienie uwaza,ze nie trzeba-ale czy MojeSumienie mialo reefmaxa? :)

nie miało, ale co to ma do rzeczy? :)

za to miało 30tkę i 60tkę - i też przez jakiś czas albo byłem bez odpieniacza, albo miałem resuna i zdarzało się NO3 - 50

teraz mam ciut większe akwarium i od ponad dwóch tygodni mam u siebie trochę problemików z różnymi rzeczami, bo zmieniałem oświetlenie, ale przestałem już lać cokolwiek oprócz... bakterii

faktem jest że lanie czegokolwiek wcale nie pomaga - wręcz dodaje nam roboty. Wlejesz jedno - spada/rośnie drugie

leje co tydzień same bakterie i widzę, że powoli się wsio naprostowuje.

a jak kolega ma same miękkie - to po co lać wódkę? skoro im się nic nie stanie przy takich parametrach?

Jestem świeżym posolonym człowiekiem, ale jestem coraz bliższy schowaniu testów do garażu... wiem, może część z Was uzna mnie za heretyka, trudno...

na tym forum nauczyłem się wiele, poznałem wiele opinii i technik prowadzenia baniaka, ale wszystko powoli weryfikuje życie i codzienność.

po pierwsze - większość hoduje spsy i żyłuje do granic parametry

po drugie - każdy zaczynający czyta i zachwyca się tymi akwariami - bo jest czym się zachwycać! i żyłuje tak samo wszystko.

po trzecie - przy NO3-0 większość lpsów źle się czuje, lub pada

po czwarte - sporo ludzi zaczynających czytając to wszystko (a mając same miękasy) zaczyna kupować wszystko co popadnie i lać do baniaka - bo myślą, że jak wleje to nagle przyrosty będą 3metrowe

i nagle któregoś dnia wstaje a tu ... d*p... rozjechane parametry i pisze na forum... pomocy... (sam pisałem to wiem :) ) bo mi wariują parametry

pierwsza rada wóda... druga rada balling trzecia rada grotech 1,2,3,milion, potem zeo... i tak do.... wywalenia baniaka

a wracając do tematu zamiast lać wódę i usuwać skutek - lepiej poszukać przyczyny - NIE ROBIĄC NIC!

uwierz Debora, że gdybym mógl dzisiaj wyjechać na miesiąc - zrobiłbym to - żeby dać baniakowi spokój.

Poprosiłbym tylko syna, żeby rano karmił potwory, a raz w tygodniu lal tylko biodigest.

bo mnie też korci, żeby co chwile coś poprawiać...

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już nawet bakterii nie leje mając ładne LPS i SPS :) jedynie jod, Fe i balling.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się dyskusja rozpętała.

Bardzo mi się to podoba, można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat akwarystyki morskiej. Kto się z czym borykał i jak z tym walczył, a co najważniejsze próbuje przestrzec innych przed własnymi błędami. Wielkie dzięki.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie czy dalej robić podmianki wody co tydzień?

Nadal podmieniać 8L czy może zwiększyć, a może zmniejszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sinularia ?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie

Moja rurówka zgubiła swój pióropusz. Czy to normalne?

Teraz wystaje tylko sam kikut zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2-3 tygodnie pojawi się nowy pióropusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karmicie swoją Caulastrea.

Bo moja coś marnieje w oczach i nie zauważyłem aby wystawiała ramiona jak ją karmie.

Wielkie dzięki za pomocne wpisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z przytwierdzeniem szczepki Cladiella do skały. Dostałem od kolegi Waldka dwie szczepki Xeni i właśnie Cladielli. Xenia bardzo ładnie się przyjęła i już pęknie faluje w akwarium, natomiast szczepka Cladielli podzieliła mi się na trzy. Na początku dostałem jedną, przyczepiłem ją na igłę od strzykawki do skały, ale po 24h z jednej przyczepionej do skały zrobiły się trzy swobodnie pływające po akwarium. Próbowałem już wszystkiego kleiłem wbijałem na igły wkładałem pod kamień i nic, zawsze po 24h wszystko pływa swobodnie. Nie wiem co robić a szkoda tych Cladielli. Może wy macie jakiś dobry sposób na przyczepienie ich do skały?.

Pozdrawiam

dodo

post-17320-0-32232500-1372583599_thumb.jpg

post-17320-0-68451700-1372583607_thumb.jpg

post-17320-0-47696100-1372583617_thumb.jpg

post-17320-0-80376600-1372583623_thumb.jpg

post-17320-0-23880800-1372583632_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam mały problem z przytwierdzeniem szczepki Cladiella do skały. Dostałem od kolegi Waldka dwie szczepki Xeni i właśnie Cladielli. Xenia bardzo ładnie się przyjęła i już pęknie faluje w akwarium, natomiast szczepka Cladielli podzieliła mi się na trzy. Na początku dostałem jedną, przyczepiłem ją na igłę od strzykawki do skały, ale po 24h z jednej przyczepionej do skały zrobiły się trzy swobodnie pływające po akwarium. Próbowałem już wszystkiego kleiłem wbijałem na igły wkładałem pod kamień i nic, zawsze po 24h wszystko pływa swobodnie. Nie wiem co robić a szkoda tych Cladielli. Może wy macie jakiś dobry sposób na przyczepienie ich do skały?.

Pozdrawiam

dodo

Najlepszy sposób na takie przypadki: wsypujesz na dno małego naczynka (np.kieliszek) gruz koralowy,wrzucasz szczepkę i po kilku dniach przyrośnie do jakiegoś kawałka/kawałków gruzu,następnie całość przyklejasz do skały i gitara :guitar: .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja

Wywaliłem fizelinę z trzeciej komory i wstawiłem tam siporex.

Zobaczymy czy w akwarium będzie lepiej.

Pozdrawiam

dodo

post-17320-0-38232900-1372616920_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejna aktualizacja.

Dzięki uprzejmości kolegi ArT :thumbsup: posiadam kolejne korale grzybki, zoa i jednego twardziela.

Mam do was jeszcze jedno pytanie: pozbyłem się fizeliny z trzeciej komory, włożyłem tam siporex. Problem jest taki, że teraz mam w zbiorniku trochę za dużo małych pęcherzyków powietrza. Wiem że fizelina w reefmaxie jest też własnie po to aby zatrzymywać te pęcherzyki, czy to źle że mam ich tyle w zbiorniku?

Jeśli tak to co mogę jeszcze włożyć do trzeciej komory aby się ich pozbyć?

Pozdrawiam

dodo

post-17320-0-29650200-1373306512_thumb.jpg

post-17320-0-61457600-1373306516_thumb.jpg

post-17320-0-71233100-1373306520_thumb.jpg

post-17320-0-42898800-1373306525_thumb.jpg

post-17320-0-14120400-1373306529_thumb.jpg

post-17320-0-23056000-1373306534_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czemu uważasz,że flizelina tam jest zla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jej tam bardzo dużo bo aż na czterech patykach. Wymiana jest dość uciążliwa i trzeba to robić dość często u mnie już po trzech dniach była cała zasyfiona. Wydaje mi się, że jak się jej pozbyłem to akwarium wygląda lepiej. Kolejna sprawa to mam bardzo wysokie NO3 przyczyną też może być fizelina, która nie jest wymieniana systematycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panuje dziwna moda aby zaraz na początku wywalać tę flizelinę.

Nie wiem dlaczego-ja stosowałam z powodzeniem:)

Ale dbałam też o to,żeby nie były czarne.

NO3 będzie troszkę Ci zawracać głowę,ale dasz radę!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co Debora radzisz aby z powrotem wrócić do fizeliny?

A ty co ile wymieniałaś u siebie jak miałaś reefmaxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja wymieniałam jak widzialam,że jest juz brązowawa

Po co trzymac sobie taki syf w akwarium:)

A co ja radzę?

Ja się tam nie znam-ale zostawiłabym flizelinę (chociaż ze 2badyle) i siporax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzięki za radę.

Poczekam jeszcze co inni forumowicze napiszą, może ktoś będzie miał inny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z trzeciej komory usunalem patyki, fryzeline mam w pierwszej komorze polozona szczelnie na plytce zraszajacej, czyszcze/ plucze ja co drugi dzien i zajmuje mi to tylko 3 minuty :). Jesli po kilkukrotnych plukaniach flizelina jest ciemnego koloru, wymieniam na nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko, że fizelina w pierwszej komorze nie rozwiązuje problemu pęcherzyków powietrza w akwarium.

Cały syf i tak mi się odkłada w trzeciej komorze i raz w tygodniu go usuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Kolejna aktualizacja.

Dzięki uprzejmości kolegi ArT :thumbsup: posiadam kolejne korale grzybki, zoa i jednego twardziela.

Mam do was jeszcze jedno pytanie: pozbyłem się fizeliny z trzeciej komory, włożyłem tam siporex. Problem jest taki, że teraz mam w zbiorniku trochę za dużo małych pęcherzyków powietrza. Wiem że fizelina w reefmaxie jest też własnie po to aby zatrzymywać te pęcherzyki, czy to źle że mam ich tyle w zbiorniku?

Jeśli tak to co mogę jeszcze włożyć do trzeciej komory aby się ich pozbyć?

Pozdrawiam

dodo

Mam nadzieje, ze przy odbiorze zostales poinformowany o toksycznosci korala z drugiej i trzeciej fotki?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.