Skocz do zawartości
aleks13

skala czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skala lezala w akwarium chyba bez grzalki i oswietlenia w solance,pozniej 3 dni poza zbiornikiem w wiaderku, teraz zostala przeplukana wod ro .

I pytanie czy warto brac taka skale na start?sorry za brak pl nie wiem jak wlaczyc na tablecie:-)

Pozdrawiam


Szkło 80x35x40,cyrkulacja 2x koralia 1600,odpieniacz Hydor SlimSkim 250.65, oświetlenie 4 * T5 24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez grzałki to nie problem(chyba że na podwórku) 3 nie poza zbiornikiem (w wodzie?,czy wyschła?) przepłukana ro,czy w niej leżała? a ma coś kosztować?


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem nie wyschla ,lezala w domu, pozniej zostala przeplukana no i moze ze 3 h lezala w ro tyle wiem no ma kosztowac troche mniej niz w sklepie 50%


Szkło 80x35x40,cyrkulacja 2x koralia 1600,odpieniacz Hydor SlimSkim 250.65, oświetlenie 4 * T5 24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godz w ro to trochę życia wybiło , ja na start bym nie brał ,albo zmieszałbym z inną "żywą"


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem na skale:

- 1/3 "żywa" po kilku dniach w RO - brak wyższego życia.

- 2/3 prawdziwa żywa z baniaka.

Ponieważ skałę nabyłem dużo przed startem, tą z RO trzymałem z miesiąc w sumpie z pienidłem włączonym na noc.

Efekt - bardzo delikatne dojrzewanie.


[420L] by acezary - jest || Szkiełko 140x50x55h - 385l + sump 110l, 120W LED + 2xT5 54W, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, NJ2300

64l CUBE - było || Szkiełko 40x40x40 | światło - 2 x PC Aquael | kaskada FZN2 z Purigenem + Chemipure |Tunza Nanostream 6015 | 8kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywa po kilku dniach w RO to nie żywa.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świetna okazja 50% taniej...po pewnym czasie i tak zostanie zasiedlona(a może jeszcze życie jest w niej np apiasia jest "niezniszczalna")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50% taniej od czego?skałę można kupić od 45zł w sklepie ,po 20zł na forum


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba kupie od kolegi z forum cena niewiele wieksza tylko duze kawalki ale trudno:-)


Szkło 80x35x40,cyrkulacja 2x koralia 1600,odpieniacz Hydor SlimSkim 250.65, oświetlenie 4 * T5 24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z duzych kawalkow latwiej bedzie Ci ulozyc cos fajnego, no chyba ze to kawalki jak pilki a nie "pokrecone" lub plyty.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie brakuje tutaj ważnych informacji (na które zwrócił uwagę acezary) - ilość tej podejrzanej skały, jej udział w całości oraz pojemność akwarium. Jak kamieni moczonych w RO (czyli pewnie martwych) będzie stosunkowo niedużo to można to rozważyć jeśli akwarium jest duże i zaoszczędzone złotówki będą zauważalne.

W innym wypadku (np. małe, nowe akwarium) raczej bym się nie pozbawiał całej przyjemności obserwacji robali wychodzących z żywych skał. O bioróżnorodności mikroorganizmów nie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.