Skocz do zawartości
RADZIO

lysmata

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie zauwazylem ze mi sie wykluly mlode lysmaty ambionesis, musialo to sie stac kilka dni temu bo maja juz jakies 3-4 mm dlogosci. ma ktos jakis pomysl czym to mozna dokarmiac? narazie sprobuje pokarmem sery dla narybku a pod koniec tygodnia sprobuje zdobyc brachionusa albo cos podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było poszukaj w archiwum ten gatunek jest prawie nie do rozmnożenia w domowych akwariach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
baz :

Było poszukaj w archiwum ten gatunek jest prawie nie do rozmnożenia w domowych akwariach

Myśle że troszke sie pomyliłeś.

Te krewetki się rozmnażają ale nie można ich utrzymać przy zyciu.

Maiłem już 1 razy i wszystko rybki mi zjadły.

Tak jak piszesz juz było na forum o rozmnażaniu tej krewetki i nikt nie utrzymał jej długo przy życiu.

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie takze wydala potomstwo, nie robilem z tym nic, najwiekszy okaz mil juz ok 7mm ale sukcesywnie sie tracily i jak u kolegow, nic z tego nie bylo


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wiekszych szans na wzrost tych krewetek w akwa powyżej okolo 8-9 mm . Mam jeszce kilka malych w sumpie a to stare konie i nigdy nie urosly. Problem w karmieniu chyba , ale zyją i nie rosna.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to raczej nie lysmaty :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa bo L. Wundermanii wydaje sie byc stosunkowo latwa w odchodowaniu ale Amboinensis juz nie. Problem jest IMO w tym ze trzeba dysponowac dobrze funkcjonujaca hodowla fito i zooplanktonu a ten ostatni musi byc dokarmiany, w Niemczech mowia doslownie "wzbogacony" i istotnie chodzi tu o wzbogacanie zooplanktonu w skladniki pokarmowe poprzez karmienie, wrecz tuczenie go fitoplaktonem, roznymi mieszankami, witaminami itd...

No i do tego idealne warunki oczywiscie :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie do końca tak.. :)

Po pierwsze w 95% krewetki które widzicie w swoich akwariach to nie jest na pewno krewetka z gat. lysmata amboinesis czy grabhami(czy też każda inna z gatl Lysmata). Owszem, na pewno widzieliście noszące samice, mało tego - proces uwalniania larw do wody - ale to coś zupełnie innego.

Bez "moczenia" larw w zielonej wodzie nie ma szans - przynajmniej właśnie do tego 7-9 dnia.Potem powinno nastąpić podawanie brachionusam, następnie artemi(po przeistoczeniu się). Ale niestety w wodzie brakuje tego "czegos" - naukowcy uważają, że w wodzie w pewnych miejscach na rafie występuje najprawdopodobniej jakiś związek lub pierwiastek śladowy w stopniu większym niż w innych miejscach na rafie - i to daje "znak" larwom do przeistoczenia się w formę "dorosłą", osiadłą - z larwalnej - unoszacej się w toni wodnej. Z tego co się orientuję, a swego czasu na ten temat prowadziłem korespondencję z oceanarium w Australii - w niewielu zbiornikach udało się rozmnożyć lysmaty - ale m.in u nich - z tym że ciągną wode prosto z oceanu :)

Wszystko powyższe odnosi się do krewetek z gat. l. amboinensis, l. grabhami, l. debelius.

Co do l. wurdermani - tu sprawa wygląda o tyle lepiej, że krewetki zaraz po wykluciu są dużo większe niż amboinensis(czy w/w)i są w stanie przyjmować od razu większy pokarm, jak choćby solowiec.

Co do krewetk - tych małych , szklistych(czasem lekko różowych) posuwajacych szybko po dnie - to gatunek przychodzący bardzo często z żywą skałą - dopiero po namnożeniu osobników można je dostrzeć w zborniku.

Dorastają do 1cm długości.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czar prysl...

Moglbys Przemek zostawic chociaz cien szansy. Jestes bez serca.

Zegnam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@danek skoro zyja i nie rosna to znaczy ze to nie lysmata bo albo by rosla albo padla gdyby to byla lysmata. u mnie na pewno sa lysmaty, swiezy wyleg jeszcze widac pecherze zolciowe, jutro bede mial jakies swieze pokarmy wiec sprobuje powalczyc z dokarmianiem, choc wiem ze to przypomina walke z wiatrakami ale warto sprobowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde nie specialnie się tym interesowałem .Zbiornik stoi w pracy i widze go tylko przez 8 godzin bez niedziel.A te krewetki od początku traktowalem jako dobry pokarm mojego chelmona. W wekendy musi dbać o siebie sam.:)


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danek, to całkiem dobry układ - też powinienem postawić akwa w pracy - widziałe bym je przez min. 8 godzin, a tak cztery godzinki mogę tylko przy zbiorniczku posiedzieć, trochę w nim pogrzebać, przetrzeć szybki, dosypać kalkwasser, siadam, żeby popatrzeć a tu kurde światło gaśnie :/, a do tego jeszcze żona mówi, że z nią nawet nie rozmawiam, tylko w to szkło się ciągle patrzę....


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek

Opisales dokladnie moja sytuacje. Tylko moja to jest jeszcze zla bo jak zacznie cos czytac to akurat zaczyna sie symulacja zachodu slonca.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry nawet bardzo dobry. Prąd , woda gratis wiec nie musze sie oszczędzać.Zona tez nie przeszkadza :).Ale niestety widze je między 7- 15. Wieczorem nie .


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.