Skocz do zawartości
sebmccane

Fotoradary częstochowskie i inne ...

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko powiedzcie mi dlaczego budujemy najdrozsze autostrady na swiecie ? Dlaczego obwodnica Warszawy kosztuje wiecej niz autostrada na bagnach Florydy czy ta budowana w Alpach ? Dlaczego A4 ciagle w remoncie - ograniczenia do 90 na calej trasie to nie jest sporadyczny przypadek itd itd. 200mln zl kilometr obwodnicy Warszawy - rozumiecie dlaczego mamy 5 autostrad na krzyz w dodatku nadal w budowie ?

Bo Polacy mają dużo kasy.Stać nas na luksusy i rozpusty.Jakie tam drogi w alpach od 4 lat co roku tam jestem i teraz będę w sierpniu.Wolę tamte rozpadające się drogi niż u nas szafirowe autostrady.

Na twoje olbrzymie zapytanie znam odpowiedz w 5 słowach ale uważam że są zbyt prawdziwe żeby je cytować.

Przecież są autostrady, A1, A2, A4, A6, A18... A nasze eSki mają lepszy standard niż większość autostrad w Europie. Obecnie w budowie jest kilkaset kilometrów, w połowie roku zostaną ogłoszone przetargi na dalsze ok. 200km, w przyszłym roku kolejne kilkaset itd... tak więc nie przesadzajcie, nie jest tak źle. Na wszystko trzeba czasu, przecież nie da się wybudować sieci autostrad w tak dużym kraju jak Polska, w kilka lat :)

Jakim kosztem ?

Normalnie to wchodzi zewnętrza firma buduje daje 200km/h i pobiera kasę, jedziesz za odrę płacisz i dostajesz coś w zamian.Podobnie sprawa się ma do wakacji na Sumatrze płacisz ale ty decydujesz no i zawsze wrócisz zadowolony.

Wiem, tam skąd ja pochodzę bezrobocie sięga 30% a praca za 1200 PLN jest brana z pocałowaniem ręki :(

Całują coś jeszcze ? :cat:

A tak na serio to profil masz aktualny czy zmieniłeś miejsce zamieszkania?

W jakim kraju nie ma autostrad tylko w Polsce brak.

Jeśli definiujemy poprawnie to faktycznie biednie to wygląda:

Autostrada (ang. motorway, freeway, wł. autostrada, hiszp. autopista, fr. autoroute) - droga o ograniczonej dostępności, zaprojektowana i zbudowana w celu zapewnienia bezpiecznego, szybkiego, płynnego przepływu ruchu. Dla ruchu odbywającego się w przeciwnych kierunkach autostrady mają osobne odseparowane od siebie jezdnie. Drogi tej klasy pozbawione są kolizyjnych skrzyżowań, sygnalizacji świetlnej, przejazdów kolejowych, chodników czy przejść dla pieszych. Na autostradzie obowiązuje zakaz ruchu poprzecznego, zawracania, zatrzymywania się na pasie awaryjnym, poruszania się pieszo i na rowerach. Autostrady charakteryzują się wyższą jakością nawierzchni, osobnymi pasami do włączania się do ruchu. Często są ogrodzone przed dziką zwierzyną i ludźmi.

Z tym ostatnim mogę się zgodzić bo w okolicach Białołęki toruńska zrobili wielki hangar przewyższający koszt odcinka pod nim.Czy to było tam potrzebne? dla kogoś na pewno.

Nom jak skończą budować to dowalą takie opłaty że nie będzie się opłacać nimi jeździć i nadal będzie się jeździło po wioskach.

Zapewne taniej będzie wykupić przelot :-P

Część pewnie kupi przelot,część objedzie nadrabiając 100km a część z pewnością tam wjedzie jeśli będzie na podobnych warunkach co na zachodzie, pytanie tylko czy będzie to warte swojej ceny.

Dlaczego w Polsce średnia zarobków jest około 3 tys zł a Niemczech 3 tyś euro .

Bardzo prosta odpowiedz

- Polska była w rozsypce w 45r

- komuna

- praktycznie cała inteligencja Polski została rozstrzelana i powieszona i zakopana trwało to wiele lat, reszta się sprzedała.

W Polsce by coś takiego nie przeszło. Ale wracając do tematów budowlanych, to afer z tym związanych w Niemczech jest więcej niż w Polsce.

Nie ma afer bo media są sprzedane a ludzie odpowiedzialni kupieni.

Nikt nie ponosi żadnej odpowiedzialności.

Mamy w zamian tematy zastępcze na 1 stronach.

To tylko taki mit pokutuje w Polsce, że tam na Zachodzie to cywilizacja, a u nas dzicz, średniowiecze i zacofanie.

Dziczyznę z pewnością w lesie znajdziesz.

Jedyne zacofanie to korupcja ale ta zła rządowa, bo są też pozytywne strony dania w łapę ale to już inny temat.

Ok, 1,5 tys euro to nie jest Wasza średnia ale to i tak jest 6 tys zl a nie 3 tys.

Ale pytanie jest takie

Skoro w Polsce paliwo kosztuje tyle co w Niemczech i praktycznie wszystkie produkty są w podobnej cenie to skąd Niemiecki producent właściel firmy jest wstanie zapłacić Niemcowi dwa razy więcej ?

Zgadzam się.

Można śmiało powiedzieć że standard zachodni i południowy jest sporo wyższy niż Polski.

Widzę to np po hotelach,pensjonatach u nich są lepiej wyposażone i droższe niż u nas.

Nie da się znaleść kwatery po takiej samej cenie tak obskurnej to tylko świadczy o wyższym poziomie cywilizacyjnym.

Świadczą o tym też produkty wyższej klasy nie ma tyle dziadostwa tylko są produkty premium i elite.

Zachęcam tych co się im nie udało tutaj aby wyjechali i skosztowali ich standardów w końcu mamy euro to trzeba dać dzidę w Austrii czy Niemczech ceny za żywność są podobne jeśli szukamy produktów z promocji czy nieco gorszych można czasem i taniej a jeśli chodzi o jogurty to czuć w nich owoce a u nas aromaty i syropy fruktozowe... żeby nie było że ściemniam w Polskich sklepach staram się nabywać mniej ale produktów lepszej klasy więc nie kupuje chemii i nie mam tutaj doświadczenia jak przyciąć 10zeta.

oczywiście że poziom życia w Niemczech jest zdecydowanie większy niż w Polsce, ale ludzie są zadłużeni tak samo. Te wszystkie piękne auta na niemieckich ulicach, to albo służbowe, albo wzięte na milion rat.

Z tym pierwszym to się jednak zgadzamy myślałem że myślisz inaczej bo jednak w paru miejscach chyba chciałbyś wierzyć że jest inaczej :innocent:

Ludzie są zadłużeni bo ich na to stać i dostaną kredyt na wymarzone mieszkanie w Polsce nieco trudniej z kredytami nawet przy stabilnej pracy wiele banków odmawia kredytu i nie można mówić że przy zarobkach 6-7 tyś ma się trójkę dzieci tylko ściemnić że 2 jak 3cie jest w brzuchu bo bank odmówi...

To mniej istotne natomiast Niemiec dostanie kredyt na M3 a polak na focusa.

Niemiec jest tak samo zadłużony ale na 1 czy 2 miliony na wygodę a polak jak bierze 300tys z musu i obawa się o spłatę... To tak jeśli wchodzi w takie frestajlowe tematy...

To o czym mówię na szczęście mnie nie dotknęło więc nie patrze na świat od strony skopanego Polaka wyżalając się i szukając litości, zbawienia czy zaliczając się do tej grupki bidulki, ale widzę po swoim otoczeniu i tyczy się to milionów Polaków.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mit. Średnia cena za kilometr autostrady jest u nas niższa niż średnia dla UE. Co do obwodnicy Warszawy, to jest to budowa w terenie bardzo silnie zurbanizowanym i stąd te ogromne koszta.

Z reguły autostrady - obwodnice unikają miasta ale u my prowadzimy inną taktykę, chodzi chyba o odchudzenie ulic Warszawy a nie o szybki ruch.

No nic dziwnego ostatnio jechałem przez Niemcy w stronę Monachium do Innsbrucka to różnica ogromna tam jest chyba też więcej pasów ale już nie pamiętam bo wpadłem w senny- trans-autostradowy i jechałem szybciej niż u nas.

Tak samo będziesz liczyć km budowy 8 pasmowy jak 6 pasmowy?

Mógłbyś określić dokładny wgląd do wyliczenia tej średniej unijnej skąd masz takie źródło?

My tak naprawdę dopiero od 20 lat jesteśmy Państwem, które stanowi o sobie. Przez te 20 lat osiągnęliśmy niesamowicie dużo, tylko stale ktoś nam próbuje wmawiać, że nic nie potrafimy.

Polacy potrafią bardzo dużo najwięcej fachur przecież wyjechało i żyją świetnie.

Nie jesteśmy państwem które stanowi o sobie i nie jesteśmy niepodlegli , jesteśmy na warunkach unijnych.

Czemu nie ma opinii publicznej w tej rzekomej demokracji ? Nie jestem zwolennikiem demokracji ale owej już od dawna nie ma.

Życie wzrosło kilkakrotnie a produkcja wysiania marchewki podobna a klimat bez zmian.

Zaraz usłyszę pewnie że paliwo podrożało ale znam realny koszt paliwa więc bez żartów.

Od czasów powstania Warszawskiego gdzie wolność była rzeczą nadrzędną nic nie osiągnęliśmy po za fotoradarami i parkometrami za które trzeba płacić pod własnym mieszkaniem czy też zostawiając pieniądze na zakupach(w podatkach) pod jakimkolwiek sklepem.

Wzrosty koszty życia drastycznie na rzeczach całkowicie zbędnych bo obniżając podatki nakręci się rynek.

Nawet wielu Niemców przyjechało by do polski i dali by zarobić innym zostawiając kasę ale po co tu wpadać oglądać stadion czy starówkę w 10minut?

nie oszukujcie sie ze bedzie lepiej ;P ;P Od czasow wojny to wiele mozna bylo zrobic ale wciaz jestesmy pod okupacja i wciaz narod jest okradany i dlugo dlugo dlugo jeszcze bedzie.

You talking to me?

Ja się nie oszukuję jestem realistą.

Nie będą mogli nakładać w nieskończoność podatków system w końcu tego nie udźwignie - kwestia czasu.

Część pójdzie do piachu inni zostaną przeklęci i diabeł ich usmaży na powieszonych jajach do góry nogami. :animier:

Gdybym miał jechać przepisowo nad morze gdzie zamiast łatac dziury stawiają znak 30 km to jechałbym około 15 godzin.

W jakim kraju nie ma autostrad tylko w Polsce brak.

Ja jestem za aby w mieście nie przekraczać 50 km ale niech w końcu będą autostrady.

E tam niektórzy uważają że są wielkie zmiany , podobno sukces przecież nie jeździmy już bryczkami po mieście... wiele się zmieniło na plus...

Aquamaniac @ z całym szacunkiem ale już nie mogę ,przyznam ,ze nie czytałem tematu(bo takich nie czytam ) a wiedziałem jakie będą twoje wypowiedzi (zawsze to samo ),,jak z Ciebie taki wielki patryjota to zapraszam do tego cudownego kraju .Znam parę osób co całe życie spędzili za granicą , wrócili na emeryturę .oczywiście nie polska i wielce dyskutują o życiu w kraju

Znam jedną ciekawą i krótką historię koleżanki mojego taty z podstawówki.

Wyjechała do stanów bo źle się jej żyło dorobiła się kokosów i przyjechała do Polski w której przyzwyczajona do tamtych standardów żyła podobnie u nas.

Jak to się skończyło? znów sp..liła do stanów.

Koniec tej smutnej historii ale ciekawa prawda?

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ostatnio jechałem przez Niemcy w stronę Monachium do Innsbrucka to różnica ogromna tam jest chyba też więcej pasów ale już nie pamiętam bo wpadłem w senny- trans-autostradowy i jechałem szybciej niż u nas.

Z tą ilością pasów to nie jest całkiem tak. Koło Monachium to rzeczywiście bardzo szeroka ta autostrada (a i tak bywa ciasno), ale większość tej trasy to wcale nie jakieś super wypasione, kosmiczne drogi. Normalne, po dwa pasy w jedną stronę, ale jedzie się całkiem nieźle. Jestem przekonany, że "tajemnicą" nie jest szerokość dróg ale ich rozbudowana sieć - jest alternatywa i ruch się jakoś rozkłada.

I koło Insbrucka bywa ciasno bo tam jest ograniczenie do 100/h i wszyscy tak jadą. Mnie też się to udziela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koło Innsbrucka nie pamiętam bo gębę miałem szczęśliwą za oknem w kierunku na wysokie taury także odpłynąłem...byłem też troszkę zmęczony więc na pół gwizdka jechałem ostrożnie z dystansem mnie to i szuter, wtedy by wystarczył :thumbup: tam chociaż zostałem wynagrodzony a na mecie był sex!

Jako ciekawostkę dodam jedną rzecz że jak się jedzie 160-180 to jest się bardziej czujnym i skupionym niż przy 120km/h o tej godzinie co dojechałem w Polsce pewnie bym już chrapał na szczęście miał kto wciskać mi koli :) ale to nie koniec zalet pokonując szybciej dany dystans mój organizm ma bliżej do łóżka więc mniejsze prawdopodobieństwo uśnięcia to pewnie nie koniec zalet ale te są warte zwrócenia uwagi.

Fajnie jak stara beemka u Polaka wzbudza wiele kontrowersji u Niemca na trasie zwłaszcza że niektórzy pozapominali jakie tam wkładali silniki niejedno autko za 200tys zawstydziłem.Zresztą to nie żaden wstyd być objechany przez porsche czy corvette :)

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nam nie potrzeba ani kilometra autostrady!!! Wystarczą nam 6 pasmowe trasy szybkiego ruchu . Wychodzą dużo taniej , Różnic nie ma wielkich poza kosztami, no i za szybkiego ruchu nie można pobierać opłat.

Każdy u nas chce w łape i wszędzie sie kręci wały , za dużo przepracowałem przy drogach żeby nie wiedzieć czemu to tyle kosztuje na końcu. Wielkie konsorcja mieszczą się w jednej teczce i nie mają nic. Jak trzeba płacić kare to sie zwijają , zmieniają szyld i już są czyści.

Pozdrawiam wszystkich z otwartym umysłem , Poszukajcie na Youtube wypowiedzi Panów:

Roberta Gwiazdowskiego

Janusza Korwina Mikke

Stanisława Michalkiewicza

Edit Poprawione dane bo nazwisko pomyliłem :blushing: :blushing: :blushing: Przepraszam Pana Roberta :blushing: :blushing: :blushing: :blushing: :blushing: :blushing: :blushing:

Edytowane przez waldit1 (wyświetl historię edycji)

gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, i może jeszcze Kononowicza. Ta sama liga.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, i może jeszcze Kononowicza. Ta sama liga.

Patrz kolejność nazwisk , najpierw posłuchaj , chyba że jesteś lemingiem i szef nie pozwolił :police:

Co ci Gwiazdowski zrobił że go tak obrażasz , Kolejnych dwóch Panów mówi troche kontrowersyjnie ale prawde.

Edit poprawione nazwisko

Edytowane przez waldit1 (wyświetl historię edycji)

gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę środowisko lemingów znasz z autopsji skoro tak piszesz. Ja akurat od 20 lat jestem szefem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , rozmawiajmy merytorycznie , mogą Ci się nie podobać poglądy tych trzech Panów których nazwiska podałem, ale proszę nie porównuj ich z gościem który ma problem zdanie w języku polskim sklecić .

Kolego nie wstydzę się że pracuje fizycznie , nie jest to dla mnie żadna ujma. A jeżeli jesteś "szefem" to poglądy tych panów powinny być Ci bliskie. Zwłaszcza p. Roberta Gwiazdowskiego . Każdemu przedsiębiorcy są bliskie.


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoich poglądów od strony politycznej nie będę rozpowszechniał ale JKM to nie tylko polityka ale też spojrzenie na świat od innej strony.

Facet nie kręci i zawsze mówi to co myśli(ja akurat to lubię) a nie pod publiczkę ciekawie też opowiada i robi wykłady, ma spore poczucie humoru i rozległą wiedzę w wielu dziedzinach.Polityka dla niego jest pasją a nie pracą z której żyje w porównaniu do innych.

Jkm dał mi inne spojrzenie na rzeczywistość dzięki niemu zacząłem oddzielać dobro od złego, nauczyłem się również tego jak nie dać sobie wcisnąć kitu .Cieszę się że należe do mniejszości zawsze te klimaty bardziej mi leżały i pasuje mi to że w oczach głupich jestem strasznym.Tak tylko zauważyłem że nie trzeba przekonywać ludzi do zmiany myślenia , część się sama nawróci i widać to coraz bardziej.

Cieszę się że można znaleść ludzi z którymi da się rzeczowo rozmawiać , ale to raczej kwestia wychowania i edukowania w różnych kierunkach.Wielu nie ma pojęcia pojęcia o polityce idą na wybory a nawet nie umieją sprecyzować dla czego ten a nie ten.

W Rosji To się nawet płaci i przymusza do pójścia na wybory wiadomo czemu.

Waldit miło że pomiędzy nami stoi dobry produkt to uważam że nie tędy droga, lepiej go zostawić tym którzy go znają i chcą spróbować.Młody człowiek spróbuje pinakolady ,babcia jednak wybierze stary i sprawdzony sok z buraków.

Myślę że nie ma co dopisywać JKM do tego wątku jeszcze zaraz jakiś przeciętniak pomyśli lub przyczepi łatkę że to on jest odpowiedzialny za stan dróg i ma coś wspólnego z tym wątkiem,w takich sytuacjach kojarzą mi się zazwyczaj inne postacie.

A Szanowny Tomasz w tej kwestii już kiedyś zaznaczył jakie klimaty go interesują nie ta liga :) , Tomasz to dobry żartowniś więc uważaj na niego.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdźmy z Unii to będą i drogi i gospodarka będzie lepiej działać...

dotacje z unii rozbestwiły juz wszystkich... którzy je dostali... i pierd...ą robotę bo unia i tak zapłaci.

A ty jak nie dostałeś dotacji to zap...j jak osioł na tych, którzy ją mają albo siedzą przy korycie...

jak napisał kolega Ben_sage... demokracja skończyła się 10 lat temu, o ile wogóle była. Bo jak sięgnę pamięcią to non stop te same nazwiska tylko się ugrupowania zmieniają.

jesli chodzi o drogi ( w zasadzie tyczy się to wszystkiego) - to dopóki głównym kryterium rozstrzygania przetargów będzie najniższa cena i duża łapówka to będzie jak jest. Pamietam jeszcze 10 lat temu jak startowałem w przetargu w urzędzie miasta to głównym kryterium były referencje, doświadczenie, a potem cena i to nie najniższa (zawsze skrajne wyceny były odrzucane) a dziś można przegrac nawet o 10 zł.

najciekawsze jest to, że na zachodzie drogi robią ... polskie firmy. A u nas chińczycy... więc odpowiedź jest jasna.

hitem było/jest hasło - wspieramy lokalną przedsiębiorczość - bo tak zawsze mówią rzecznicy jakiegoś miasta czy wojewodowie - nie wiedziałem ze wioska Chuandixia leży w Polsce :)

no... tośmy z radarów zeszli na polityke :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh przeczytałem,

Mit o drogich autostradach wlecze się od wkopania pierwszej łopaty - panowie a ile ma kosztować kilometr autostrady ?

Sami sobie zaprzeczacie - zarzucacie, że w przetargach wybiera się najtańszą ofertę (niestety tak jest) a potem mówicie, że mamy najdroższe autostrady. Logika, nie jest przypadkiem, że gro firm budujących autostrady mają problemy finansowe - ale ile kosztował by 1km autostrady jak wykonawcy odpowiednio przygotowali by kosztorysy ?

Autostrada, widzimy asfalt, ale on nie jest wyznacznikiem jakości autostrady. Autostrada to miliony ton zagęszczonych kruszyw - podbudów - to one odpowiadają za jakość a w tym, wykonanie i niestety czynnik natury. Paradoksalnie Polska ma bardzo zawyżone normy dotyczące wykonywania nasypów itp. Dlatego wszystkie medialne sensacje że coś tam pękło itp. to jest kropla w morzu problemów ale dobrze się sprzedaję - jest to woda na młyn dla zagorzałych narzekaczy.

Chińczycy w Polsce - to był kolosalny błąd - zepsuł rynek a do tego zrujnował kilka firm. Jestem również zdania, że osoby decydujące w tym przetargu powinny być pociągnięte do odpowiedzialność. Zawodowo zajmuję się budownictwem przemysłowym - jak podwykonawca daje mi ofertę na dane zadanie o 50% tańszą od pozostałych oferentów, to znaczy - że albo ma źle zrobiony przedmiar albo będzie robił to zupełnie po kosztach - co obniża znacząco jakość. Czy ludzie decydujący o zatrudnieniu Chińczyków byli bezmyślni ?

Narzekamy, że rząd robi z Polski państwo policyjne z podsłuchami kamerami itp. Ja już nie narzekam, byłem światkiem jak ABW zwinęła oferentów, którzy zrobili tz. "zmowę cenową". Bardzo prosty sposób aby wilk był syty i owca cała - daje cenę zawyżoną i dogadaną z pozostałymi oferentami ale taką że jest najniższa - wygrywam przetarg, ja mam kasę i podwykonawcy którzy wcześniej byli również oferentami. Więc nie narzekam, nich podsłuchują, niech walczą z patologią.

Co do UE, Panowie a co byś my mieli w Polce gdyby nie kasa z UE ? EU to komuna należy wyciągnąć ile się da i pitać. Na razie idzie nam to dobrze - jesteśmy krajem który wyciągnął największą kasę. Tu paradoksalnie podam, że według OLAF najwięcej nadużyć finansowych dotyczących malwersacji pieniędzy z UE mają Niemcy.

Polityka, merytoryczna dyskusja a i tak gówno z tego jest...


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych Panach trzeba wspominać aby Ci którzy chcą myśleć się obudzili , kto będzie chciał to znajdzie.

Ben_sage

tylko właśnie JKM to stare dobre sprawdzone poglądy. :smilieA13:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do UE, Panowie a co byś my mieli w Polce gdyby nie kasa z UE ? EU to komuna należy wyciągnąć ile się da i pitać. Na razie idzie nam to dobrze - jesteśmy krajem który wyciągnął największą kasę. Tu paradoksalnie podam, że według OLAF najwięcej nadużyć finansowych dotyczących malwersacji pieniędzy z UE mają Niemcy.

dlatego zawsze twierdziłem, ze unia nikomu nie jest potrzebna bo tylko kase z tego czerpią Ci co są na samej górze.

Może byśmy nie mieli tego co jest do tej pory, ale gospodarka by się kręciła.

na dzień dzisiejszy się nie kręci bo znowu jest tak, że ten kto ma farta dostaje kase, a ten co nie ma nie dostaje.

i jedna firma ma maszyny i urzadzenia za 30% wartości a inna za 120% wartości (leasing) albo wszyscy dostają dotacje, albo nikt.

tak wiem, ze nie każdy potrzebuje dotacji... i biznes mu się kręci... ale takich firm jest mało.

problem u nas w polsce polega na tym, ze społeczeństwo jest niedouczone zwłaszcza w dziedzinie ekonomii. Kupić drożej, sprzedać taniej. To jest nasza dewiza - co obserwuje się dzisiaj na rynku.

Ilu z nas jest w stanie policzyć koszty prowadzenia działalności, narzucania marż....

ostatnio byłem na szkoleniu dla (dumna nazwa) managerów... wyszedłem w połowie bo prowadzący mi powiedział, że żeby dobrze prosperować w firmie i prywatnie - trzeba odkładać pieniądze (tu oczywiście się zgodziłem) ale na 4 kontach.

1 konto - wpłata 10% na tzw uciechy, 2 konto - wpłata 10% na oszczędności, 3 konto - wpłata 50% na domowy budżet, 4 konto - firmowe.

zadałem prowadzacemu pytanie... jak przy takim "odkładaniu" mam zapłacić za fakturę? Pan niestety zgłupiał.

Podziekowałem ładnie za proamerykańskie i proangielskie myślenie - odesłałem go do dzisiejszego rynku i wyszedłem...

a po przyjściu do domu żeby się jeszcze bardziej zdołowac wszedłem na allegro :)

tak, że reasumując moje wypociny jestem zdania, aby wprowadzić do szkół od klasy 0 ekonomię dla przedsiębiorców - bo pewnie teraz już normalnym będzie rozdawanie wszystkim bezrobotnym dotacji na rozpoczęcie działalności. Może nasze dzieci dojdą do tego ze zaniżanie cen jest fajne ale w czasie tygodniowej promocji danego towaru.

choć z drugiej strony można się zapytać po co? skoro za 70 lat w ziemie uderzy gwiazda neutronowa :D:D:D:D:D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben i Waldek... po części sie z Wami oczywiście zgadzam. Ja nie znalazłem jeszcze swojej opcji idealnej. A największa różnica między nami jest taka, że nie tak łatwo zostać moim idolem...

Natomiast pomysł wystąpienia z Unii.... no cóż, pozostawie bez komentarza - gospodarka by sie kręciła.... rece opadają.

Ale wracając do radaru w Częstochowie - nieco przewrotnia. Więc mijamy tn nieszczęsny radar, na światłach w lewo i już za 2-3 km mamy Park Miniatur. A TU JUŻ WKRÓTCE - największa na świecie figura Wojtyły!!!! Normalnie rekord Guinessa jak się patrzy. Głupota tego narodu nie zna granic...

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Tomasz...no ale w czym Ci pomaga ta unia? i jako szefowi? i jako zwykłemu człowiekowi? i dlaczego skoro nasz system jest chory z naszych podatków musze pomagać innym chorym systemom w Europie?

Bo do tej pory tylko braliśmy, a teraz musimy tez dawać... mimo, ze brakuje kasy na wszystko

wiem, wiem... temat polityki jest niebezpieczny :)

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy w Polsce - to był kolosalny błąd - zepsuł rynek a do tego zrujnował kilka firm. Jestem również zdania, że osoby decydujące w tym przetargu powinny być pociągnięte do odpowiedzialność. Zawodowo zajmuję się budownictwem przemysłowym - jak podwykonawca daje mi ofertę na dane zadanie o 50% tańszą od pozostałych oferentów, to znaczy - że albo ma źle zrobiony przedmiar albo będzie robił to zupełnie po kosztach - co obniża znacząco jakość. Czy ludzie decydujący o zatrudnieniu Chińczyków byli bezmyślni ?

Co do UE, Panowie a co byś my mieli w Polce gdyby nie kasa z UE ? EU to komuna należy wyciągnąć ile się da i pitać. Na razie idzie nam to dobrze - jesteśmy krajem który wyciągnął największą kasę. Tu paradoksalnie podam, że według OLAF najwięcej nadużyć finansowych dotyczących malwersacji pieniędzy z UE mają Niemcy.

Polityka, merytoryczna dyskusja a i tak gówno z tego jest...

Gdy dowiedziałem się, że wreszcie w Polsce autostradę mają budować Chińczycy, podskoczyłem z radości Nareszcie będzie coś dobrze i tanio. Oczyma duszy widziałem skośnookich robotników budujących szosę z materiałów z Chin. W końcu i płyty kamienne na cmentarze przywozi się już z Chin...

Tymczasem okazało się, że Chińczycy to tylko przedsiębiorstwo, które do pracy wynajęło polskich podwykonawców. I buduje z polskich materiałów.

To niby jakim cudem miałoby to wyjść dwa razy taniej?

Świat pędzi do przodu. Prywatne rakiety amerykańskie wożą pasażerów w kosmos. Chińczycy jeżdżą pociągami 350 km/h. Indie produkują samochody za 4000 złotych... tylko w krajach okupowanych przez Unię Europejską - kompletny zastój. Martwota.

Co do tej kasy mozesz sobie poczyta tutaj warto cos wiedziec o tym o czym sie pisze :

-

OPINIA: Nie mamy się czym zachwycać. Pieniądze z Unii bardziej nam szkodzą, niż pomagają, zatem im więcej ich dostaniemy, tym gorzej dla Polski - przekonuje w rozmowie z serwisem prawy.pl p. Sergiusz Muszyński, działącz samorządowy PiS.

- Pieniądze, które "otrzymujemy" w ramach tzw. polityki spójności, są jednym z największych generatorów długu publicznego w naszym kraju. Mechanizm ich przyznawania zmusza samorządy, przede wszystkim gminy i powiaty, do masowego zadłużenia się, bo Unia wymaga aby zdaje się przynajmniej 30% z całości sumy przeznaczonej na daną inwestycję pochodziło z wkładu własnego samorządów. To jest jedna z głównych przyczyn galopującego długu publicznego. Tę ścieżkę ma za sobą Grecja, a także Hiszpania i Portugalia. Dotacje unijne prowadzą do katastrofy, kryzysu zadłużenia - powiedział p. Muszyński. - A już niezależnie od tego wszystkiego, nie ma takiej sumy, która byłaby warta niepodległości, możliwości rządzenia własnym państwem. Mnie najbardziej zastanawia, co Donald Tusk obiecał Angeli Merkel w zamian za to, by móc ogłosić sukces propagandowy "300 miliardów" w kraju. Pakt fiskalny? Unię bankową? Szybkie wejście do ERM II? Rezygnacja z resztek suwerenności państwowej nie powinna być na sprzedaż. Jeśli chodzi o szkodliwość dotacji unijnych, dodam jeszcze, że to samo dotyczy wszystkich innych części gospodarki. Unijne pieniądze zabijają innowacyjność. Jak zauważył prof. Rybiński, wiele firm egzystuje tylko po to, by pobierać unijne pieniądze. Nasza gospodarka staje się zależna od zewnętrznych subsydiów. To bardzo niebezpieczne w długofalowej perspektywie - dodał.

OPINIA: Prof. Rybiński w wywiadzie udzielonym stefczyk.info dowodzi, że zbudowane w Polsce mechanizmy wydawania środków unijnych powodują potężne straty dla gospodarki.

- Dla Polaków ważne jest, czy środki unijne, które otrzymujemy, pozwalają nam rozwijać się lepiej, czy też mają efekt destrukcyjny dla gospodarki. W zależności od tej oceny można się odnieść do kwestii tego, czy te 300 czy 400 miliardów - w zależności jak liczyć - to jest sukces, czy nie - powiedział prof. Rybiński, komentując osiągnięcia polskiej delegacji ws. unijnego budżetu. - Niestety badania prowadzone przez wielu naukowców pokazują, że mechanizmy wydawania środków unijnych, które zbudowaliśmy w Polsce, w znacznej części powodują potężne straty dla gospodarki, jeśli chodzi o zdolność do jej rozwoju w dłuższym okresie - podkreśla ekonomista.

Jako przykład prof. Rybiński sięga po dane o innowacyjności polskiej gospodarki. W 2006 roku innowacyjnych było 23 procent firm przemysłowych, teraz ten wskaźnik spadł do 17 procent.

- Jest to zatem wina polskiego aparatu urzędniczego, który zbudował taką machinę biurokratyczną, która niszczy polską innowacyjność naszymi własnymi rękami. Można powiedzieć, że to, czego nie zrobili hitlerowcy czy komuniści w przeszłości, sami robimy sobie rękami naszych własnych urzędników. To jest strasznie groźne. Niszczymy Polskę - dodaje.

OPINIA: Przestańmy się wreszcie cieszyć jak głupi z tych unijnych pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że Polska ma z nich więcej szkody niż pożytku - pisze p. Rafał Ziemkiewicz w swoim felietonie dla Interii.

- A może zamiast napalać się, niczym przysłowiowy szczerbaty na suchary, na te kolejne 300 miliardów w nowym unijnym budżecie, przyjrzyjmy się, jak wydaliśmy poprzednie? - zasatnawia się red. Ziemkiewicz. - Ja bym podał taki przykład. Gmina występuje do Unii o dotacje na aquapark. Kilkadziesiąt milionów, Unia daje połowę. Na drugą połowę gmina bierze kredyt. Pieniądze na różne sposoby wsiąkają w gminę, znacząco zwiększając zadowolenie. Aquapark jest fajny, budzi dumę, wszyscy się radośnie pluskają, dzieci mają fajne miejsce na szkolny WF, a po lekcjach na różne zajęcia sportowe. Na fali ogólnego zadowolenia burmistrz, zapunktowawszy na "umiejętnym wykorzystaniu unijnych funduszy", zostaje wybrany do Sejmu albo sejmiku wojewódzkiego (w czym zapewne udział ma kosztowna kampania, sfinansowana przez lokalnych biznesmenów, którzy się przy okazji Aquaparku obłowili). Trwa jakiś czas, nim do mieszkańców dotrze, że aquapark nie jest w stanie utrzymać się z wpływów za bilety. Choć bilety i tak drogie, i po pierwszym zachłyśnięciu się, gdy atrakcja spowszedniała, sprzedaje się ich coraz mniej. Trzeba albo pogodzić się ze stopniową dekapitacją obiektu, albo do obciążenia długiem za połowę inwestycji dodać koszty jej utrzymania. Gmina kombinuje jak koń pod górę, tnie koszty ograniczając godziny otwarcia i stopniowo likwidując kolejne sekcje sportowe i atrakcje. Tnie też środki na konserwacje i naprawy, więc obiekt stopniowo brzydnie i zaczyna się sypać... Pytanie naiwne: czy ta gmina się dzięki unijnej pomocy rozwinęła, czy wręcz przeciwnie, popadła w jeszcze większe kłopoty? - pyta

. A TU JUŻ WKRÓTCE - największa na świecie figura Wojtyły!!!! Normalnie rekord Guinessa jak się patrzy. Głupota tego narodu nie zna granic...

Uwazaj zadna impreza w Polsce nie zorganizowala tyle milionow Polakow w tak krotkim czasie co Karol Wojtyla , euro to przy tym nic.

Ciesze sie ze stawiaja pomnik Wojtyly a nie kolejny radykalnego zbrodniarza Lenina.Lenin powinien byc w smietniku Historii.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam to '' wsio'' i ... co to ma wspólnego z fotoradarem przy galerii jurajskiej ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi - też powstał ze środków unijnych :D

@Ben_sage - to własnie chciałem wyrazić

a generalnie to weźmy się do pracy - może bedzie lepiej :D


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczone cytaty to są opinie, nie koniecznie właściwe. Ekonomia - gospodarka to taki chory mechanizm, że łatwiej jest pogodę na 14 przewidzieć niż zaplanować społeczne ruchy wydawania pieniędzy.

Sam się poniekąd zgadzam, że UE źle postąpiła komercjalizując dotacje. Nie powinna ich przekazywać przez prywatne banki. Decyzje taką podjęli albo przez lobbing finansowy albo uznali, że prywatny bank bardziej zadba o to aby kredyt dostał ten, którego rzeczywiście na to stać.

Pisząc o Chinczykam nie miałem na myśli skośnookich w wykopach - to tak jak by skanska miła ściągać tu swoich rodzimych pracowników. To, że wynajmuję się podwykonawców, to jest w czasach kapitalizmu standard - należy do tego przywyknąć. Często czytam JKM - dużo ludzi się na niego powołuje tylko nie wie, że jak Polska poszła by w tym kierunku to skończyło by się państwo opiekuńcze - socjalistyczne.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wspomniesz o tym jak wielu polakow wyjechalo do Anglii,Kanady,na zachod i dlaczego?

Kiedys byl temat o migracji narodow to wszyscy skakali z radosci.

Wiecej wyjechalo niz przyjechalo Polacy to dobrzy pracownicy w innych krajach tak samo Chinczyk w Polsce jest ich coraz wiecej bo najwyrazniej maja co tutaj robic i dostaja prace.

Pomijam sytuacje gdzie rzad chinski kupil czesc madagaskaru bo to zart.

Wlasnie on nie chce opiekunczego panstwa kazdy musi sie sam o siebie zatroszczyc nie chce aby inwalida sprawny do pracy pobieral swiadczenie,walczy o prawa rodzicielskie do dzieci i chce by to oni mieli czas wychowywac a nie szkola nikt lepiej nie wychowa swojego dziecka od rodzica, ten czlowiek wrecz brzydzi sie socjalizmem.Walczy o to by to czlowiek zajal sie wlasnym wyborem i zdecydowal do jakiego lekarza pojdzie a nie panstwo.Panstwo sie opiekuje naszymi pieniedzmi bo wie lepiej od nas jak je wydac.

Wydaje mi sie ze pomyliles ludzi.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben, odnośnie Wojtyły

dobrze to ująłeś - impreza. Ale na szczęście dawno się skończyła. A i to za późno. Niemiec był mądrzejszy, wcześniej zakończył, wstydu oszczędził.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mnie nie zrozumiałeś - pisząc o JKM miałem na myśli, że jak Polska poszła by w jego kierunku myślenia to skończyło by się państwo opiekuńcze.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ben, odnośnie Wojtyły

dobrze to ująłeś - impreza. Ale na szczęście dawno się skończyła. A i to za późno. Niemiec był mądrzejszy, wcześniej zakończył, wstydu oszczędził.

Takie porownanie jest nie na miejscu Panie Tomaszu.

To jedyny Polak ktory wplynal na caly swiat a ludzie go oplakiwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o śmierć. To nie uniknione i każdego z nas czeka. Chodzi o to że "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść ...niepokonanym" - jego wkład w obalenie komunizmu jest olbrzymi. I tak powinno pozostać. I to ludzie powinni mu pamiętać - nie późniejsze tuszowanie pedofilii,rządy żelazną ręką, rzucenie Afryki w szpony aids czy beatyfikacje przestępców.

To tak jak z Wałęsą - gdyby się wycofał z polityki po swoim wkładzie w walkę z komunizmem ludzie by go do dzisiaj szanowali i ciepło wspominali. A tak to co: jaki z niego był prezydent, co z niego za ekspert?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.