Skocz do zawartości
Juanitka

Reefmax-nasza przedszkolna rafka:)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki juz mam namierzone krewetki:)

Mam jeszcze jedno pytanie i prosze Was o pomoc...na szybach mam mnóstwo! takich malutkich gwiazdek ledwo widocznych jest ich strasznie dużo czy to plaga jakiś rozgwiazd i czy trzeba je usunąć? Jeżeli to te rozgwiazdy o których mysle to czytałam, że trzeba jak najprędzej je usunąć? Prosze o pomoc wstawiłabym zdjęcie ale będzie nie widoczne.

Edytowane przez Juanitka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może są to jakieś meduzy, często się pojawiają w młodych zbiornikach i później znikają. Nie stanowią zagrożenia.

http://pl.reeflex.net/tiere/2356_Nausithoe_sp.htm#


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić i cieszyć się widokiem, puki są.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 dzien akwarium...doszły dwie krewetki na aiptazie I.wurdemani...

Czy to juz czas na pierwszą podmiankę?...posiadam sól Instant ocean...chcę podmienić ok.15l ile mam dac soli (czy pół kilo wystarczy) i czy zasolenie wody przygotowanej pod podmianę ma byc takie jak w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze z podmianką wstrzymałam, aby akwarium dojrzało. Po 5-6 tygodniach najwcześniej. Musisz zrobić roztwór o takim samym zasoleniu jak masz w akwarium.

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę. Do tej pory przywoziłam wodę z odwróconej osmozy ze sklepu. Teraz chcę zakupić fitr i prosze Was o pomoc w wyborze, zastanawiam się nad tymi trzema, który z nich jest najlepszy i najwydatniejszy:

http://allegro.pl/jbl-osmoze-120-filtr-odwroconej-osmozy-ro-i3099845905.html

http://erybka.pl/product-pol-423-AquaFilter-RO-DI-75.html

http://allegro.pl/filtr-odwroconej-osmozy-ro-filtr-demi-di-i3109025473.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw to jakaś cenowa porażka, niby większa wydajność 120 GPD zestawu co niekoniecznie wiąże się z lepszą filtracją i do tego jeszcze trzeba dokupić filtr DI z żywicą. Podobny zestaw 50 GPD można kupić za rozsądną cenę TUTAJ i dokupić TAKI filtr DI.

Częściej stosuje się membrany o niższej wydajności czyli te poniżej 100 GPD które jednocześnie dają gwarancję lepiej oczyszczonej wody, jednak kosztem mniejszej ilości przefiltrowanej wody. Drugi i trzeci zestaw w ładniejszych obudowach też spełni swoją funkcję.

Warto zainwestować w filtr RO/DI, szybko docenimy fakt posiadania własnej przefiltrowanej wody zawsze pd ręką.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega wyżej podał ci fajny filterek za rozsądną cenkę. Czego chcieć więcej ? cena ponad dwukrotnie niższa a resztę można wydać na zwierzaki ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reefmaxa taki spokojnie wystarczy http://allegro.pl/fi...3119084796.html

Do tego dokup sobie żywicę na wymianę np http://allegro.pl/zywica-demineralizujaca-mb-20-1l-i3087799921.html

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu jak najwięcej takich przedszkoli :thumbup:


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś zdjęcie całości? Fajne te zoaśki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłam pierwszą podmiankę używając wody z RO (nowego filtra) a dzisiaj zrobiłam testy:

Mg - 1110

Ca - 400

Ph - 8,1

Kh - 9,9

Po4 - 0

No3 - 25-30 (wciąż takie duże)

zasolenie 1,024

a z życia akwarium to krab zjadł mi jednego ślimaka :crybaby: teraz toczy pustą muszlę po piasku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z życia akwarium to krab zjadł mi jednego ślimaka :crybaby: teraz toczy pustą muszlę po piasku...

Widac,chlopak szykuje sie do przeprowadzki :D.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o zapewnieniu krabowi kilku pustych muszli, żeby miał się czym bawić. W innym wypadku, takie sytuacje będą się powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie za duzo skaly ... ale ja juz to pisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o skale mowa... @Juanitka, chciałbym zwrócić uwagę na pewną sprawę. Otóż wydaje mi się, że taka kompozycja nie sprzyja rozwojowi zoantusów. U mnie zoantusy bardzo chętnie "przechodziły" na sąsiednie skałki albo podstawione kamyki ale nie na piasek. Tutaj nie mają się on gdzie rozrastać. Pewnie, że można coś później dołożyć, ale mnie się bardzo podoba naturalne porośnięcie skały zoantusami. To oczywiście wymaga czasu, ale naprawdę widać różnicę pomiędzy "starą, naturalną kolonią" a kępkami powtykanymi tylko gdzieniegdzie. To nie jest krytyka obecnego ułożenia bo przecież akwarium jest dopiero w stadium początkowym. Może jednak dobrym wyjściem byłoby zaplanowanie tego fragmentu akwarium już teraz?

Ja bym zrzucił przynajmniej jeden kamień z góry, po to żeby zagospodarować dół. Zostawiam do przemyślenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.