Skocz do zawartości
Andretti

rejestracja firmy w UK

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

sporo z Was mieszka i pracuje zagranicą . Chciałem uzyskać

kilka informacji od kogoś z Was kto ma zarejestrowaną działalność na Wyspach ?

(lub dla porównania w innym kraju UE)

chodzi mi o koszty prowadzenia działalności jednoosobowej - typu " freelancer - wolny zawód",

tj. wysokość podstawowych składek - odpowiednik naszego, kochanego ZUS :surrender

i opłat towarzyszących ( np. księgowy - przy 2-3 fakturach miesięcznie )

wiem ,że informacji na ten temat jest sporo w sieci, ale sprzecznych komentarzy

również - dlatego z góry dzięki za info osobom które z doświadczenia wiedzą co i jak :czapki z głów:)

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli otwierasz dzialalnosc typu Sole Trader to w zasadzie nawet nie musisz miec ksiegowego (o ile masz pojecie o wysylaniu zeznan podatkowych). Jesli otworzysz firme LTD dochodza koszty zeznania do Companies House ktore musi zrobic tzw Chartered Accountant - okolo 200 funtow na rok w jakims polskim biurze ksiegowym

Do tego dochodzi Ci National Insurance czyli odpowiednik ZUS ok 12 funtow na MIESIAC (SORKI ZA BLAD) Limit obrotu bez VAT to cos ponizej 80k funtow na rok.

Firma LTD do tego musi miec konto biznesowe a to w zaleznosci od typu rozliczen tez sa jkies koszty, chociaz z reguly nowe firmy dostaja 12 miesiecy darmowego bankingu

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednik zus 12funtów na rok hahahhahahhahahahhahahahhahahhahhahahahhahahahahahhahhahahhahahhahaha


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/Do tego dochodzi Ci National Insurance czyli odpowiednik ZUS ok 12 funtow na rok. Limit obrotu bez VAT to cos ponizej 80k funtow na rok.

Firma LTD do tego musi miec konto biznesowe a to w zaleznosci od typu rozliczen tez sa jkies koszty, chociaz z reguly nowe firmy dostaja 12 miesiecy darmowego bankingu /

nic tylko wszystko wyrejestrować w Polszcze i zarejestrować w Londynie , momentalnie biórwy w ZUS straciły by sponsorów .

jest to jakiś pomysł . na firmę działającą w Polszcze pomagającą sprawnie i bez problemu przenieść siedzibę i rejestrację DG do UK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 funtów za miesiąc hahahhahhahahahhahahhhahahhahahahahhahhahahhahahahahahahhahahhahahahahhahahahhahhahahahaha ;)

Jak to dobrze ,że teraz kto chce może bez problemu i na zawsze opuścić ten nasz kochany kraj :) do czego to doszlo :)

Edytowane przez darekkuku (wyświetl historię edycji)

360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze ,że teraz kto chce może bez problemu i na zawsze opuścić ten nasz kochany kraj

już nie długo , odliczanie do zamknięcia kolchozu uruchomione .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Self-employment income - tax and National Insurance contributions

If you have any income from self-employment it's your responsibility to pay any Income Tax and National Insurance contributions due. Depending on how much you earn from self-employment you may have to pay Class 2 and Class 4 National Insurance contributions.

You pay Class 2 National Insurance contributions at a flat rate. From April 2011, your Class 2 National Insurance contributions payments will become due on 31 January and 31 July, the same as a Self Assessment tax bill. You pay Class 2 National Insurance contributions either monthly or six monthly by Direct Debit.

Income Tax and Class 4 National Insurance contributions are based on your profits from self-employment. You have to fill in a Self Assessment tax return each year so that HM Revenue & Customs (HMRC) can work out how much tax and Class 4 National Insurance is due.

When you fill in your tax return you should use the Employment pages to tell HMRC about any employment income you have and any tax deducted from it. This will give a full picture of your total earnings from both employment and self-employment. The example in the section below will help you understand how HMRC uses the information on your tax return to work out your tax.

You can find out more about paying tax and National Insurance contributions on profits from self-employment by following the link below.

Class 2 National Insurance - how much you pay

You pay Class 2 National Insurance contributions at a flat rate of £2.65 a week. However, if your earnings are below £5,595 per year (2012-13) you might not need to pay - see 'Exceptions to paying Class 2 National Insurance contributions' below.

Class 4 National Insurance - how much you pay

The amount of Class 4 National Insurance contributions you have to pay for any tax year is based on your profits for that year. You pay 9 per cent on annual profits between £7,605 and £42,475 (2012-13) and 2 per cent on any profit over that amount.

Znalazlem na szybko wiecej danych :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce najciezej o dobrego ksiegowego.

Jako self employed robisz to raz do roku i jesteses w stanie rozliczyc sie samemu.

Jeli wchodzisz na VAT rozliczasz sie co 3 mieisce. Potrzebny ksiegowy.

Jezeli rejestrujesz LTD rozlicasz sie co miesiac Potrzebny ksiegowy przynajmniej na 1/4 etatu

A nie polecam polskich ksiegowych bo maja sklonnosci z kraju. Jendnym sie wydaje ze sie znaja inni najchtneij odliczyli by wszystko by nie zaplacic bys nie musial zaplacic nic. Przychodzi kontrol to bieda. A jak przyjdzie raz to juz bedzie przychodzic zawsze.

Ja 4 miesic czkeam na VAT gdzie normalnie jest to do 3 tygodni, znajomy prowadzi firme, ksiegowosc prowadzi nie polak i 5 lat nie mial kontroli.

pozdrawiam Dyzma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami potrzebuję zaświadczeń o niezaleganiu w ZUS i US oraz wypis z ewidencji działalności.

Jak z tymi dokumentami będzie w UK ?


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eltom takie cos nie istnieje w uk.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester - wielkie dzięki :) czytałem o tym wcześniej na http://www.jobland.pl/zasady/uk.php#8

ale nie wiedziałem czy to wszystko w praktyce wygląda tak różowo... ale widzę że biurokracji

jest tam znacznie mniej, a korzyści sporo... firmę można zgłosić do 3 miesięcy od momentu

założenia działalności, wysoka kwota wolna od podatku, no i socjal....niższy VAT itd...

są w Polsce firmy (sporo) oferujące pośrednictwo - zatrudnienie w UK i odprowadzanie

tam składek za 350zł / miesięcznego abonamentu...ale nie mam do nich zaufania, lot do UK

1-2 razy w roku to nie aż taki wydatek czy problem a mam tam przy okazji znajomych do odwiedzenia...

nie mam już dłużej zamiaru płacic tym darmozjadom z ZUS 1000zł / m-c za nic,

na somozatrudnieniu nie przysługuje mi żaden socjal (np. L4) a z emerytury na

starość to tylko na szczaw wystarczy.. o ile ZUS wcześniej nie zbankrutuje...

Ok, dosyć narzekania - mam jeszcze jedno kluczowe pytanie - co z adresem ?

Muszę mieć jakiś stały adres w UK żeby tam firmę zarejestrować ? Czy może to

być np. adres mojego kumpla który ma od lat w UK własne mieszkanie ? czy po

prostu mogę podac adres w Polsce jako głównej placówki firmy ?

Co do księgowego - już pytałem - może mój polski to robić lub przy takiej ilości

faktur jak ja mam to koszt usługi księgowego w UK wyniesie ok. 50 funtów za rozliczenie.

(raz na rok - raz na kwartał)

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako samo zatrudniony mozesz miec adres gdzie niby mieszka kumpel.

Ale jak rejestrujesz dzialalnosc VAT czy LTD to potrzebe Ci umowy na wszystkjo. I nie ma lipy.

Czyli - co prowadzisz gdzie skladajesz jak magazynujesz,

czy masz odpowiednei kursy np BHP, ubezpieczenia. Jezli wynajmujesz od kogos dom gdzie rejestrujesz biuro czy adres do korespondencji wlasiciel musi napisac ze wyraza zgode na prowadzeni dzialalnosci gospodarczej na jego adresie.

pozdro Dyzma

Edytowane przez CleverCookie (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam szczegółów, ale teraz podobno już nie jest tak różowo.

Teraz łatwiej jest to załatwić w Czechach. A może na Słowacji... nie wiem. Słyszałem, że GB już nie chce polskich firm u siebie i zaczynają robić jakieś trudności.

Słyszał ktoś coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs - w UK jest tylu obcokrajowców, że nie wierzę w to , tymbardziej że działalność / biznes

napędza im pieniędzy, inwestorów. Zresztą to UE.

Moja działaność jest w zakresie usług projektowych, nic nie magazynuję itp. pracuję na kompie,

Myślę że na dziś VAT nie jest mi potrzebny, mam większość klientów prywatnych dla których

VAT to tylko zbyteczny, dodatkowy koszt

Jesli może to być adres kumpla to luuz, bo się zgadza, tylko pyta się czy jak np. zbankrutuję,

czy będę miał jakieś zaległości ..to mu mieszkania nie zarekwirują :) Ale wydaje mi się, że

może mi po prostu na papierze - bezpłatnie użyczyć / wynająć jeden pokój na działalność i będzie OK.

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adress w UK bardzo duzo ulatwia. Jednak w UK jest mozliwosc zalozenia firmy tzw off-shore to znaczy nie musisz posiadac adresu w UK i wiaze sie to z pewnymi ulgami podatkowymi. Szczegolow jednak nie znam.

Na dzien dzisiejszy Polak nie musi miec potwierdzenia adresu zeby zalozyc konto bankowe. Wystarczy sie dogadac z przyjaciolmi i uzyc ich adresu. Wyciag z banku w ktorym mamy konto jest potwierdzeniem adresu dla tych instytucji ktore taki dokument wymagaja.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatki trzeba placic. W polsce w kuluarch czesto ludzie sie chwala jak to sie wymigali albo jak obeszli sparwe.

Tutaj za cos takiego traci sie najlepszych partenrow biznesowych nawet jak znacie jak lyse konie.

Miechanizm jest prosty. Skoro przewaliles system dlaczego mnei mialbyc nie przewalic. Nieplacenie podatkow jest bardzo pietnowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Polski zus w toku ustaleń uzna że prowadzisz działalność i zarabiasz tylko w polsce a tam opłacasz składki ZUS to może zarządać zwrotu składek wraz z odsetkami. Trzeba też dodać że ZUS jako jedyny organ może kontrolować 10lat wstecz. Ja za 130 zł oszczędności(radze dokładnie doczytać ile się oszczędza) wole spać spokojnie przez następne 10 lat ;).

https://sites.google.com/site/oratorsc/kodeksy-i-ustawy/nie-daj-sie-nabrac-na-optymalizacje-zus


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promujące jedna ważna sprawę. Mając adres zameldowania w pl a firmę i zarobki w uk bedziesz odprowadzal podatek i w uk i w pl. Obowiązuje Cie coroczne rozliczenie podatkowe w pl i to w walucie w jakiej zarabiasz po przełączniku na złotówki. Czyli moze byc tak, ze bedziesz rozliczal sie z całkiem sporej sumki. Nawet jesli jakimś cudem to ominiesz a oni dojdą, ze zarobiles chociaż złotówkę na terenie pl to bedziesz rozliczal sie z przychodów całej firmy w uk.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bekon - jako mieszkaniec UE, mam prawo wyboru gdzie chcę pracować i płacić składki / podatki.

Mam nadzieję że pozyskam też klientów z Wysp ale jeśli mi się nie uda i nadal większość klientów

będzie z Polski, to ZUS może mnie cmoknąć.

Chcę to zrobić nie tylko po to by oszczędzić, ale by mieć chociaż nadzieję na godną emeryturę ,

móc korzystać z lepszego socjalu no przede wszystkim wyrazić mój sprzeciw dla chorej instytucji

jaką jest polski ZUS... która zamiast pomagać , przeszkadza w tym żeby ludzie mieli pracę i bezrobocie

spadało...

CNCRob - jesteś pewien że podatku nie płaci się w jednym kraju UE ?

wydaje mi się że sprawa podwójnych rozliczeń / podatku została już wyjaśniona

parę lat temu ?!

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten rok nie wiem do końca ale znam kilka osób, ktore w ubiegłym roku dostały ciekawe listy z polskiego urzędu skarbowego. Sam szybko dzialalem w tym kierunku bo miałem przychody w dwóch krajach i zameldowanie w pl. Nawet jesli teraz jest rozliczanie w jednym kraju to polski urząd napewno ma juz jakiś przepis aby na tym nie stracił. Chociażby rozliczenie z różnicy podatku czy przewatulotowania gotówki. Lepiej sie dowiedz jak to teraz wyglada.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andretti Ja Cię tylko ostrzegłem przed niebezpieczeństwem. I nie jest jak piszesz że może Cię cmoknąć. Jeżeli wykażą że zarabiasz tylko w polsce a tam się ubezpieczasz nie da sie wykręcić od zapłacenia ZUSu wraz z odsetkami wstecz nawet do 10lat ;).

Podatek opłaca się tylko w kraju w którym prowadzisz działalność. tzn jeżeli masz firmę w uk i filię tej firmy w polsce, i ta filia zarobiła to podatek opłacasz w polsce. Bez fili nie możesz zarabiać w polsce.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podatek opłaca się tylko w kraju w którym prowadzisz działalność. tzn jeżeli masz firmę w uk i filię tej firmy w polsce, i ta filia zarobiła to podatek opłacasz w polsce. Bez fili nie możesz zarabiać w polsce.

Ciekawe jak powiesz o tym do HM Revenue w UK. Przykro mi ale te pieniądze, ktore przelewaja mi sie przez konto i płyną do pl są zarobione w pl i nie dam wam podatku. Juz to widzę jak Ci uwierzą. Druga sprawa, jesli pieniądze nigdy nie przejdą przez angielskie konto to nie masz obowiązku rejestrować działalności. Selfemplyer musi zarejestrować działalność do 3 miesięcy od osiągnięcia pierwszego zarobku.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bekon - "...Bez fili nie możesz zarabiać w polsce...."

jak to ??? kurcze , przecież jak Anglik czy inny obcokrajowiec ma firmę w swoim kraju i będzie chciał

sprzedać coś Polakowi to nie musi mieć tu filii . Zobacz chociażby firmy handlujące na ebayu

z całym światem - mają siedzibę w jednym kraju.

Zresztą ja sam prowadzę biuro projektowe, póki co w Polsce, ale sprzedawałem już swoje usługi Czechom

czy Niemcom , mam numer nip EU i mogę sprzedawać usługi w całej Unii ....nie potrzebna mi do tego filia !?


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak powiesz o tym do HM Revenue w UK. Przykro mi ale te pieniądze, ktore przelewaja mi sie przez konto i płyną do pl są zarobione w pl i nie dam wam podatku. Juz to widzę jak Ci uwierzą. Druga sprawa, jesli pieniądze nigdy nie przejdą przez angielskie konto to nie masz obowiązku rejestrować działalności. Selfemplyer musi zarejestrować działalność do 3 miesięcy od osiągnięcia pierwszego zarobku.

Polska zawarła w 1976 r. Umowę z WB o unikaniu podwójnego opodatkowania, której celem jest właśnie uniknięcie podwójnego opodatkowania. Wg umowy dochody uzyskane przez osoby mające miejsce zamieszkania w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce, a podatek, który jest płacony w WB można odliczyć od podatku w Polsce. Podatek do zapłacenia w Polsce obliczamy w ten sposób, że do dochodów w WB doliczamy ewentualny dochód uzyskany w Polsce i następnie obliczamy podatek wg polskiej skali podatkowej i polskich progów podatkowych. Od tak wyliczonego podatku można odliczyć podatek zapłacony w WB.

@Andretti z filia mi sie porypało

Edytowane przez Bekon1 (wyświetl historię edycji)

250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.