Skocz do zawartości
Dariusz Kaczmarek

niechciane stworzenia

Rekomendowane odpowiedzi

wrac z żywą skałą dostałem w prezencie jakiegoś stwora wielkości małej krewetki trochę podobny do niej lecz bez długich czółków za to potrafi nieźle łupać skały czarakterystycznym stukaniem szybko pływa i ucieka i jest wyjątkowo czujne jeśli ktoś może mi pomóc w sposobie złapania go będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu moze pomóc jedynie wyciągnięcie skały z delikwentem i potraktowanie szczeliny w której jest gorącą wodą w strzykawce - można także użyć bardzo gorącego roztworu wody z CACO3.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek czy to /coś/ jest dardzo szkodliwe dla zwierząt w baniaku? też to mam widziałem to raz , cięszko jest to namierzyć , a stuka czasami że ho ho.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie akwe mam na rozruch a więc nie ma czego popsuć po za skałkami i nerwami a z wyjęciem skał będzie problem bo nie wiem w której stuka a jest ich z dziesięć i niektóre mają zakążki korali więc oblanie gorącą wodą może skończyć sie tragicznie , widziałem podobne paskuctwo w tv jak atakowało małe rybki szybkim uderzeniem ogłuszajć je było podobne lecz nie wiem czy takie samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka pistoletowa?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiej jest wielkości?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest jasno zielone to ja mam to samo. Na razie też nię ma czemu zaszkodzić tylko pstryka i nie wiem co z tym zrobić. Co to może być- czyzby krewetka modliszkowa?? Brrr... Eliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili ma to jalieś 1,5 cm długości i 0,5 cm średnicy koloru jasnej oliwki wczoraj właśnie zauważyłem jak wprowadziła się do otworu gdzie zamiewszkiwał niewielki krab a dzisiaj widziałem jak wywalała tylko pancerz po krabie narazie to mój sprzymieżeniec w walce z krabami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, opis pasuje do krewetki modliszkowej, miejmy nadzieje jednak, ze to nie to ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem co to jest znalazłem w muzeum natural Australia nazywa się MANTIS SHRIP i jest niebezpiecznym drapierzcą atakuje przednimi odnóżami jak młotkiem jest bardzo aktywny w dzień poluje na małe rybki kraby inne skorupiaki moż e ktoś ma pomysł na sposób złapania go w jakąś pułapkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sposób :(, ale skuteczny tylko gdy można wyjąć skałę z akwa. Ja swojego złapałem w butelkę. W szklaną butelkę włożyłem obciążony kawałek fileta rybnego, butelkę wstawiłem do akwa pod skałę gdzie buszował delikwent i uzbroiłem się w cierpliwość. Po pewnym czasie zapach łatwego obiadu znęcił drapieżnika i wskoczył do butelki, pozostało tylko wyciągnąć ją z wody.

Pozdrawiam i życzę pomyślnych łowów.

LB


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.