Skocz do zawartości
diabeł

okrag z plexi ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktos moze wycina ksztalty z plexi , chodzi mi o okregi do filtra przeplywowego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, może mógłbym pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkrety i z jakiej grubości plexi? Jak coś to służę pomocą bo mam frezarkę cnc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil a czy twoja frezarka tnie tylko pionowi czy robi też skosy na krawędzi 45st?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozy chlopak frez katowy i 45st zrobi przecie


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie znam się w tym temacie jestem zupełny lajkonik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że Kamil ma frezarkę 5-cio osiową - wtedy frezowanie nawet "w poziomie" nie jest problemem. W innych wypadkach - frezy profilowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety tylko 3 osiowe (5 osiowa mi nie jest potrzebna wiec taktownej nie mam). Ale po zakupie freza 45 stopni jak najbardziej będzie się dało zrobić krawędzie pod kątem. Dziś się rozglądnę za takimi frezami.

P.S. Już widzę że ciężko dorwać frezy do PCV 45st.-musi być duża średnica freza a co za tym idzie duże straty materiału przy cieciu.

wa1ker odezwij się na P.W. co byś to dokładnie chciał jaki materiał i jakie wymiary.

Edytowane przez Kamil_rc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego by mnie interesowało tylko zastanawiam się jeszcze nad tym małym otworem 20mm czy będzie dobry.

post-16931-0-23147600-1363765300_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Już widzę że ciężko dorwać frezy do PCV 45st.-musi być duża średnica freza a co za tym idzie duże straty materiału przy cieciu.

Eee, przesadzasz. Ilość zebranego materiału nie zależy w najmniejszym stopniu od średnicy freza ale tylko od grubości płyty. Frezy stożkowe 90 są prawie zawsze przeznaczone do obróbki drewna więc w plexi nie popracują długo. A są dość drogie. Alternatywą mogą być tańsze frezy ale one bardzo często nie mają dokładnie 90 stopni. Czasami ma to bardzo duże znaczenie - jeśli frezowane elementy mają się złożyć do kąta prostego.

@diabeł, jeśli te dekle mają być np. skręcane to warto od razu zaznaczyć otwory pod gwint - odpadnie rozmierzanie i wiercenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, przesadzasz. Ilość zebranego materiału nie zależy w najmniejszym stopniu od średnicy freza ale tylko od grubości płyty. Frezy stożkowe 90 są prawie zawsze przeznaczone do obróbki drewna więc w plexi nie popracują długo. A są dość drogie. Alternatywą mogą być tańsze frezy ale one bardzo często nie mają dokładnie 90 stopni. Czasami ma to bardzo duże znaczenie - jeśli frezowane elementy mają się złożyć do kąta prostego.

@diabeł, jeśli te dekle mają być np. skręcane to warto od razu zaznaczyć otwory pod gwint - odpadnie rozmierzanie i wiercenie.

A wykonał byś mi takie dekielki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem na PW. Ten ostatni ma śr. zewn. 143? Tak wychodzi z rachunków, chciałbym się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież można frezem, o małej średnicy, wyciąć kółko, a później takim półmetrowym :) zrobić ścięcie 45 stopni samego wyciętego wcześniej kółka. Chyba że jest to średnica wewnętrzna...

Próbował ktoś ciąć kółka wyrzynarką? Jakie brzeszczoty są "najlepsze", żeby się nie wyginały przy cięciu promienia :( Bo taki do drewna z wielkimi zębami to tnie po prostej aż miło, lecz na promieniach ma nadsterowność :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS to znajdź frez ze stali szybkotnącej jednopiórowy pod kątem 45st.

Jedyny pomysł jaki mi przychodzi to wycięcie danego elementu zwykłym frezem a następnie scięcie np na 5x pod katem frezem do drewna.

Dziś przychodzą do mnie materiały to po testuje.

Jak coś to też mode wykonać takie okregi-z tym nie ma żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS to znajdź frez ze stali szybkotnącej jednopiórowy pod kątem 45st.

A dlaczego miałby cię w tym wyręczać? :)

A poważnie: Nie widzę większego sensu w inwestowaniu w takie narzędzie (chociaż oczywiście mogę się mylić) bo to raczej rzecz rzadko używana. Z freza stożkowego 90 korzystałem w przypadku plexi chyba ze trzy razy w życiu (60 st. częściej) - dwa razy jakieś sitka do odpieniaczy i jeden tajemniczy element, nie wiadomo do czego. Mam taki frez po niewielkiej kolizji z wkrętem i jest wyszczerbiony ale jakoś to nie przeszkadzało bardzo, bo największy ubytek jest dość wysoko. Jest to dwupiórowy węglik do drewna ale jakoś daje radę. Żadne tam cudo - zwykły CMT za 250zł więc półka raczej średnia. Używam ich na codzień w innym materiale więc je mam, ale gdybym nie miał, to i Dedrą z Castoramy (tylko ona ma trochę mniej niż 90) za 30zł też by się chyba dało. Narzędzie w takim materiale jak plexi to bardzo ważny element, ale dopóki nie wiesz co jest do zrobienia to nie ma sensu się stresować:)

Wątek zaczyna bardziej pasować do działu DIY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się, rzadko się używa a co za tym idzie bardzo ciężko je dostać.

U mnie frezów do drewna Ci pod dostatkiem rożnych firm wiec dlatego w wolnej chwili będę testował sobie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś ciąć kółka wyrzynarką? Jakie brzeszczoty są "najlepsze", żeby się nie wyginały przy cięciu promienia :( Bo taki do drewna z wielkimi zębami to tnie po prostej aż miło, lecz na promieniach ma nadsterowność :)

Nie wiem jakie są najlepsze, używam brzeszczotów Ultra bo mam je w pobliskim sklepie - jest spory wybór. Wszystko zależy od średnicy kółka - im mniejsza tym węższy brzeszczot. Wyginania nie zlikwidujesz - im grubszy materiał i mniejsza średnica ciętego kółka, tym bardziej się gną.

Dość dobrym patentem jest zamontowanie wyrzynarki pod stołem. Przykręcasz ją od spodu, wystawiając tylko brzeszczot ponad blat. W takiej pozycji łatwiej jest kontrolować to co dzieje się z materiałem i brzeszczotem. Na początku jest trochę dziwnie ale łatwo się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czy Wy kiedykolwiek cos frezowaliscie? Jak czytam te posty to płakać sie chce :) kup obojętnie jaki frez ze stali szybkotnacej. Dlaczego sie uparles na jednopiorowym? Moze miec i wiecej. Do tego polewaj czymś przy frezowaniu i pójdzie jak po maśle. Wszelkie plastiki łatwiej frezuje sie stala szybkotnaca niż weglikiem bo jest ostrzejsza. I napewno sie nie stepi. Druga sprawa to skąd te kosmiczne srednice? Takie cos zrobisz nawet zwykłym poglebiaczem od wiertarki.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jak czytam te posty to płakać sie chce...

... skąd te kosmiczne srednice?

Takie cos zrobisz nawet zwykłym poglebiaczem od wiertarki.

Robert, płacz. Podobno czasami to działa terapeutycznie.

Jeśli się nie mylę to nie padły żadne konkretne średnice frezów.

Nie został też określony zakres prac - wa1ker nie powiedział co jest do wyfrezowania pod kątem 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://m.allegro.pl/...3093833633.html

3 minuty szukania. I masz 45 stopni bez zbierania kilometra materiału.

Jeśli do obróbki będzie płyta o grubości np. 12mm to tym frezem trzeba będzie to zrobić na kilka razy. Ja to umiem, mam odpowiednie narzędzie, ale to nie jest dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie został też określony zakres prac - wa1ker nie powiedział co jest do wyfrezowania pod kątem 45.

Okręg z plexi i krawędzi 45 stopni. Najprostsza robota a podchody jak do budowy samolotu :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do obróbki będzie płyta o grubości np. 12mm to tym frezem trzeba będzie to zrobić na kilka razy. Ja to umiem, mam odpowiednie narzędzie, ale to nie jest dobre rozwiązanie.

Jak masz większa płytę to bierzesz większe frez i po kłopocie. Ja problemu nie widzę.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś chyba przeczytać jeszcze raz całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec przepraszam wszystkich za użycie mojego doświadczenia:)

Widzisz podałeś freza o średnicy 6mm i jak dla mnie jest to już duża średnica bo na codzień używam frezów 1-2mm...

Czemu jednopiórowa? A no dowiesz się przy frezowaniu grubego materiały gdzie nawet chłodzenie nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.