Skocz do zawartości
adam_s

Żelazo - czy mierzycie jego poziom w akwariach + 3 pytania dodatkowe ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie

Leje podstawowe roztwory Ca,Mg,KH,

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadazam się z Grzegorzem w 100% test na Fe to kolejny wymysł producentów żeby złoić z nas pieniądze,

wcale bym sie nie zdziwił jak za chwile wymyślą test na to czy woda jest odpowiedni mokra :)

Ja nigdy nie stosowałem takiego testu i nie mam zamiaru, najlepszym wyznacznikiem czy brakuje go w systemie jest ATS, i jak ktoś tu napisał jeżeli lejemy go za dużo no to rosną nam bójnie glony w zbiorniku- więc moim zdanie nic więcej nie potrzeba :ninja:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak w zbiorniku nie ma AS, refugium czy innego "warzywniaka" to wcale nie tak trudno przedawkowac. Pytanie tylko czy wogóle zawracać sobie tym głowę? Czy to co jest dostarczane z podmianami ewentualnie dozowanie w jakiś zestawach "micro" wystarczy? Może trzeba by raz na jakiś czas wsadzić na tydzień podkowe do sumpa (żarcik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.aslo.org/lo/toc/vol_28/issue_6/1182.pdf

http://www.advancedaquarist.com/2012/2/chemistry

Liczy się żelazo rozpuszczone a nie całkowite, którego jest 10 razy więcej.

Warto zwrócić uwagę w pierwszym artykule na zakres stężeń żelaza od 0.5 do 6000nM. To znaczy że zakres tolerancji musi być ogromny.

Po co podkowa jeśli sporo ludzi ma GFO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mych autopsji z testami na Fe to Red Sea nigdy nic mi nie pokazało zawsze mam zero z tego testu. a JBL pokazuje ze go mam niby mało a po koralach widać że aż żółte zielenieją.

Wysłane z mojego iPhone 5s

przez Tapatalk


033fd43db32ee7743f8be8c887bf68a3u416a384.png

Akwarium 210L Red Sea Max, Panel 40L, Oświetlenie 6x39W 2x Arcadia Hybrid , 2x Arcadia Deep Blue, Cyrkulacja 2x Jebao WP25 z twin controlerem, Skimmer org od Red Sea w panelu. Balling Aquaforest kompletny z komponentami. Sól Aquaforest Reef Salt

Testy wody Red Sea Pro oraz Hanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.