Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odsysaj cyjano, ale nie rób podmianki. Jak możesz, sprawdź na wszelki wypadek TDSem wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsysaj cyjano, ale nie rób podmianki. Jak możesz, sprawdź na wszelki wypadek TDSem wodę.

No niestety nie mam TDS ale przez DI przeszło raptem 60 - 80 litrów wody to nie sądzę, żeby tak szybko się zużyła żywica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam odsysać i jednocześnie nie robić podmianki wody. Przecież jedno z drugim si,ę wiąże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam odsysać i jednocześnie nie robić podmianki wody. Przecież jedno z drugim si,ę wiąże ?

Ściąganą wodę razem z cyjano przepuszczaj od razu przez włókninę i wlewaj z powrotem do akwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściąganą wodę razem z cyjano przepuszczaj od razu przez włókninę i wlewaj z powrotem do akwa :)

True :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŚWIREK - dzięki jutro zaczynam terapię. Mam nadzieję, że poskutkuje. A czy ilość światła ograniczyć czy na razie spróbować tylko z odsysaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile godzin dziennie świecisz?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, cyjano nie reaguje na światło. Ogólnie masz za mało światła. Wstaw nowe zdjęcie całego akwa, a zobaczymy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, cyjano nie reaguje na światło. Ogólnie masz za mało światła. Wstaw nowe zdjęcie całego akwa, a zobaczymy co i jak.

To dziwne bo ewidentnie w miejscach niedoświetlonych nie ma żadnych zakwitów glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu coś się ruszyło w "interesie" :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu coś się ruszyło w "interesie" :thumbup:

Taaaaaaa ale na razie walczę z cyjano. Jutro znowu spuszczę trochę wody przez szmatki i odessam tego badziewia trochę - zobaczymy co z tego będzie. Chyba że macie może jakieś inne pomysły. Chemiclean zastosuję ale to już w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę mój litraż :)

I nawet miałeś przez chwile podobne ustawienie skały do mojego :)

Trzymam kciuki

Chemiclean na razie odpuść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jakiś odpieniacz? - jeśli nie kup resuna sk300.

Być może się narażę forumowiczom, ale skoro ktoś wymyślił na cyjano chemiclean to po co męczyć siebie i zwierzęta w baniaku?

wychodzę z założenia, że to nie my powinniśmy być dla akwarium, tylko akwarium dla nas. Oczywiście to my musimy o nie dbać, ale nie na zasadzie, żeby non stop przy nim siedzieć.

Po co spędzać miesiąc lub 2 na odsysaniu, cudowaniu a i tak nikt gwarancji nie da, że za tydzień znowu się nie pojawi.

skoro chemiclean nie powoduje szkód u korali i ryb - to moim zdaniem trzeba go stosować normalnie.

Zrobisz jak uważasz... ja bym zastosował kurację chemicleanem... po 48h będziesz miał spokój.

Jedynie trzeba napowietrzać akwarium. Jesli masz odpieniacz - niech cały czas działa - zdejmij tylko wieczko z kubka i niech przelewa.

po 48h, może czasem kilka godzin dłużej pozbędziesz się cyjano.

Po tej kuracji zrób większą podmianę (wydaje mi się, że lepiej na uboższej soli) i luzik...

to jest tylko i wyłącznie moje zdanie...


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co stosować chemiclean przy dojrzewaniu zbiornika? Jak sie system ustabilizuje to samo zejdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie wiadomo jakie są parametry

a przy braku podmian wydaje mi się, że tak prędko nie zejdzie - w dodatku w akwarium są zwierzęta i karmieniem tylko podsyca to cyjano.

No ale mogę się mylić


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kuracji przestanie karmić i wyjmie zwierzeta? Chyba nie :rolleyes:.ja nie jestem przeciwnikiem tego prepataru ale dojrzewaniu zbiornika trzeba dać szansę bez chemii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów.

Odpieniacz posiadam " HYDOR SKIM SLIM NANO" więc chyba jest ok. Rybki niestety dzisiaj odeszły na wieczną rafę - czy to może być wina cyjano? Wieczorem jeszcze normalnie pływały i jak je karmiłem chętnie jadły, a rano było już po ptakach. Krewetki żyją, korale też chociaż zoaski po ostatnim czyszczeniu szczoteczką z glonów w większości się nie otwierają. Reszta ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłeś parametry?

wpisz je na forum


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoaski czyściłeś szczoteczką z glonów??? No wypas :) Gdybym mógł prosić świeże parametry wody i aktualne zdjęcie. Ja akurat ostatnio jak wyszło cyjano, zastosowałem kurację pod tytułem podmiana 25% do tego purigen phosguar i matrix carbon. Odessanie wszystkiego co się dało i zaprzestanie karmienia. Oczywiście pomogło i oczywiście ze względu, że tak się nie robi, zrobiłem to na własną odpowiedzialność. Z drugiej strony nic innego nie działało, a po kuracji chemicleanem i tak musisz zrobić 20% podmianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że ryby padły od tego czyszczenia szczoteczką - po co to w ogóle robiłeś?

Jak się zachowuje odpieniacz? Gdyby parametry były złe w pierwszej kolejności poleciały by krewetki.

Musiałeś uwolnić jakiś syf z dojrzewającej skały i rybcie się potruły :(

Zapakuj węgiel do obiegu i zmierz parametry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprawdzenia wody Ro miernikiem TDS. Ja przerobiłem może 40 litrów i już z 0 zrobiło mi się 003 , nie wiem jak ty ale ja na początku miałem w DI włożone góra 2/3 żywicy w pojemniku. Wymieniłem , dopchałem do pełna , narazie dość długo miernik pokazuje 0

Edytowane przez ninepm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - żebyśmy się dobrze zrozumieli - to nie była taka zwykła twarda szczoteczka. To była szczoteczka dla dzieci z bardzo miękkim włosiem i przecież nie szorowałem korali tylko lekko je musnąłem tą szczoteczką z glonów :thumbup: Miernika TDS na chwilę obecną nie mam. Testów też jeszcze nie kupiłem (właśnie się przymierzam), natomiast przed kupieniem ryb robiłem w sklepie pomiary wody i powiedzieli, że jest ok.

Co się zaś tyczy odpieniacza to w tej chwili wywala dość brązową zupkę.

Edytowane przez pietrucha100 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak Ty chcesz żeby ktokolwiek doradził Ci co zrobić? jak nawet testów nie zrobiłeś podstawowych.

Sklepu nie słuchaj... skąd mogą wiedziec jak masz teraz w baniaku? Miałeś dobrze wcześniej - zaczeło się dojrzewanie i nie jest dobrze.

albo weź wodę i zanieś do sklepu niech zmierzą, albo kup testy.

obojętnie co zrobisz... będziesz odsysał i czekał, czy będziesz podawał chemiclean - i tak musisz sprawdzić parametry.

A na forum cyganek wróżących z fusów pewnie nie ma... więc nikt bez tego nie powie Ci co masz robić

ta morszczyzna niestety taka jest :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.