Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to jak Ty chcesz żeby ktokolwiek doradził Ci co zrobić? jak nawet testów nie zrobiłeś podstawowych.

Sklepu nie słuchaj... skąd mogą wiedziec jak masz teraz w baniaku? Miałeś dobrze wcześniej - zaczeło się dojrzewanie i nie jest dobrze.

albo weź wodę i zanieś do sklepu niech zmierzą, albo kup testy.

obojętnie co zrobisz... będziesz odsysał i czekał, czy będziesz podawał chemiclean - i tak musisz sprawdzić parametry.

A na forum cyganek wróżących z fusów pewnie nie ma... więc nikt bez tego nie powie Ci co masz robić

ta morszczyzna niestety taka jest :)

Tak jak pisałem - przymierzam się do kupna testów - tyle że większość poleca saliferta a słyszałem, że one troszkę przebarwiają (tzn parametry są super a niekoniecznie tak jest w rzeczywistości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup takie jakie chcesz i napisz wyniki i jakim testem robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą gdzieś wyczytałem na forum, że nie da się porównac testu do testu... po koralach najlepiej widać.

Większość ludzi (ja tez) używa saliferta. Wydaje mi się, że zanim się rozeznasz w innych - kup te bo są najtańsze. Napewno będziesz zadowolony.

Poza tym w tej chwili przy tym, że masz cyjano i padają Ci ryby - nie czas na wybór testów tylko czas na pomiar i reakcję.

Pisząc reakcje mam na mysli oddanie na przechowanie komuś tego co Ci zostało... skończy się dojrzewanie i pozbędziesz się cyjano - odbierzesz spowrotem.

Szkoda zwierząt i Twoich pieniędzy.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3, PO4, Kh, Ca, Mg


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą chemią to się wstrzymaj. Po co ingerować w dojrzewanie zbiornika.

Po prostu daj naturze zrobić swoje...

Cierpliwość w akwarystyce to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą chemią to się wstrzymaj. Po co ingerować w dojrzewanie zbiornika.

Po prostu daj naturze zrobić swoje...

Cierpliwość w akwarystyce to podstawa.

No chciałem się wstrzymać ale nie wytrzymałem. Co kilka dni odsysałem to badziewie razem z piaskiem i w kółko to samo. Poza tym, że straciłem mnóstwo piasku żadnych pozytywnych efektów. Trwało to prawie miesiąc. Teraz jestem już po kuracji chemicleanem i wszystko czyściutkie - żadnych strat w koralach. Krewetki też żyją więc wszystko chyba jest ok. Jedynie odpieniacz jeszcze nie doszedł do siebie :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam baniak w tej samej fazie dojrzewania, kilka sztuk korali miękkicch , kraba , dwie krewetki szkliste.Wszystko ma się dobrze, u korali zaobserwowałem wzrost i nowe przyrosty i nie mam zamiaru stosowania chemii na poziomie dojrzewania.

Każdy zachwala , bo niby nic się nie dzieje, ale kto ma 100-tu procentową pewność ,ze nie niszczy pożytecznych szczepów bakterii

Nikt nie wiąże stosowanie tych specyfików z późniejszymi chorobami zwierząt, bo np. ryby na pewno nie były poddane odpowiedniej kwarantannie w sklepie,, bądź już były chore....

Ale to tylko moja teoria, a każdy ma prawo decydować o tym jak prowadzi własna solniczkę...

Do jednej ingerencji w ekosystem mogę się przyznać,że zastosowałem cukier jako pożywkę dla bakterii...

Pozdrawiam i życzę powodzenia w tej pięknej pasjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slovy - a czy Poxylina nie zawiera jakiś związków metali, nie zaszkodzi to rybą ani koralom ?

Powiem tak ...Na ulotce wyraźnie pisze ,ze może przyczynić bezpowrotnie do zmiany parametrów całego ekosystemu., ale zawsze możesz kleić skałę w niezalanym baniaku, a cała chemia utlenia się podczas połączenia dwóch składników poxyliny, więc jak odczekasz te 15 min. to świat sie nie zawali.

Ja kleiłem korale do skały w już zalanym baniaku i jakoś do tej pory mają się dobrze.

Zapomniałbym dodać ,że stosowałem węgiel , jakby nie było to spore medium absorbujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.