Skocz do zawartości
Gość

[300] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Acropora caroliniana

no kurcze a ja będę przy swoim że red dragon bo tak powiedziano mi w sklepie a mam identyczną

DSC 0592


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co nad tym już rozmyślać i śmiecić w wątku u Debory - jest to na pewno jakaś acropora sp. :) i do tego na prawdę ładna.

A odnośnie RD - źródło może nie najlepsze ale :

http://www.advancedaquarist.com/blog/sanjay-reminds-us-why-we-love-red-dragon-acropora-so-much

"This Acropora has a color and growth pattern that is quite unique: thin, smooth corallites colored in fuchsia with purple tips and white polyps"

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A tak sobie pomyślałam, że zaktualizuje sobie wątek bo akwarium w obecnej formie podoba mi się chyba najbardziej.

Ostatnio wycięłam dużą już poccillopore i zastąpiłam ją acroporką bo poccilopora naprawdę szalała ze wzrostem.

Dobrze było wyciąć coś co rosło od kilku centrymentrów aż do wielkości dwóch moich pięści:))

A oto i moje 14miesięczne akwarium:)

Na szybko zdjęcia bo wreszcie znalazłam chwilkę, żeby wziąć na 2minuty aparat do ręki.

vKmg.jpg

Tutaj prawdziwy grubasek:

tKmg.jpg

Gruby jest tylko dlatego, że usunęłam chelmona na chwilę z głównego akwarium.

Jako, że wrąbał już dwie trachophyllie to był bacznie obserwowany:)

Czaił się na nią dzień i noc:

HKmg.jpg

U góry zdjecie z czasów kiedy w akwarium był chelmon,zdjęcie na dole to trachophyllia już następnego dnia:) I tak cały czas:)

Na głównym zdjeciu widać również jak chelmon się czai na moją nową ładną acanę :)

Dziś mi się przypomniało, że nie pokazywałam w sumie jeszcze mojej różowej favii - mam ją od początku.

Na początku ją skubał brzydal, teraz brzydala dawno już nie ma więc sobie rośnie:)

Strasznie trudno jest jej zrobić zdjęcie, które by oddawało kolor ale chyba się udało:

wKmg.jpg

Oczywiście bąbel u mnie też musi być:

xKmg.jpg

i tu goniopora, która rośnie jak szalona i już nie wiem gdzie ją przestawiać :)

MKmg.jpg

I jeszcze:

SKmg.jpg

TKmg.jpg

Ballinga leję po 200ml każdego płynu, karmię bez zmian, świecę bez zmian i jakoś się tak kręci :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły gagatek z tego Chelmona, chętnie go odkupie jak Cie zmęczy :) a tracho ma ładny kolorek ;)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Pamiętam Debora jak zaczynałaś na RM, teraz to szacunek, jesteś wzorem do naśladowania

ps. też mam chelmona wariata, żonka ma 30l a tam pełno różyczek raz na tydzień przenoszę małe skałki to potrafi siedzieć jak pies 2 dni aż wszystkie wpierdzieli :)


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne..

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak komentarza...

Brak słów...

Aaa idę stąd...

:queen:

PS: sumpa pokaż!!!

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuje wszystkim!

Adrian:

Acra stoi z drugiej strony.

Jak będzie chwilka to zrobię zdjęcie drugiej strony, póki co na szybko Ci ją zaznaczyłam:)hihi

nNmg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdobyłam kolejną różową acroporkę to pokażę:

Ffqg.jpg

I jeszcze jedną echinatę, którą kiedyś przedstawię w pełnej krasie:)

Gfqg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę sps-owych rodzynków zdobędziesz i zaczniesz się pozbywać co poniektórych korali, te acopory co ostatnio pokazałaś to na prawdę pierwsza liga.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczny róż i tak jak Robert mówi - rób miejsce na korale bo potrafisz o nie zadbać i warto pobawić się w różne takie mniej popularne :)

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki chłopaki za miłe słowa.

Prawdą jest, że powoli wymieniam te łatwe i szybkorosnące korale na coś trudniejszego i wolniej rosnącego:)

Ta różowa zajęła miejsce poccillopory za acroporą floridą ( post nr 822)

Ostatnio znów coś wycięłam :blushing:

Na punkcie akwarium mam prawdziwego fioła więc muszę je dopieścić jak tylko się da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł,montipory i seriatopory rosna szybko,przez co ballinga lac trzeba wiecej i szybko akwarium zarastaja,moje nowe z sps'ami w przyszłości,bedzie tylko z acroporami.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wyglada to na kolorową pustynię. Korale ładne ale strasznie płasko i nie jest wykorzystana przestrzeń akwarium.

Ułożenie skały i wykorzystanie miejsca w zbiorniku to kwestia gustu właściciela , sztuką jest mieć korale gobrze wyeksponowane , ładnie i jeszcze duzo miejsca. Inna sprawa że zagruzować to nie problem , gorzej jest zrobić zbiornik ze smakiem aby wyglądał naturalnie...

Jak dla mnie jest tak jak ma być , zbiornik prezentuje sie super z każdej strony.

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Deborko, teraz tylko utrzymaj dobra forme, to za 2 lata ta kolorowa pustynia bedzie lepiej wykorzystywac przestrzen. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.