Skocz do zawartości
Gość

[300] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Stawiasz cos innego, czy system pozostaje?

Raczej pozostaje bez zmian bo jestem z niego bardzo zadowolona.

Chociaż korci mnie ciut dłuższe tak chociaż o 20cm:)

Może jak jakaś okazja wpadnie w oko to się skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo dobry moment (chyba najlepszy ;) )

Poza tym, nie tylko sama chec wiekszego (dluzszego, jak piszesz w Twoim przypadku) daje pole do popisu przy przeprowadzce, ale rowniez sama zmiana pomieszczenia (calego lokum) czasami powoduje, ze caloksztalt (image danego pomieszczenia) powoduje ze lepiej wyglada cos "innego".

Dla przykladu: moje 180cm po wywaleniu poteznych yuk I innych "trawisk"z dwoch stron baniaka (bylo naprawde ladnie), zaluje ze nie postawilem o te 220cm wiecej ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polski Hydraulik robi mi pokoik gdzie będę miała swoje królestwo z akwarium - tak brzmi ta ładna wersja.

Myślę, że po prostu ma dość mokrej podłogi i powyginanych paneli:)

Nie chodzi o samą chęć większego litrażu - nie mam kompletnie parcia na litry.

Wolę dbać o to co mam najlepiej jak potrafię ale zaczęło mi brakować trochę plaży na lpsy, które bardzo lubię.

Pokażesz kiedyś swoje akwarium?

Słuszny litraż:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o samą chęć większego litrażu - nie mam kompletnie parcia na litry.

...to zrób większe jak nie sobie to dla rybek, z pewnością będą bardzo zadowolone :) 300L to nie za wiele jak na pokolce :D :D sam miałem kiedys dwie sztuki w 180L, szybko zmieniłem na 570 a następnie na 1000 :) rybom się spodobało :D

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ok jest wstępny plan na nowe szkło:)

Na Reef Central poproszono mnie o więcej zdjęć acropory (dragona nie-dragona :) )

Więc wklejam i u nas mojego smoka:)

BFxg.jpg

GFxg.jpg

W gratisie bąbel fluo się załapie:

CFxg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora szkoda że nie doczekałem aż akwarium zarośnie pod samą tafle. Rozmawiałem właśnie kilka dni temu z Cherrym o tym że, ludzie mają puste baniaki i jak zakładają to liczy się tylko pęd ku większemu i rzadko kiedy widać akwaria pełne koralowców. Szybciej u ludzi rośnie litraż niż korale. U Ciebie zmiana jest wymuszona więc oczywiście Cie usprawiedliwiam ale i tak bardzo szkoda bo zapowiadało się super. Oczywiście jestem pewny że w nowym będzie jeszcze lepiej. Sam Ci zazdroszcze możliwości Tworzenia nowego świata ja osobiście uwielbiam to. Samemu poszedł bym w wysokość bo warunki ograniczone.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce troche off co do wypowiedzi grzenia. Ostatnio chcialem kupic szczepki sps i kilka osob wyslalo mi na maila zdjecia swoich akwarii z sps-ami. Powiem Ci ze praktycznie w kazdym korale chcialy wyjsc z baniakow. Niestety na forum tych zdjec nie widzialem :(.

Moze kiedys sie pochwala :)

A co do akwarium Debory to przed ostatnimi zmianami tez juz byl ladny las i tylko kwestia czasu a nie byloby gdzie reki wlozyc:)

Zbiornik fantastyczny. Oby wieksze bylo rownie piekne.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce troche off co do wypowiedzi grzenia. Ostatnio chcialem kupic szczepki sps i kilka osob wyslalo mi na maila zdjecia swoich akwarii z sps-ami. Powiem Ci ze praktycznie w kazdym korale chcialy wyjsc z baniakow. Niestety na forum tych zdjec nie widzialem :(.

Moze kiedys sie pochwala :)

A co do akwarium Debory to przed ostatnimi zmianami tez juz byl ladny las i tylko kwestia czasu a nie byloby gdzie reki wlozyc:)

Zbiornik fantastyczny. Oby wieksze bylo rownie piekne.

Pozdrawiam

No tak jak piszesz. Zdjęć nie ma, sam mam w Mielcu kolegę co zajmuje się akwarium chyba z 10lat i systematycznie wywozi krzaki do sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam chłopaki,

Tak jak pisałam wcześniej - nie mam parcia na litry - wolę dopracować to co mam.

Brakuje mi troszkę miejsca na piasku n LPSy, które lubię.

Wciąż mam nie wklejonych 7 szczepek acropor które są piękne a na skałach nie ma miejsca.

Tak więc bez szału - akwarium będzie naprawdę odrobinę dłuższe i szersze - bo gdzieniegdzie mam problem z czyścikiem żeby nie dowalić do korali( tak ułamałam dużą gałąź fioletowej montipory)

Mam podobne zdanie co do akwarystów, którzy zmieniają litraże tylko po to by wpisane w stopkę lepiej wyglądało - spokojnie:)Wiem, że nie tędy droga.

Wklejam zdjęcia akwarium z dziś.

Dla kosiarka - z każdej strony:)

Przyjemnego odbioru:)

To prawdopodobnie ostatnie zdjęcia akwarium w tym szkle:

syyg.jpg

ryyg.jpg

qyyg.jpg

Cyyg.jpg

pyyg.jpg

nyyg.jpg

zyyg.jpg

yyyg.jpg

wyyg.jpg

vyyg.jpg

tyyg.jpg

Byyg.jpg

I tutaj specjalnie dla @marcinniemczyk zaznaczyłam korale, których nie ruszałam:)

Na drugiej skale jest ich mniej więc się nie bawiłam w zaznaczanie:)

Jyyg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziś Polski Hydraulik przywiózł mi nowe szkło:)

Zabawa zaczyna się od nowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu, fajnie - czekamy na zdjęcia


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś foto relacja od A do Z ze stawiania nowego baniaczka


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przydało by się :-)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez piekne te niektore lpsiki na piasku, cukiereczki, powodzenia z nowym zbiornikiem.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i na czym stanęło? mam na myśli wymiar nowego akwa

Wymiar nowego szkła to wymarzone 120x70x50:)

Może jakaś foto relacja od A do Z ze stawiania nowego baniaczka

Na razie szkło sobie stoi i czeka na mnie i ekipę, która mi pomoże to przenieść:)

Będę pokazywać wszystko krok po kroku - jak tylko będzie chwila to założę nowy wątek.

Alez piekne te niektore lpsiki na piasku, cukiereczki, powodzenia z nowym zbiornikiem.

Dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna szerokość......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora jeśli potrzebujecie rąk do pomocy w przenosinach to daj znać. Mam beczkę 55litrów, może się przydać. O ile jeszcze jesteście przed przeprowadzką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już nie 300 a 420 :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora jeśli potrzebujecie rąk do pomocy w przenosinach to daj znać. Mam beczkę 55litrów, może się przydać. O ile jeszcze jesteście przed przeprowadzką ;)

O! miło, że ktoś o nie pomyślał:)

Jesteśmy przed przeprowadzką - jak będę wiedziała kiedy się będę przenosić to będę dawać znać:)

Akwarium sobie stoi i czeka na wodę:)

Dziękuję za szczere chęci!

to już nie 300 a 420 :)

Nowy temat założę w swoim czasie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.