Skocz do zawartości
Celi77_PL

[200 L + SUMP 60 l] Kilka pytań - Puławy

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie dwóch fotek ciężko powiedzieć coś o całości. To na fotkach nie wygląda źle, ale są to tylko dwa kawałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kolejne :

Gdzie kupowaliście Odgazowaną skałę. ???

Pytanie do Lubelaków (Lublin) gdzie można u nas kupić taką skałę :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK łapię pwoli, teraz następne pytani8e czy taka skałka nadaję się do akwarium. http://allegro.pl/sk...3113373509.html

Bierz śmiało skała dobrej jakości( sam ją kupilem) , no i będziesz miał bezpieczniejszy start, , a poza tym finansowo mniej zrujnuje twoja kieszeń, wysyłkę masz jeszcze teraz gratis....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś nowego, kolejna osoba z nowym zdaniem, jakbyście jeszcze podrzucili linka do opisu skał to by było super.


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam szukam jeszcze raz czytam, analizuję i dochodzę do wniosku: "Żeby coś umieć musisz sam tego spróbować i doświadczyć" a mianowicie chodzi mi o tą diabelną żywą lub suchą skałę, z tego co rozumiem i widziałem na testach na tym forum obie się nadają do zakładania solniczki, każdy mówi swoje za i przeciw, i weź człowieku dojdź do rozsądnej decyzji co wybrać. Osobiście uważam z tego co mówią ludzie że do końca nikt nie ma w 100 % pewności co jest leprze czy suche czy żywe, ludzie narzekają na plagi żyjątka z żywej skały, a przy suchej mówią, że nie mają takich problemów ale za to nażerają na brak jakiś tam bakterii, obecnie na rynku jest tyle tego że głowa mała, a jak nie ma to jedziesz do kolegi co ma już solniczkę z 1 rok zamieniasz się z nim na wodę i wprowadzasz bakterie powoli do swojego zbiornika. Już naprawdę sam nie wiem co sądzić, naprawdę nie ma jakiejś mądrej książki na ten temat ???


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz suchą skałę , to wiadomo ,że do zasiedlenia. Będziesz potrzebował jakieś 20 kg licząc 10%. to przy suchej wyjdzie cię to licząc po 15 zeta 300 złotych, a przy żywej jeśli chodzi o ceny teraz to gdzieś około 35 -39zł , czyli przy twoim baniaku to koszt 700-780.

Jeśli jesteś przygotowany na ten wydatek to nie ma problemu , ale ja bym wolał te pieniądze przeznaczyć na coś innego.

Wiadomo ,że jak zaczniesz ze suchą to musisz przywlec od kogoś , wodę z dojrzałego zbiornika , aby rozkręcić cały proces budowania się ekosystemu bakteryjnego i nie tylko, twojego zbiornika,

Jeszce lepiej by było wrzucić część zakupionej suchej skały jakiemuś koledze z solniczką do jego sumpa na jakiś miesiąc powiedzmy dwa.

Kiedy zdecydujesz się na żywą to od razu inwestujesz w to życie które się na niej zachowało i wprowadzasz całą biologie do zbiornika.

Jeśli nie masz gdzieś blisko kolegów morszczaków i nie będzie cie kto miał wspomóc szcepkiem to moze i warto zainwestować w żywą bo nie będziesz musiał inwestować takich pieniędzy w życie.

Ja tam na twoim miejscu wziął bym z pół na pół , część już zasiedlona , a część do skolonizowania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To problem ze skałą mam z głowy wiem co i jak już.

Teraz pora na Firmy jakie polecacie do Oświetlenia :)

mam do wyboru

  1. JBL
  2. JUWEL
  3. SERA

I co tu wybrać z takiej ogromnej ilości.

Już tłumacze dokładnie o co biega, mam dwa razy po (2x45 W długość 90 cm) w tej mocy mamy do wyboru tylko te trzy firmy, jak mamy do wyboru inną firmę to już np :

  1. ATI
  2. JBL
  3. ARCADIA
  4. SYLVANIA
  5. SERA

Te świetlówki mają 85 cm i 39 W a ja mam statecznik do 45 W. Pytanie polega na tym jak włożę do tego co mam 39 w / 85 cm czy to będzie działać ??? Nie jestem elektrykiem więc nie wiem :)

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz.....http://allegro.pl/zywa-skala-i3123366219.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ciekawa oferta ale zdecydowałem się na czystą nie z czyjegoś baniaka :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys chcial w przyszlosci hodowac sps-y, to Twoja lampa bedzie tylko zajmowala miejsce, nie mowiac o klopotach z dobraniem rur.

Do Twojego zbiornika pasuje lampa 6 x 39 W, kazda rura powinna miec osobny, dobry odblysnik.

Do tych dobrych naleza ATI Sunpower...

Dla korali miekkich wystarczy moze 4 x 39 W.

Co do skaly, to jak kolega napisal, pomieszalbym 50/50 sucha i zywa. Zywa wybieralbym jak najczystsza, bez porostow, gabek czy innych "darmowych" korali.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra rozumiem że 39w ale aż 6 razy daje nam to 234 W, biorą pod uwagę iż po włożeniu skały i innych dodatków akwarium będzie miało coś około 180 l czyli daje nam to 1,3 W / 1l z tego co czytałem to powinnno być 0,7 do 1 w / l no chyba że SPS tyle potrzebuję światła :) to wtedy mnie to nie dziwi :) Co do odbłyśników to cała pokrywa to jeden wielki odłyśnik :) Co do ilości światła proszę o określenie ile jest potrzebne światła w żeczywistości :) Bo są dziwne informacje na tym forum :)

Właśnie przypomniałem sobie pytanie czymogę do starterów 45 W dać np 39 W jażyniówkę???

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą lpsy i miękasy to około 150W spokojnie wystarczy. Z czasem jak będziesz chciał przejść na spsy ,wtedy będziesz potrzebował około 180-200W światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nad 380 l (skaly nie odliczam, bo dlaczego?), 432 W T5. Gdybym teraz kupowal lampe, to kupilbym 10 x 54W.

Nie zgadzam sie z Marcinem, ze dla 200 litrowego sps-owego akwarium wystarczy 1W na 1l, chyba ze sps-y beda staly na gorze, centralnie pod lampa. Wtedy i dwie rury wystarcza. Ale wybarwienie bedzie do bani. Cos za cos. :chris:

W sklepie widzialem sps-y ustawione tuz pod HQI 400 W a sprzedawca sie do mnie smial i powiedzial, ze jesli zaraz ktos ich nie kupi to pojda na zaplecze, na 3 tygodnie, pod HQI 1000 W.

Jeden wielki odblysnik w lampie daje przynajmniej o polowe mniej swiatla niz osobne na kazdej rurze, to chcialem Ci przekazac.

Nie wiem, czy zamiast T8, 45W mozesz dac T5, 39W.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki małe sprostowanie i mój błąd za co mocno przepraszam, nie dodałem iż posiadam Oprawki i Startery na T5 o mocy 45 W jedna łącznie ich będzie 4x , te T8 zostały zdemontowane i czekają na montaż do schowka lub pod akwarium do SUMPA.

Wieć docelowo będą 4x45W na 200l o ile nie odejmiemy skały :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tych świetlówkach ???

Tych chcę 2 szt założyć :

http://allegro.pl/se...3115662108.html

I tych chcę 2 sztuki założyć :

http://allegro.pl/se...3115670093.html

Co wy na to ???

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wiem ale na razie mam te w przyszłości podmienię na 8x39 :) ale teraz muszę się bujać na tych :) OK to montuję do nich JBL lub SERA te co dałem bo ciężko uzyskać odpowiedz od was :)

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko uzyskać odpowiedź bo chyba nikt ich w morskim baniaku nie miał. Ta jedna o temp. barwowej 6800K nie nadaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy do opraw i statecznika do 45W mogę dać 39 W świetlówki plis dajcie jakąś odpowiedz albo tak albo nie :) ok nie wazne wyczytalem,że mozna dac slabsza do mocniwjszej oprawy ale nie na odwrot

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w wybraniu zestawu oświetlenia o mocy 39 W 90cm będe ich miał 6 x

  1. - ?
  2. - ?
  3. - ?
  4. - ?
  5. - ?
  6. - ?

Jak to już będę wiedział to moe powoli składać całość w kupę :) ale taką ładną kupę nie brązową :p


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zrób sobie pół na pół, czyli:

1. ATI Blue Plus

2. ATI Aquablue Special

i tak dalej na zmianę.

Przy następnej zmianie świetlówek możesz zacząć troszkę kombinować np. dodać jakąś świetlówkę purple itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marcina zawsze moża liczyć szybko sprawnie i bez marudzenia i kombinowania :) Dzięki :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy nigdzie nie mogę znaleźć automatu do odpięcia zasilania w pompie cyrkulacyjnej, za pomocą czujnika poziomu wody są same auto dolewki ale nie ma nigdzie takiego cuda co ma dwa lub 1 czujnik poziomu wody i ma wejście na wtyczkę zasilania pompy na 220V kiedyś coś takiego widziałem ale nie mogę teraz znaleźć nic takiego proszę o pomoc :(


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquatrend ma taką dolewkę

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.