Skocz do zawartości
Celi77_PL

[200 L + SUMP 60 l] Kilka pytań - Puławy

Rekomendowane odpowiedzi

A z ciekawości - po co odcinać zasilanie do cyrkulacji w zależności od poziomu wody gdziekolwiek..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By domu nie zalać i pompy nie spalić :) jak będzie pracować na sucho :) bo wodę wypompuję :) A tak na marginesie czytam szukam, coś znalazłem ale nadal nie to co trzeba na temat SUMPA i jego regulacji poziomów wody :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się 2 dni z ustabilizowaniem poziomu wody w sumpie i akwarium :( ale dziś rano zasiadłem i poświęciłem 2 godz na regulację i się powiodło, co do sumpa na razie jest prowizorka z czasem będzie zrobiony tak jak trza :) Co do pompy wypompuje do akwarium i sie zjara jak będzie pracować na sucho :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zawory za spływie i powrocie to nie powinieneś mie problemu z ustawieniem poziomów wody.

Jeśli chodzi o pompę to mówisz o obiegówce a nie cyrkulacji :) musiałby Ci się zapcha i spływ i rewizja,żeby obiegówka wypompowała całą wodę z sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką całą wodę z sumpa..? raczej z komory pompy tylko i to i tak do poziomu zapowietrzenia.

Celi - chyba miałeś na myśli obiegówkę a nie cyrkulację - moim zdaniem odcinanie zasilania przy obniżce poziomu nie jest potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjechać do kogoś i zobaczyć na "oczy" jak ma to wyglądać bo tu nic nowego się nie wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane.

Skała Ustawiona.

Sump skalibrowany.

Woda od "Fox" przywieziona ( Z bonusami, wielkie dzięki Paweł )

W murenie w Lublinie zakupy zrobione.

Piasek zasypany ( z piasku wylazła mała coś około 1.5 cm Rozgwiazda :) jaka tego nie wiem bo siedzi na przedniej szybie :) )

A teraz idziemy na jednego i czekamy na opad osadu z piasku :)

Pozdrawiam

PS. Jak będzie co to Fotki zapodam :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta rozgwiazda to sprawdz czy nie asterina ;) bo to akurat taki sobie gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jest bardzo mała i nie mogę rozpoznać a po za tym ma połamane nogi troszkę :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie o parametry wody

Ph - 8.0

Kh - 12

NO3 - 50-100 !!!

PO4 - 0,35

Czy z tym NO3 mam coś robić czy uzbroić się w cierpliwość na około 1-2 Tyg i zobaczyć czy się uspokoi ???


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak na raty ale mam pytanie jeszcze jedno mam coś takiego

- AZOO PSB

Czy mogę tego stosować ???

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dostałem upomnienie :( od Moderatora za pisanie posta po poście :)ale trzy najmniej nie nowy temat :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie lej , nic nie ruszaj, jedz na wakacje zeby Cie nie kusilo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po okresie 3 tygodni od zalania baniaka pojawiły mi się okrzemki ale skutecznie z nimi walczę i przyczynę już wyeliminowałem :) mianowicie światło okienne :) Teraz pojawiły mi się dziwne plamy na tylniej szybie delikatnie brązowawe wpadające w żółty. I teraz czas na pytanie czy muszę czyścić tylnią szybę czy mogę ją zostawić tak jak jest :) ???

Oprócz tego pojawiła się oczywiście apitasia :) i rurki Wapienne :p na dodatek pojawia się delikatny zielonkawo brązowy glon :( co to jest tego jeszcze nie wiem szukam na forum porównuję fotki jak nie dam rady sam zidentyfikować to poproszę o pomoc.

Co do parametrów wody :

Ph – 8,0 do 8,2

Kh – 12

NO3 – Blisko 30 ale raczej nie przekracza

PO4 – 0,1 do 0.25

Reszty testów jeszcze nie posiadam ale na dniach są w planach do zakupu :)

Podczas pisania posta przypomniało mi się przez jaki okres czasu mam stosować 3-4 godz. oświetlenie i kiedy mogę zacząć podnoście czas oświetlenia???

Edytowane przez Celi77_PL (wyświetl historię edycji)

Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie mozesz juz zaczac wydluzac, niech sobie akwarium dojrzewa w warunkach, jakie beda stale.

Parametry masz stosunkowo dobre, takze pogratulowac, widac ze akwa sie stabilizuje.

Tylna szybe mozesz czyscic lub nie, he,he. Zapewne narazie wszedzie porosna zielone glony, rowniez na szybie, ale przyjdzie jeszcze czas, ze zaczna padac, wtedy przetrzesz szybe i zostawisz, to narosna rozowe algi wapienne.

Powodzenia :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zostało podniesione o 1 godz. następnie będzie podnoszone co 1 tydzień o 1 godz. aż do osiągnięcia odpowiedniego czasu :)

I tak o pierwsze życie i pierwsza fotka :) mam nadziej że się spodoba :(


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie.

Przybywam z małym problemem mój quadricolor po kilku dniach osiedlenia się w jednym miejscu postanowił po nakarmieniu powędrować sobie po akwarium. Niestety obrał kierunek pompa !!! ale na szczęście i nie szczęście nie został wkręcony tylko wymiotany przez powiew wody. No i na dodatek przelazł przez jedno żebro pompy ale wirnik go nie dostał. Wstaje o 4:30 rano do pracy to patrzę się na akwarium jak kawkę piję więc zamiast kawki miałem misje ratunkową. Po małym opisie dzisiejszego poranka przechodzimy do sedna czy on sam wylezie z obudowy pompy czy muszę ciąć żebra osłony ??? i czy po takiej przygodzie quadricolor będzie miał szansę na powrót do zdrowia :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poloz gdzies w spokojne miejsce, to wyjdzie sam.

Jak nie da rady o paru dniach sprobuj przedmuchac pompa itd., ale narazie daj mu spokoj...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie, po małej wpadce z odpieniaczem i jego wydajnością zostało postanowione zakup nowego.

Padła decyzja na Bubble-magus - C6 for UK dziś dotarła bestia :) i dopiero teraz widzę różnicę pomiędzy odpieniaczem a odpieniaaaaaczem :) jak dla mnie wydaje mi się iż jest to bestia :) ale mogę się mylić :)


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniac do tej pory miałem BOYU 2516 niby miał wyrabiać ale przy tak zdezelowanej pompie to on się nadaje do 60 L :(


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz się nie dziwię,że widzisz różnicę :) zamieniłeś zabawkę na normalny odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.