Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam na imię Michał i tak jak w temacie zabieram się za moje pierwsze akwarium morskie o wymiarach 50x50x50 125L czyli tzw. kostkę. Zanim cokolwiek kupię czy też zaplanuję chciałbym się was poradzić jeżeli chodzi o sprzęt do mojego akwarium od razu zaznaczę, że sump odpada ze względu na brak miejsca na niego... Chciałbym, żebyście mi doradzili jaki odpieniacz zaznaczę, że najbardziej by mnie interesował zewnętrzny, zawieszany na akwarium, jakie oświetlenie - najlepiej lampę LED a jeśli nie Led to prosiłbym o inne propozycje ( z info. mniej więcej o zużyciu prądu). Jakie pompy cyrkulacyjne ?? i jeśli chodzi o osmozę też bym prosił o informację. Bardzo bym prosił o pomoc. Poniżej moje propozycje:

Odpieniacz:

Aqua Medic Turboflotor 1000 Blue

aqua medic turboflotor 500 blue

Hydor Slim-Skim 250.65

Tunze Comline DOC Skimmer 9004

Skimz Monzter SH1 Wewnętrzny

Skimz Monzter SH2 Zewnętrzny

Zdaje sobie sprawę, że jedne są do wew. drugie na zew. i własnie bardziej by mnie interesowały te na zew. dodam jeszcze, żeby był jak naj naj ciszy :)

Pompy cyrkulacyjne:

Hydor Koralia Nano Evolution 1600 x1 i Hydor Koralia Nano Evolution 900 x1

Oświetlenie:

??????????????????

Osmoza:

?????????????????

Ogólnie w baniaku chciałbym mieć 12 kg skał, 9 kg piasku. Jeśli chodzi o korale to nie wiem jeszcze - co doradzacie ? Jeżli chodzi o ryby to chciałbym mieć jakieś 6 małych rybek oraz 2 krewetki, 2 ślimaki i kraba.

Wiem, że nie są to zbyt szczególowe informację. Bardzo Was proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio też szukałem RO DI i wybrałem to:(http://allegro.pl/fi...3121829729.html ) plus DI i końcówki od gościa z przesyłką wyszło 270zł .

Do tego typu są tanie wkłady.

Pozdrawiam

Edytowane przez k_bad (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zwiększyć długość do 60 cm i wtedy już się zmieści T5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkującym nie będę opowiadało o czymś czego też się uczę, proponuję czekanie na odpowiedzi bardziej doświadczonych kolegów morszczaków i czytanie forum.

Pozdrawiam.

A co do lampki T5 24W są też z regulowanym rozstawem nóżek.

Edytowane przez k_bad (wyświetl historię edycji)

Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem je juz nawet sie zastanawiałem czy nie kupić ale tak jak napisałem nie mam tyle miesiaca na sumpa :/ ale ogólnie Twoje mi sie bardzo podoba :) a możesz mi doradzić coś w mojej sprawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jesli nie masz miejsca na sumpa to wielka szkoda. Ja bym wybrał odpieniacz wewnętrzny ale jesli masz miejsce na powieszenie To bym je wykorzystał i zrobił większy zbiornik. Jak chcesz tanio to 60cm pozwoli Ci wykorzystać standardowe świetlówki. Lampa to najdroższa sprawa. Chińskie ledy sa w miare ok i tanie. U mnie wszystko rosnie i wygląda super. Jakiś super trudnych acropor nie mam bo w tym litrazu stabilne parametry to tylko marzenie ale w miare można sie bawić. Miałem Hydora tego ciut mniejszego i działał . Ważne żeby w tak małym litrazu wszystko schować . Dlatego Hydor albo Tunze bo wygladaja jak komin , Jeszcze grzałka taka co nie parzy. Cyrkulacja co napisałes wystarczy. Możesz dołożyć filterek przelewowy na węgiel i jakis wkład na PO4. RO mało istotne kupisz za 190zł bez DI i bedzie kiedys sobie dokupisz. Światło to najtaniej T5 , potem Ledy z alegro chińskie 120W z potencjometrami ja mam ciut lepsza bez starowania. Albo szukasz używki 90W. Albo rozmawiasz z kimś kto je robi. Od Tygodnia jestem szcęśliwym nabywca lampy Tomka jestem bardzo zadowolony. Chociaż komputer mógł by być lepszy, ale szczerze nie wiele jeszcze na jego temat moge powiedziec, mi osobiscie wystarczy.

Jak bedziesz miał konkretne pytania to pisz.

Pozdrawiam

Acha zamiast Hydora to bym sie zdecydował na Tunze , chodzi mi o pompy cyrkulacyjne. Miałem wszystkie i Tunze ustawisz naprawde w każda strone a to bedzie głowny problem, i wizualnie wyglądaja najlepiej i zajmuja najmniej miejsca.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie wydłużyć i zrobić 10 cm panel z boku i sprzęt będzie ukryty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.