Skocz do zawartości
Kraszan

Testy wody ZOOLEK

Rekomendowane odpowiedzi

marzec 2008


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chyba testy to nie kiełbasa :D

moj test na no3 salifert mial waznosci do marca 2006 a nadal pokazuje poprawne wartosci


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja jakoś zauważyłem róznice w testach w przypadku Ca:

Sera - 400 - 420

Salifert 420

Zoolek - 360


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu testów Zooleka Mg

Więc dziś dostałęm test na Mg Salifert

i zrobiłem ponownie porównanie i mam już wyniki

Dodam że bardzo mnie martwił poziom Mg w akwarium

miesięc temu wyszedł mi że mam około 920

Dzięki jednej osobie z forum mogę teraz dać porównanie

Od jakiegoś czas dolewam Mg do akwarium i widzę że Algi wapienne i inne ruszyły z kopytka :D

Byłem bardzo ciekawy jak wyjdzie zoolek ale by sie nie stresować zrobiłem go drugiego w kolejności.

Na poczatek Salifert i wyszło tak jak myslałem w normie.

A zoolek zobaczcie i ocencie sami :D

Salifert 1260mg/l - może być wiec zmniejszam dawkę Mg

Zoolek 960mg/l (a było wczesniej 920) czyli dalej bym wlewał i może po jakimś czasie mógł by być problem

Nie mam twardzieli więc Ca i Mg zużywają sie wolniej.

Moje przemyślenia wolę dać 30-50 zł wiecej i kupić dobry test niż dać 12-15 zł i kupić badziew ale ciesze sie że mam ten test (bo mam porównanie)

Odczynika nr.3 w zooleku zostało już może na 3-5 testów wiec jeszcze będe porównywać

Pozdrawiam wszystkich testomaniaków


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tynio

Chyba wynik NO3 byl w obydwu przypadkach troche inny?

"Mam wyniki

NO2 TM 0,05 Zoolek 0,0 - zawsze TM coś pokazuje że jest

NO3 TM 0,10 Zoolek 0,05 dziwi mnie ten wynik przy tej obsadzie "

:(

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z tym testem ?? Proszę o podzielenie się doświadczeniem.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trochę nas go używa i powiem szczerze rewelacyjny, szkoda wydawać kasę na inne droższe testy, nawet ktoś robił porównanie z hannką i niczym nie odbiegał ja polecam!!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas używam tego testu,raz lub dwa razy w miesiącu robię test PO4 Hanną,wynik porównywalny,dlatego uważam ten test za bardzo wiarygodny


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275592 KIDULT :

a skad wiadomo ktory "stary" a ktory "nowy" ?

Dokładnie panowie jak rozpoznać który "stary" a który "nowy" ?


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie jeszcze,że takie testy są dobre na ogólne wskazania i tak do 0,1.Poniżej tej wartości już się nie da odczytać.Jeśli te niższe wskazania komuś są nie potrzebne to taki test jest wystarczający.Jest jeszcze problem kto jaki kolor widzi.Grzesio,czyli Bioły jest optymistą i u mnie widzi NO3 5 a ja jestem pesymistą i widzę więcej niż 10.Kto ma rację może potwierdzić tylko elektroniczny test.Ja zawsze jestem za dokładny i może trochę przesadzam ?

Jak w rodzinie pokaże kolorki to mam 6 wyników,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o "NOWY" bo tak mi go zareklamował sprzedawca. Nie miałem styczności ze "STARYM". Przyjąłem to jako pewnik.

W linku , który podał Erni jest ten "NOWY".


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy inne testy zooleka też są w porządku? Bo opinie były różne...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam od jakiegoś czasu tego właśnie testu,z wszystkich testów Zooleka ten wypada najlepiej,co niektórzy mają problem z odczytem,ja w dni pochmurne również miewam pewne problemy z odczytem.Nie prawdą jest że nie da się odczytać poniżej 0,1


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do słodkiego moim zdaniem zawsze miały dobrą opinię,lepsze to JBL np.W morskim nie stosowałem z racji,że na tym forum uważane jako do ...bani.

Grzesio,ale jak się idzie oglądać do słońca to moim zdaniem próbka jest prześwietlona i wynik nie jest miarodajny.i tak jeden popatrzy w domu i powie 10 a drugi da pod słońce i powie 1 i gdzie prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie stosowałeś to przynajmniej nie powtarzaj po kimś bzdur Marek jeszcze zacznij zachwalać Salifert na PO4 bo tak inni mówią


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie mogłem od razu Ci odpowiedzieć bo wyłączyli nam prąd.Otóż stosowałem go w słodkim i wszyscy na nim psy wieszali jedyne słuszne to JBL i Tetra.Ja piszę cały czas o jednym,ze w niskich wartościach rozróżnienie kolorów jest już bardzo trudne i wyniki są tylko poglądowe.Jak już pisałem Ty u mnie widzisz NO3-5 a ja widzę 10 a to jest 50% już więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,05


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do nowego testu zooleka na PO4,bo kupiłem wysyłkowo ten test i dostałem w przesyłce test o dokładności 0-5mg/l(wcześniej miałem ale sie przeterminował 0-2 mg/l). Gość twierdzi że zoolek zwiększył zakres tych testów a dokładność jest taka sama na zakresach 0-2 mg/l jak miały wcześniej.I może by i tak było gdyby nie rozbieżność kolorów na tych testach .Na skali 0-5 wartość 0 to na 0-2 wartość 0,05;na 0-5 wartość 0,5 to na 0-2 wartość 0,2 ,a 1,0 na 0-5 jest jasno niebieski a na 0-2 jest już ciemno niebieski!

czy ktoś coś wie na ten temat i czy są jeszcze dostępne te testy w wersji 0-2 mg/l, bo mam możliwość go zwrócić?

pozdrawiam


150L ,Koralia2, JVP-101 i JVP-100,Koralia Nano 1600, Odpieniacz onet z pompą Tunze Hydrofoamer Silence 9420.040, Dozownik DIY, Dolewka DIY, Oświetlenie DIY - 105 W Cree LED (White,Royal Blue,Red)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niedrogie. Używał ktoś?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam zakup


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.