Skocz do zawartości
MR_CUBE

Sprzedaż i dziwny e mail od banku

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wystawiłem tablet na sprzedaż i po jakiś 3 dniach zgłosiła się kupująca z irlandii. Przedstawia się jako Mrs Roza Katie. Transakcja była załatwiona, pieniądze miały być dziś na moim koncie. I właśnie wchodze na e-mail i dostaje oto taki e-mail z banku:

The Online Transfer Order From Barclay's Bank Of London® Has Been Approved Transfer Number BAR1-0095-2342-227-PL

Dear Arian Smereka

We are contacting you regarding the Transfer that was placed by Our Customer to your Account.The total amount of 900.00 PLN.was sent to you by Mr Roza Katie

(roza.katie@prokonto.pl)

as payment of an auction item and it has been Approved and the payment details are stated below :

Transaction Summary:

Item Tablet PRESTIGIO Quantity 1 Pics Item Amount 900.00 PLN Transfer Charges 20 PLN Amount Transferred 900.00 PLN

The transfer has been approved and is ready to be transferred into your account, but before the money can be credited into your account, you would have to go ahead with the shipment of the item and then send the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt for the Shipment Verification. Once the shipment verification is complete, your account would be credited.

**ATTENTION**

The Total amount of 900.00 PLN will be credited to the Account Details below. Please verify if the Name and Account Number entered by the payee are correct.

BELOW IS THE SHIPPING ADDRESS NAME Dayo Raufu ADDRESS 2 Somefun St CITY Agege ZIP CODE 23401,Lagos COUNTRY Nigeria If there is an error in the above listed account details, please feel free to contact us on this e-mail: barclay_verified@in.com for correction.

*** NOTE ***

It is now safe for you to go ahead with the shipment of the item because the money as been deducted from the buyer Account but the money will be on pending will be credited into your Account immediately and without any delay that you send us the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us for the shipment verification. Your account will be credited immediately upon confirmation of the details required by us, Moreover our customer cannot abort the transfer after you might have sent the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us. You should send the Shipment Tracking Number/Shipment Receipt to us at barclay_verified@in.com within the next 24 Hours.

Your Money will NOT reflect in your Bank Account until the shipment has been verified by our Customer Care Department. This measure is taken due to our New International Auction Payment Policy, in order to protect both payee and receiver's interest and to reduce the occurrence of fraudulent activities on Internet.

This email is sent and authorized by the Bank Of England®. If you have any question regarding this transfer, feel free to contact us on this E-mail: barclay_verified@in.com

Thank you for using Bank Of England® Online Banking System (Auction Transfer). We look forward to serving you online with better services in the future.

I nie wiem co teraz robić. Wysyłać tablet ? czekać żeby nie zostać oszukanym ? mieliście podobny przypadek ?

Edytowane przez MR_CUBE (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki kasiurka nie potwierdzi się u ciebie na koncie nic bym nie wysyłał.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystawiales przez allegro?

Standard-zawsze zglaszaly sie do mnie osoby z irlandii,Rosji,Afryki,Bulgarii

Nigdy nie odpisalam i nigdy nie mialam problemu.

Rozumiem ze Pani też nie pisala po polsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedałeś tableta i pod żadnym pozorem nie wysyłaj go na wskazany w mailu adres w Nigerii.

P.S. e-mail nie jesr z banku :)

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE! :)

Widzisz gdzie masz wysłać ?! NIGERIA :)

Typowa próba wyłudzenia!


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest to wkręt i tak naprawdę kasiorki nie otrzymam ? robią ludzi w wała ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To typowa podpucha, nic nie wysyłaj. Jak dojdzie kasa wtedy tak. Miałem podobny przypadek żeby laptopa do afryki wysłać, ale wszystko wyglądało na trefne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wersja była ,że mam wysłać do Irlandii ;) Tak Pani czy tam Pan mówił/a po angielsku ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Teraz jak mam juz Twoj nr konta to az bym Ci grosika na pocieszenie wyslala;)

Nigdy nie rob sobie klopotu z odpisywaniem nawet na zapytania w aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMAT wyjaśniony. ale proszę edytuj swojego posta i pokazuj swoje dane (adres,konto)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja dziwnym trafem zawsze mialam dziadka z Nigerii?!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wysyłał , wygląda to na przekręt. Dużo transakcji aukcyjnych przeprowadzam na wyspach i z czymś takim sie nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciema! nic nie wysylaj! bardzo popularna metoda walkow. do tego stworzono paypala zeby takich sytuacji nie bylo. wyslesz paczke i nie zobaczysz ani towaru ani zaplaty ani sladu po kupujacym.

kroluja w tych walkach wlosi i czarne stopy z rpa.

sam adres mailowy banku to kpina. mozna a nawet powinno sie to zglosci do barcleya...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłoszę to i co ? a już się cieszyłem ,że sprzedałem tablet i będę miał na baniak ;(


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem zamiaru wysłać, ale myślałem ,że pieniądze będą :(


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, powinienes to zglosic. Ja kiedys auto chcialem kupic, mila pani napisala mi, ze jakims cudem znalazlo sie ono w hiszpanii i abym wyslal kase to je sprowadzi ponownie do uk :) na moja wiadomosc, ze przylece i dokonam zakupu na miejscu juz nie odpisala. :)

nie miałem zamiaru wysłać, ale myślałem ,że pieniądze będą :(

znaczy sie, ze Ty chciales przyciac walka? nieladnie!!!

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam opcje sprzedaży zagranice na allegro. Allegro jako dobry portal powinien ograniczyc takie praktyki, bo ze wschodu konta kupują nieraz i nigdy nie finalizują. Powinny być opcję, że sprzedaję do wybranych krajów czyt. cywilizowanych... wtedy nie byłoby kłopotów


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to zgłoszę to co ? i tak nie dostanę pieniędzy ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie chciałem zrobić wała, tylko chciałem otrzymać pieniądze i dopiero wysłać ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, ale na mój zdorwy rozsądek to jest na 200 porcent próba wyłudzenia kasy.

NIC NIE WYSYŁAJ PÓKI NIE ZOBACZYSZ KASY NA SWOIM KONCIE.

Pozdrawiam, i na pohybel cwaniakom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to zgłoszę to co ? i tak nie dostanę pieniędzy ;)

ale spelnisz dobry uczynek i byc moze innych uchronisz wlasnie przed tym oszustem, no chyba ze jak typowy polak nic nie zrobisz bo nikt za to nie zaplaci.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to ,że nie płacą nie robię tylko o to, że już się cieszyłem a teraz lipa :( muszę kombinować żeby sprzedać ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale spelnisz dobry uczynek i byc moze innych uchronisz wlasnie przed tym oszustem, no chyba ze jak typowy polak nic nie zrobisz bo nikt za to nie zaplaci.

Dokładnie, jeśli Ty, inteligentny facet prawie dałeś się nabrać to pomyśl ilu ludzi jest codziennie okradanych? Im większy szum wokół tematu tym większa szansa że się ludzie nie nabiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.