Skocz do zawartości
MojeSumienie

cyrkulacja do 112l

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem się podłączyć do tematu kolegi @radiesteta, ale tam się przepychanka słowna zrobiła...

kupiłem dzisiaj akwarium 112l z kominem (80*35*40), sump będzie :) ale jeszcze nie wiem jaki :)

w starym mam koralię 900 i piko 600. Czy jeśli dokupię drugą 900 to wystarczy?

odpieniacz mam Resun sk300 - w starym sprawdza się idealnie i teoretycznie wystarczy do 100l - więc myślę, że narazie nie będe go zmieniał.

bo z obsady mam 2 błazny i babke, 1krewetka tańcząca,1krabika, 2 turbo, i kilka malutkich ślimaczków

i w zasadzie same miękkie + 1 LPS (calaustrea), euphylia niestety padła :(

Dziękuję za pomoc

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2x2600 i grzybki ze skały ściągało. Mam 1x 2600 i IMO jest ok.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A mogłeś się podpiac. W Aquario mi doradzili że JVP-101 ustawiowa z przeciwnej strony niż wylot obiegowej panela 2000l/h z wylotem loc-line spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najmnieszą tunze. Różnica w cenie niewielka, natomiast to zupełnie inna liga.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 112l (profil), bez sumpa, z kaskadą i do tej pory eksperymentuję. Zacząłem od 1x JVP-101 (3000l) i niestety pod falownikiem i po drugiej stronie pod odpieniaczem zbierał się detrytus. Miałem JVP-102 (5000l), więc zmieniłem i dobrze nie było. Przegarniał piach mimo różnych ustawień. Teraz dokupiłem drugą JVP-101, założyłem po drugiej stronie, tak żeby jedna "wiała" po przedniej szybie, a druga po tylnej i dopiero wydaje się być ok.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

jeszcze tylko jakąś obiegówkę muszę dokupić i myślę, że starczy narazie :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie mam narazie jvp 100(2500l) i dwie takie za moco daja , jvp 101(3000l) to juz byl mlyn mowie o nowych nie wiem jak po jakims czasie , a i sporo zalezy jak skala ustawiona :) ja bym zostawil taka koralie 900 i dokupil jvp 100 lub lepiej tunze 6015 *2 :)

Pozdrawiam


Szkło 80x35x40,cyrkulacja 2x koralia 1600,odpieniacz Hydor SlimSkim 250.65, oświetlenie 4 * T5 24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dokup Tunze 6015 to swietna pompka mam taka u siebie oraz koralie 2 (2800l/h) w akwariu o podobnych wymiarach 80x40x40 i jest aż za dużo musze pompy kierować na tafle wody. U ciebie jak będziesz miała dwie małe 900 i 600 to obrobia zakamarki za skałą zaś 6015 przemiesza wodę w baniaku i będzie gitarka. Jeśli uznasz że to mało to zamienisz sobie te dwie małe na druga 6015 i musi wystarczyć nawet pod spsy. Kolejna sprawa to ilość i ustawienie skały, bo tak na prawde to u każdego wyjdzie inaczej.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kupiłem w sobote tunze 6015 :)

skały będzie nie za wiele. Bo zdecydowałem jednak ze nie będe dokładał skały. Nie mam miejsca na dwa akwaria. Więc będę przekładał tylko z jednego do drugiego. Muszę dosypać paczkę piasku - więc jeszcze jak dołożę skałę to zacznie się dojrzewanie. Szkoda mi życia.

Bo mogę nad tym nie zapanować. Liczyłem, ze kupię 3-4 kg skały od kogoś z działającego akwarium, ale niestety nikt nie ma :( A nie ukrywam, że po ostatniej jeździe z grotechem i tak te korale są osłabione. Już powoli wychodzą na prostą dzięki ballingowi - i oczywiście @tomaszowi :) który mi to dokładnie objaśnił.

Nie mam też nikogo, komu mógłbym dać wszystko na przechowanie. U kolegi Tomka z Tychów, jak się wrzuci do akwa - to już nie ma szans na odłowienie :) Poza tym Tomek i tak wiele mi już pomaga, ze nie chcę go już zbyt mocno zamęczać.

jeszcze gdybym miał drugą lampę, jeszcze ze 2 pompki cyrkulacyjne, to zastanowiłbym się nad zalaniem nowego akwarium na czysto. Ale niestety braki w sprzęcie, brak miejsca zmusza mnie do ograniczenia skały :(

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega tez jedzie na Resun sk300 - po modyfikacjach ?


Szkło 80x35x40,cyrkulacja 2x koralia 1600,odpieniacz Hydor SlimSkim 250.65, oświetlenie 4 * T5 24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyną modyfikacją jaką uczyniłem było wyjęcie gąbki :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to lepiej bez gabki u mnie bylo sporo babelkow w akwariu po 3 dnich mniej ale zawsze troszke jest,ja wezyk dalem do wirnika i zatkalem jeden wlot babelko prawie nie ma


Szkło 80x35x40,cyrkulacja 2x koralia 1600,odpieniacz Hydor SlimSkim 250.65, oświetlenie 4 * T5 24W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.