Skocz do zawartości
kondzio20005

Planowany RM by Kondzio - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Kondziu wysłałem ci linka do filtra ro di. I teraz pomyśl czy warto ryzykować że zdechnie ci koral który kosztuje więcej niż filtr.A tak to będziesz miał spokój i łatwą diagnozę co dolega twoim zwierzakom. Jak znajdziesz na forum najładniejszy baniak,który ci się podoba i jak będziesz chciał taki, to przeczytaj jak powstał.co potrzebne było żeby to stworzyć. ;)


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli lepiej kupić filtr niż ryzykować :)

i myśle czy ten filtr był by dobry AquaFilter RO+DI 75 kosztuje chyba 350 zł.Czy wart?Jak nie to napiszcie jakie:)

Jak możecie PROSZĘ:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122

Na tej stronie znajdziesz w zasadzie wszystko. Masz tu tani filtr który się świetnie sprawdzi u ciebie i z 350 zł coś na fajnego zwierza zostanie lub na skałę :yes


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do podmianki, do dolewki, do zrobienia pierwszej,DI to to pomarańczowe.Masz jednak dużo zaległości.

:rtfm:

to nie pytanie :thumbup:

Edytowane przez czapa771 (wyświetl historię edycji)

120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że czytałeś a zadajesz dziwne pytania, chyba nie rozumiesz tego co czytasz albo robisz sobie jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest do podmianki, do dolewki, do zrobienia pierwszej,DI to to pomarańczowe.Masz jednak dużo zaległości. :rtfm:

Ja odpowiadałem na to pytanie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kondzio-jezeli kazdy Ciebie odsyla do dzialu dla nowicjuszy to nie zgrywaj eksperta ze wszystko co czytasz to juz wiesz tylko przeryj caly ten dział.

Jak juz przeczytasz to zadawaj pytania czego nie zrozumialeś.

I nie mi na PW tylko tutaj.

Przeczytaj też regulamin forum-nie piszemy posta pod postem.

Kazdy forumowicz Cie upomina,Administrator Cie upomnial a Ty dalej swoje.

Pytasz caly czas o filtr czy to potrzebne.

Jakbys przeczytal "dla nowicjuszy" to nie zadawalbys takich pytań.

Jak dla Ciebie: tak filtr RO-odwroconej osmozy jest potrzebny.

Ja sie nie znam-tez staram sie czytać.

Dziekuje.

Dobranoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondzio-jezeli kazdy Ciebie odsyla do dzialu dla nowicjuszy to nie zgrywaj eksperta ze wszystko co czytasz to juz wiesz tylko przeryj caly ten dział.

Jak juz przeczytasz to zadawaj pytania czego nie zrozumialeś.

I nie mi na PW tylko tutaj.

Przeczytaj też regulamin forum-nie piszemy posta pod postem.

Kazdy forumowicz Cie upomina,Administrator Cie upomnial a Ty dalej swoje.

Pytasz caly czas o filtr czy to potrzebne.

Jakbys przeczytal "dla nowicjuszy" to nie zadawalbys takich pytań.

Jak dla Ciebie: tak filtr RO-odwroconej osmozy jest potrzebny.

Ja sie nie znam-tez staram sie czytać.

Dziekuje.

Dobranoc!

Czytam czytam i czytam po kolei, i jeszcze nie ma nocy :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie chłopakowi urlop to nie będzie miał czasu na zbędne pisanie i może znajdzie czas na lekturę.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie chłopakowi urlop to nie będzie miał czasu na zbędne pisanie i może znajdzie czas na lekturę.

W ten sposób kondzio, ma już wystarczająco postów, żeby sprzedawać na targowisku. Szkoda, że zebrał je, trollując NR :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób kondzio, ma już wystarczająco postów, żeby sprzedawać na targowisku. Szkoda, że zebrał je, trollując NR :/

Ta ciekawe co bym sprzedawał :p prędzej bym kupował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszej do piątej strony chłopak dobrze się bawi waszym kosztem(czasem) :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kwestię urlopu dla kolegi może wtedy jednak poczyta jednak dział dla nowicjuszy i głupich pytań nie będzie zadawał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy rodzice Konrada (mam nadzieje ze czytacie ten watek),

Jako grupa ludzie dzielaca wspolne zainteresowania, cieszymy sie ze Panstwa latorosl wykazuje zainteresowanie w kierunku akwarystki morskiej. Pragne jednak zwrocic Panstwa uwage na pare spraw z nia zwiazanych.

Przede wszystkim nie jest to latwe hobby i wymaga zelaznego zaparcia i konsekwencji w dzialaniach. Po drugie, jest to stosunkowo mlody dzial akwarystyki i na wiele pytan nie ma gotowych odpowiedzi, a te ktore sa, wymagaja przekopywania internetu w celu ich znalezienia. Po trzecie jest to hobby, w ktorym bierze sie odpowiedzialnosc za zywe istoty i kazde niedbalstwo bedzie mialo wplyw na komfort zycia i zdrowie mieszkancow akwarium. Po ostatnie (choc prosze mi wierzyc, ze lista jest dluga) jest to dosc kosztowne hobby kiedy wszystko idzie dobrze. Natomiast, kiedy wszystko idzie zle, koszty sa wielokrotnie wyzsze.

To hobby, chyba bardziej niz wszystkie inne wymaga pewnych cech, ktorych, z przykroscia musze stwierdzic, Panstwa syn nie posiada. W kazdym razie, jeszcze. Nie bylo by problemu, gdyby podszedl do tego forum skromnie i z pokora rozmawial z ludzmi, ktorzy niejednokrotnie zajmuja sie akwarystyka dluzej niz Konrad zyje na tym swiecie. Problem w tym ze Konrad trosze kozaczy, a to nie wrozy mu pozytywnej popularnosci na forum.

Przemyslcie prosze, czy nie lepiej gdyby Konrad zainteresowal sie czyms innym, tanszym i latwiejszym. Ja w jego wieku mialem.. patyczaki :)

Pozdrawiam

Tester


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Nie nie czytali :) Po drugie wiedzą ile to kosztuje :) Po trzecie gdybym chciał patyczaka co chciałem to nie bo nie chce aby robactwo chodziło mi po domu :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie czytać jak widzę już umiesz.

Teraz naucz się za czytanie ze zrozumieniem.

A kozaczyć się będziesz jak sam zaczniesz zarabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem co inni do Ciebie piszą... A nie wała wklejasz że przeczytałeś dział i wszystko co jest tam napisane już wiesz. Skoro tak jest, to niby po co zadajesz takie pytania? Wszystko jest właśnie w tym dziale i nie trzeba sie pytać 100razy czy potrzebne czy nie. Tam są wszystkie odpowiedzi na twoje pytania.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem za czołem od wczoraj czytać wcześniej od tak :p

A teraz w ziołem się w garść i teraz się będę pytał w tedy kiedy nie znajdę odpowiedzi na moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj też czasami do słownika ;)


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.