Skocz do zawartości
Gość tuptus

Kombi 4x4

  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które auto bys wybra?

    • A4 B6 quattro
      4
    • A6 C5 quattro
      2
    • Subaru outback II
      4
    • Inny, podaj jaki.
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Gość tuptus

Witam

W okolicach lata będę chciał zmienić swoje E46 na coś z napędem 4x4.

Generalnie nie jestem zainteresowany SUV'ami i autami z dołączanym napędem co mocno zawęża grono modeli :p

Docelowo interesują mnie subaru legacy/outback i audi A4/A6 quattro.

Ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tymi autami i może coś napisać o nich więcej?

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam starą A4 1,9 w quattro i śmigam nią już parę lat. Stały napęd 4x4 (torsen) docenia się szczególnie w zimą. Spalanie względem ośki to jakiś 1,5 litra więcej ale to mi akurat nie przeszkadza. Decyzja należy do Ciebie co kupisz A4/A6 to tylko quattro :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

A jak to jest realnie z tym wielowahaczem w audi?

Faktycznie co roku trzeba robić czy wytrzymuje to dłużej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygodna jazda audi ,jak poszaleć to subaru ,ja bym jednak się przejechał jakimś suv-em zobaczysz pewnie się spodoba :chris: chyba że masz duże przeloty to odpada.


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja zawsze zakładam sprawdzone części w tym przypadku lemfordera i zawsze wymieniam na czas jak tylko zacznie coś pukać. Przez 4 lata użytkowania auta (110 tyś) wymieniłem tylko po dwa górne wahacze P/L i łączniki. Wszystko zależy po jakich drogach się jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Przez ostatni rok zrobiłem 13kkm :)

Co do SUV'ów to jeździłem XC60 i XC90 oba D5 i jednak wolę swoje E46 :p

Siedzi się wysoko jak w traktorze, nie pasuje mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejedź się jeep-em grand cherokee może się jednak spodoba :baby: najlepiej benzyną :police:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz mozliwosc to przetestuj skode superb z napedem na 4 kopytka w benzynie, silnik 3,6 260 KM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys subaru outback. Model 2002. Auto nie do zajechania. W porownaniu ze zblizonymi modelami 4x4 z ktorymi mialem do czynienia tj volvo v70, octavia wyrazna przepasc na korzysc subaru. Przebieg blisko 200tys po polskich drogach i zero napraw tylko wymiana akumulatora. Komfort jazdy swietny zblizony do hondy accord, nie bujalo jak w volvo V70, cichutki. Jakosc wykonania wnetrza takze najlepsza z tych aut. W czasie powodzi i w wypadach na narty testowalem go w terenie, dawal rady dzieki dosc duzemu przeswitowi ale umowmy sie ze.defender to nie jest :)

Do dzisiaj zaluje ze go sprzedalem.

Jak co to pisz.

Acha. Swietne zachowanie na.asfalcie ,dzieki silnikowi boxer bardzo dobre na zakretach. No i ma toto staly naped na 4kola. W porownaniu z proponowanymi Ci terenowkami w tym aucie plomby Ci nie powypadaja ;)

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Z jakim motorkiem miałeś subarke?

W pracy mam kilku audziarzy ale wszyscy FWD nikt czterołapa nie ma :)

Jak popytałem to każdy pieje z zachwytu nad quattro ale później jest temat spalania i szlak trafia entuzjazm :p

Dużo nie jeżdżę i przyzwyczajony jestem do spalania kilkunastu litrów przez moje R6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.0 automat. Samopoziomujace zawieszenie :) O spalaniu nie bede mowil ;)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Miałeś okazje jeździć audi quattro? Jak oceniasz oba napędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Audi jeździłem tylko przednionapędowym. Audi takie se pod względem jakości wykonania.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się za BMW w wersji iX albo nowe systemy iDrive

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subaru ma genialny napęd 4x4 , chyba tylko audi może się z nim równać ale za audi z takim wyposażeniem jak w subaru musisz zapłacić 60-70 tysięcy więcej więc nie wiem czy warto przepłacać za 4 zera , chyba lepiej wybrać 5 diamentów. Ale prestige po stronie audi, każdy sąsiad wie co to jest.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy z zona wlasnie na etapie poszukiwan nowego samochodu rodzinnego i odwiedzilismy takze audi... A6 w wersji podstawowej jest mocno biedne. Natomiast S6 to najlepsza czteronapedowka jaka w zyciu mialem do tej pory okazje jezdzic. Jestem raczej fanem tylnego napedu wiec podchodzilem sceptycznie. Ale zdanie zmienilem dosc szybko... nawet nie przeszkadzalo ze na jazde probna dostalismy kombi, ktorych nie znosze :) wrazenia ? - po prostu bajka. Gosc cos mowil, ze stare audi (z przed 2010) mialy inna technologie napedu na wszystkie kola i teraz jest o niebo lepiej. Choc osobiscie nie mialem okazji porownac tego z poprzednikami.

Z kolei jednak cena S6 za to co oferuje zacheca raczej do pozostania jednak przy gwiezdzie... Mimo wszysko jest to najlepsze rodzinne kombi jakie mialem niewatpliwa przyjemnosc prowadzic. Po przejazdzce w ogole skreslilismy z listy serie Q i X od bawarczykow.

Naprawde rewelacyjne auto


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu mowa o autach w przedziale do 30 tys zl z tego co widze..... to co pawoj1 twoj post tu wnosi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu kupować Subaru, jest to auto sporo droższe w utrzymaniu niż niemiecka motoryzacja.

I porównywanie subaru do audi to jest troszkę nie na miejscu.

To tak jak by porównywać Jaguara z Porsche.

Samochód który kojarzy się nam ze sportem a autem komfortowym na rodzinne wyprawy.

osobiście jeśli chcesz 4x4 to pozostał bym przy audi w quattro ewentualnie mercedes 4Matic.

Z tym, że zauważ, że tą sa systemy elektroniczne, miałem przyjemność wyciągać z rowu audi A6 samochodem marki BMW X6 iDrive... Porażka, ta technologia ma mało wspólnego z typowym 4x4.

Rodzinne auto z napędem 4x4... brałbym quattro w budzie A6 po 2003 roku.

Edytowane przez Warszawiak (wyświetl historię edycji)

ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłbym Xi, ale te e90 ma jak pamiętam dużo lepiej dopracowany napęd niż e46 a jest jednak sporo droższe niż w/w auta.

Jeśli przesiadasz się z r6 e46 to poza jedną zaletą jeśli ktoś woli 4x4 to ta będzie jedyną a i te kombi jeśli chcesz większe.

Zmiana gruszki na jabłko.

W ankiecie wycelowałem w b6 ale wolałbym w wersji 3.2

A6 to ciężki klocek jeśli cię nie interesują cie pewne parametry a wielkość dla ciebie ważną kwestią w podróżowaniu to a6.

Jeśli interesuje cię też troszkę droższy samochodzik to warto rozważyć foresterka o rozsądnym silniczku ale tu zapłacisz kilka razy tyle co górną półkę masowej niemieckiej produkcji.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Dawno mnie tu nie było i kilka rzeczy się zmieniło. Pojeździłem na spociki, pokręciłem się autami forumowiczów i padło na...Forestera :p

Całkiem co inego niż szukałem początkowo ale jak się nim przejechałem to zmieniłem całkowicie zdanie.

Niby z zewnątrz tylko lekko podniesiony względem statystycznego kombi ale po jakim błocie śmigałem to moją bunią nawet nie myślałbym o wjechaniu w te miejsca. Silnik niewielki bo 2.0 bez turbo ale za to jest redutkor.

Dzięki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem foresterem , bardzo fajne autko - kompromis na nasze piękne drogi.

Dokładnie też 2.0 benzyna szału nie ma ale na błoto jak siemasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forester STI to jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Pomijając koszt przekładki to koszty eksploatacji pewnie by mnie zabiły :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warszawie chlopaki zakładają gaz z dobra mapą. Fajnie to smiga. Na ale 2.0 boxer bez wiatraka też fajnie się upala. No I reduktor na teren też robi z niego dobry traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.