Skocz do zawartości
axelf

Uszkodzony filtr RO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam filtr RO 4 stopniowy z demineralizatorem przykręcany do baterii prysznicowej (nie na stałe). Dziś się zapomniałem i przez przypadek włączyłem ciepłą wodę i tak to leciało przez 4 minuty. Potem szybko to wyłączyłem. Zauważyłem, że żywica stała się ciemniejsza. Czy filtr mógł ulec uszkodzeniu ? Gdyż coś podejrzanie szybko filtruje teraz wodę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bez TDS-a nie mozna na to pytanie odpowiedziec.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica zawsze staje się ciemniejsza jak dostanie bieżącej wody ale tak jak Stani napisał bez TDSa nie da się stwierdzić czy coś stało złego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę popytać czy ktoś posiada taki miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciepła woda....wątpię. Zanim zamknie ta woda obieg to już do żywicy będzie zimna....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mnie już wylatywała ciepła woda przefiltrowana :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuuuuu. gdzieś na stronie producenta są info nt. temp wody w jakiej filtr pracuje...mogłeś uszkodzić coś mi się zdaje


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera :/ tego się obawiałem. Będę musiał powęszyć, ale dzięki za chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/filtr-odwrocona-osmoza-ro7-biorezonator-najtaniej-i3128877912.html

Na tym przykładzie w opisie widać do jakiej temp. osmoza może działać....przeczytaj


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://filtrwody.fol...smonicsRo23.pdf czyli wg. mojej instrukcji by wychodziło na to, że chyba 25 stopni to maksymalna temperatura pracy :(

Usmażyłem bydlaka :(

Tylko jakbyś mógł jeszcze mi powiedzieć od czego powinienem zacząć wymianę ? gdyż nie wiem czy taniej nie wyjdzie nowy filtr :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz kogoś w okolicy z TDS, dogadaj się, wypłucz przefiltrowaną wodą jakąś butelkę, nalej do pełna i podjedź do kolegi to Ci sprawdzi. Przy okazji pogadacie sobie o tym i o tamtym ;-)

A najlepiej jeśli to możliwe kup sobie TDS - będziesz miał stałą kontrolę nad RO i Di

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego zacznę. Tylko przeraża mnie to, że niedawno wymienili nam rury na plastiki i teraz leci mi baaardzo gorąca woda pod wysokim ciśnieniem przez co moja nadzieja zmalała :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz osmo..? zawsze taniej kupić prefiltry i membranę


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/miernik-tds-3-termometr-elektroniczny-new-design-i3096156133.html ja mam taki. Naljepszy jest stały, z 2 pomiarami, koszt ok 100 zł. Ale musiałbyś osmo zmienić na coś większego, ja mam takie http://erybka.pl/product-pol-416-AquaFilter-Filtr-RO-75-3-korpusy.html + DI i jest super.

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kupiłem taką na jaką było mnie stać w tamtym momencie. W przyszłości postaram się zainwestować w lepszy sprzęt. Ten co posłałeś myślę były idealny :)

Apropos tego miernika czy ten co posiadasz jest on w miarę dokładny ? Gdyż buszowałem troszkę po necie i dowiedziałem się, że one również posiadają klasy dokładności, a przyznam się, że nie jestem obcykany w te klocki dlatego wolę się 2 razy zapytać niż 2 razy kupować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TDS jest idealny, dobrze skalibrowany pokazuje super, polecam naprawdę. Opis jest na stronie.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop909 wybacz za offtop ale widzę, że znasz się na rzeczy a nie chcę już zakładać nowego tematu. Zakupiłem ostatnio białobrodego i zauważyłem, że po karmieniu go artemią z czosnkiem zwrócił z odchodami taką przezroczystą glistę zwiniętą w spiralę, chciałem zrobić temu zdjęcie lecz inne ryby to zeżarły zanim skoczyłem po aparat. Czy mógłbyś mi powiedzieć co to jest oraz co podać za środek by tę rybę odrobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, w tym rzecz że na chorobach się nie znam, tymbardziej że nie wiem co tam zobaczyłeś. Skocz do sprawdzonego sklepu (możesz też zadzwonić), opisz co widziałeś i ew. uzyskasz poradę.

Przeczesz też dział choroby tutaj to leksykon wiedzy a założe się że znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Przeszukaj też google (szczególnie zdjęcia to przypomnisz jak robal wyglądał).

...jakieś wiciowce,, cholera wie


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrianpotocki to dopiero początek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.