Skocz do zawartości
Kusy1990

Pierwsze morskie prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tworze już od kilku dni swoje pierwsze morskie akwarium którego schemat panelu filtracyjnego znajduje się w załączniku. Moja prośba polega na tym ,aby ludzie którzy sie na tym znają ocenili swym fachowym okiem i podpowiedzieli co powinienem poprawić aby wszystko było ok. sprzęt jaki planuje w niego włożyć to:

1. I tu się również zastanawiam czy lepsza będzie LR czy coś innego??

2. Odpieniacz Resun SK-300 - proszę posiadaczy o opinie czytałem że jest bardzo głośny

3. Hydor Pico EVOLUTION 800EU 6W 750l/h h=40cm - czy wystarczy?

Grzałkę z termostatem Eheim Jager 75 W

dodam jeszcze że akwarium będzie miało nietypowe wymiary 70x30x30 w tym panel filtrujący.

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi oraz cenię sobie krytykę. :D

post-21025-0-58471700-1365449330_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. LR jest najlepszy, niezbędny i niosący dużo frajdy.

2.Resun SK-300 jest cichutki.

3. Nie wiem

Grzałka jest okej.

Srednio widzę grzałkę w 3 komorze. Zatkanie spływu spowoduje, że pompa odsłoni grzałkę i będzie po grzałce.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70x30 - w tym panel ? ja mam 40cm szerokości i wkurza mnie ,że tak mało miejsca.

Co tam chcesz trzymac ?


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor Pico nie wystarczy,kup lepiej juz Atmana 1200l/h.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej komorze nie wsadzał bym bio-bali czy innego złoża, detrytus będzie się gromadził i ciężko go usunąć, chyba że na wierzch położysz włókninę, którą będziesz co 2-3 dni wymieniał/czyścił (tak mówi sprawdzona szkoła, choć ja trzymam dłużej). Odpieniacz w takim akwarium bardziej się przyda jako natlenianie niż filtracja, ale ja bym nie rezygnował z niego.

Co do pompy, trochę podpadnę konserwatystom (przepraszam z góry), ale może spróbuj zrobić co innego, mianowicie, wstawić jakąś silniejszą obiegówkę - choćby atmana, wyprowadzić na sztywno hydraulikę z panelu na drugi koniec akwarium i tam wypuścić, Może się zdarzyć że wcale nie będziesz potrzebował obiegówki. Ja w kostce 30x30x30 miałem tylko obieg wywołany tetrą ex 700 i był za duży, musiałem się gimnastykować by pralki nie robił.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka do pierwszej komory. Odpuściłbym sobie skałe na rzecz siporaxu. Oczywiście nie za dużo żeby przepływ był. Odpieniacz OK, zmierzyłeś czy zmieści się na pewno ?

Daj o wiele mocniejsza obiegową np.: NJ 1200 ( wąska pompka ). Do tego koralia nano 900 i cyrkulacja załatwiona.

Do głównego zbiornika daj 5-6kg skałki i tyle.

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka do pierwszej komory. Odpuściłbym sobie skałe na rzecz siporaxu. Oczywiście nie za dużo żeby przepływ był. Odpieniacz OK, zmierzyłeś czy zmieści się na pewno ?

Daj o wiele mocniejsza obiegową np.: NJ 1200 ( wąska pompka ). Do tego koralia nano 900 i cyrkulacja załatwiona.

Do głównego zbiornika daj 5-6kg skałki i tyle.

Kiedy dam grzałkę do 1 komory będę ja mógł obsypać siporaxem?

Siporaxu około 1 litra, niej czy więcej?

odpieniacz się zmieści a nawet 2 prawie :thumbup:

cyrkulacje chciałem załatwić 2x koralia nano 900 i mniejszą obiegówkę - można tak zrobić?

a skałkę to zobaczę ile wsadzę wyjdzie w praniu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, zrób tak żeby grzałka miała swobodny przepływ wody wokół siebie.

Jak mówisz, że dwa resuny się zmieszczą to do drugiej komory ją wstaw.

Nie wiem ile miejsca zabiera litr siporaxu. Litr będzie OK myśle.

Możesz tak zrobić ale ciut oszpecisz sobie estetyka dwoma cyrkulatorami.

Jedną możesz schować za skałke żeby pchała gdzieś za skały wode.

Często nie dbamy o to żeby tak był przepływ. I tak kupiłbym NJ 1200.

Ma regulacje przepływu a straci troche na wydajności bo musi wode podnieś na ~30cm.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.