Skocz do zawartości
Kraszan

Się nie powchwalił...

Rekomendowane odpowiedzi

widzialem to cacko pare dni temu u Przemka w sklepie

odjazd, zdjecia nawet w polowie nie oddaja bajeru tego malenstwa, troche kosztowne cacko na biurko, ale chyba cos takiego sobie zapodam.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię to samo. Wave Qube już zamówiony. (wersja testowa 8 litrów już stoi i działa od tygodnia ). Zawartość prawie ta sama. Tyle, że mi wyszła połowa tej sumy...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba ten gięty zbiornik i taka ładna lampka to najdroższy bajer w tym zestawie...:)

Ale jak już mi zacznie działać moje akwa to sobie też coś takiego sprawie na biurko:)

Bajera na maxa:)


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gięty zbiornik to największa kicha w tym całym zestawie. Daje ogromne zniekształcenia i wygląda koślawo. Czekam na zbiornik o identycznych rozmiarach, sklejony bezbrwnym silikonem z 4mm szyby float optiwhite zamówiony u trojmiejskiego szklarza za 30pln. Lampa natomiast to koszt 60 zł - typowy 18W PowerCompact na biurko dostępny bodajże w IKEi.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zbiornika to się z Kraszanem absolutnie zgadzam, zniekształcenia gigantczne. Chociaż Mojej Lepszej Połowie to się podobało

pzdr

Tomek

PS: odcinając się od dywagacji technicznych to taki maluch robi wrazenie,nie?


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe do jakiego czasu rozciągnie się deklarowany termin realizacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliśmy wraz z moją kobitką u Przemka to maleństwo i muszę przyznać że zrobiło na nas ogromne wrażenie. Śliczne, tylko że brakuje tam jednej ryby. Nie piszę o błazenku, ale mała gobiosoma była by ok.

Przez Przemka wpadłem na pomysł aby chrześniaczce zrobić taki zbiorniczek na urodziny.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lampki z Ikei czy innej Castoramy - to PC - ale niestety tylko 11W - wiem bo sprawdziłem z czystej ciekawości. Nie ma świetlówek 10.000K/actinic o mocy 11W - więc odpada.

Sama lampa Solaris 18W (z mocowaniem do akwarium i świetlówką w komplecie 4000K) - 150zł

Świetlówka 10.000K/actinic 18W - prawie 40zł

Skała - 80zł

Piach - 25zł

Koralowce - ok. 400zł - srednio wychodzi ok 50zł/szt

Sól 2kg - 35zł

Krewetka, ślimaki , kraby - prawie 100zł

Grzałeczka - 40zł

Akwarium - wraz z lampą PC 9W (6500K) - 220zł

W zestawie więc wychodzi tak czy tak taniej - dodatkowo "żywa" woda i możliwość odpalenia akwarium w 2 godziny

Pewnie - zawsze można taniej -ale można też drożej - moja rafa w domu(63 litry) warta jest około 5.000zł - licząc zwierzęta i sprzęt w normalnych cenach sklepowych. A sam nigdy bym nie powiedział - gdyby nie to że policzyłem na życzenie rodziny(myślałem że około 1800-2000zł)

Do zobaczenia


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiekatruzy - a czy oby nie będzie to niedźwiedzia przysługa? Wiesz.. utrzymanie akwarium morskiego jest łatwiejsze wraz ze wzrostem litrażu. Przy pikorafce to już majstersztyk. Co innego, gdy w drugim pomieszczeniu stoi dobrze utrzymane, dojrzałe duże akwarium morskie i możemy w dowolnej chwili zrobić dowolnej wielkości podmiankę, a co innego gdy musimy dbać o takie maleństwo "na zywca". Jedno przekarmienie, jedno odpuszczenie sobie podmiany, jakiś błąd i wszystko pada - szkoda rozczarowań młodej akwarystki...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek:

W Castoramie są lampki biurkowe na świetlówki enerooszczędne 18W na zwykłym gwincie na 230V. Bez problemy można wywalić oprawkę na 230V i wsadzić tam oprawkę na świetlówkę niezintegrowaną, a w obudowie zmieścić starter z rozebranej świetlówki :)

pozostaje oczywiście zakup profesjonalnej świetlówki 10000K/actinic. Lampa jest barzo zgrabna, stoi obok akwa (ma przegubowe, regulowane ramię) i kosztuje chyba 55 zl.

Zapomniałeś podać jednego składnika zestawu: głowicy wodnej. Oszczędzic można zamaiwając akwa z floata optiwhite za 30zł u szklarza :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemek mówi że edg rafa (60l) to koszt 5000zeta.za jakieś 3-4 dni b ęde miał na sprzedaż rafke 54l z pc(36w), actnic 15w,kokrywą, żwyym piaskiem(5kg), miniflotorkiem, pompami cyrkulacyjnymi (1000l i 450l)

wodą , 5 kg żywej i 11 ekologicznej,sarcopytony 2, sinularia, 6 gat.grzybków, boxsującą, pustelnikiem, 2 turbo, garbikiem , gobiosomś żułtą, tomato clownfish, buble tip anemone.w sumie korali będzie ponad 20 i za człość (zestaw będzie prawie nowy) nie będe żądał więcej niż 1300 zeta


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan - Jakby nie było to masz rację, ale kiedyś na forum zaproponowałem aby forumowicze zastanowili się nad rozwiązaniami dla akwarium morskiego, przy którym będzie jak najmniej sprzętu i roboty; czyli coś dla leniuchów i żółtodziobów. Lecz nie spotkałem sie z większym entuzjazmem. Miło by było zrobić piko przy którym obsługa była by prosta jak budowa cepa:D


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misek IMO wystarczy dac duzo skaly i czesto podmieniac wode, jakiej wiecej obslugi wymaga takie piko?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.