Skocz do zawartości
ramus 590l

nigricans wysypany plamkami .

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z identyfikacją co się dzieje z moimi rybkami i nagrałem filmiki jeden pokazuje rybę przy ściemnionych jarzeniówkach przy okazji karmienia a drugi rano też przy karmieniu kolor jej skóry drastycznie się rożni i gołym okiem widać na ciele rozlane płaty pod skórne troszkę czerwone jak by a ranem ciało nigricansa jest normalnie ciemne widać na jego ciele białe mikro kropeczki które narastają każdego dnia widziałem jak krewetka czyszcząca go czyści bo sam do niej podpływa ,sanitarek też za nim pływa i jest ogólnie nie ufny podczas karmienia jak nigdy ,jak się spłoszy to podpływa pod pompę cyrkulacyjną jak by chciał się obmyć ale podczas karmienia wyłączam pompy , ryby są u mnie od grudnia 2012 i nic nie dokupywałem od tamtego czasu od razu wszystkie na raz zasiedlałem oprócz błaznów które wcześniej miałem i pentragonów .

od tygodnia dzieje się to i mam wrażenie że po wydmuchiwaniu cyjano ze skał strasznie wysypało białymi kropeczkami ale tylko białobrodego i nigricansa , zebrasoma żółta i hepatusek czyste ale widziałem mandaryna i błazenki też mają lekkie plamki co widać na filmiku na błaznach ,traktowałem to jako stres ale chyba to już nie jest stres bo białobrody padł ogólnie był dosyć mały ale temperamentu mu nie brakowało i zdarzało się że wojowały miedzy sobą z nigricansem zanim padł rano dosłownie na chwilę wyskoczył akurat na osłonięty pokrywką komin po czym wsunąłem go z powrotem do wody i schował się pod skały po 2 godzinach już wypłyną jeszcze żywy ale już śnięty odłowiłem go do wiaderka i tam spoczął biedaczek nic nie mogłem mu już pomóc zakupiłem czosnek w płynie fauna marin i dodaje do mrożonek po rozpuszczeniu dodaje kilka kropel i wkładam na kilka godzin do lodówki tak żeby nasiąknęło dobrze i podaję na razie jedzą ryby wszystkie tylko jakby boją się mnie jak nigdy jak stoję przy szybie za blisko .co dalej robić .pomóżcie w identyfikacji .

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hrNYWjx99rE

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=93T83VHrhHY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby sa obsypane jakby ospa. Wyplukiwanie detrytusu ze skal moglo wzruszyc i wzmoc presje pasozytow na ryby.

Masz czosnek w plynie. Mozesz nim nasaczac tez suchy pokarm (Spirulina w platkach lub granulkach itp.).

Kiedys uzywalem "Punktol", firmy JBL. Poniewaz strach go stosowac w zbiorniku z koralami, nasaczalaem tym plynem suchy pokarm i skarmialem po wyschnieciu. W ten sposob Punktol dozowalem bezposrednio rybom.

Zmiana kolorow ryb przy wylaczonym oswietleniu, bym sie zbytnio nie przejmowal. One juz tak maja, podobnie przy duzym stresie, jak zdobywanie pozywienia lub rece akwarysty w zbiorniku.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli plamki nocą pojawiają się bo kolor skóry blednie i uwidaczniają się takie różne wykwity że to tak nazwę ,ale nie mam się co obawiać że to coś poważnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zmiana koloru ryby w nocy jest normalnym zjawiskiem. Moze tez ganiala sie z innymi rybkami, stad moga byc jakies "siniaki". Najwiekszym problemem jednak jest obsypanie kropkami i tu potrzeba Twojej pomocy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę również że czasami ociera się o zoa a ten śluz może podrażniać jego skórę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nic się nie poprawiło wręcz inne ryby atakują nigricansa tak jakby spisały go na straty schowany pod skały nie wychodzi nawet na karmienie chyba odejdzie na wieczną rafę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to odłów go - nawet do zwykłego akwarium bez komina - ale z silnym napowietrzaniem i grzałką.

Tam zapodaj 28-29 stopni i najlepiej coś na siarczanie miedzi(utrzymuj stężenie wg zaleceń).

Zmniejsz zasolenie do 1.16-1.17 - rób codzienne podmiany po ok. 20% tuż przed podaniem kolejnej dawki leku.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj go widziałem jeszcze żyje pływa ale do jedzenia mu nie spieszno inne ryby wcinają a on jakby resztki, jak przylepiam algi do szyby to zebrasoma i hepatus podpływają i rozszarpują on w tedy też ma jakby ochotę ale ustępuje im jakby bał się ich a przecież on jest bardziej drapieżną rybą tak mi się wydaje ,mam pułapkę ale nie mam drugiego akwarium ,myślę żeby może go do jakiegoś sklepu na podleczenie wysłać bo trochę nie mam warunków u siebie .popytam w okolicy a potem zastawię pułapkę co wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On się ich boi, bo spadła jego pozycja w "stadzie", bo jest osłabiony chorobą i niezdolny do obrony pozycji.

"na razie jedzą ryby wszystkie tylko jakby boją się mnie jak nigdy jak stoję przy szybie za blisko" - pisałem gdzieś już o tym forum: one widzą że się im baczniej przyglądasz i boją się, co kombinujesz.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.