Skocz do zawartości
irax

Początek - 112l

Rekomendowane odpowiedzi

czy jestem jakiś potępiony na tym forum kogoś uraziłem jeśli tak to proszę o wyjaśnienia


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irax, nie jestes potepiony, ale nikomu nie chce sie pisac kolejny raz o pecherzykach powietrza w wodzie. Temat byl na tapecie kilkanascie razy.

Tak jak napisal Mintaj, odpusc sobie akwarium na 2-3 tygodnie. Zarowno Tobie i Twojemu akwarium wyjdzie to na zdrowie :D .

Pozdrowka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas i cierpliwość,póżniej dbałość i zaangażowanie a efekt przyjdzie sam :thumbup: złap kontakt z morszczakiem,ze szkiełkiem w ręku,przed szkiełkiem akwarium można się dużo dowiedzieć :) Są tacy którzy śledzą twoje poczynania


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już jestem spokojny :smiling:


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dotarła dolewka i pompka, wszystko zamontowane fajna sprawa


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek poszedłem za twoją radą i kupiłem Hanza tylko troszkę większą bo mam metr do zbiornika ale leje bardzo bardzo powolutku tyci więcej niż kropelkowanie


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry,ze smiece,ale co wy z tym kropelkowaniem???Wytlumaczcie mi,jaki wplyw na skoki zasolenia i temperatury (w przypadku akwa,powiedzmy 100 l) ma czas dolania pol litra wody???Jakos tego nie ogarniam...Idac tym tropem,to robiac w takim litrazu podmiane 10 l ma to trwac kilka godzin?

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baszurek nie chodzi o kropelkowanie tylko o to że kupiłem tą pompkę za 20 zł a nie za np 60 zł czy więcej a to że tak powoli leci to tylko dlatego bo ma metr w górę i tak musiałem uszczelnić silikonem bo leciało wszędzie tylko nie rurką ale najważniejsze że teraz jest ok przynajmniej na razie zobaczymy jak będzie dalej


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to rurówka ale oddaje się ocenie ekspertów

zdjęcie mojego pierwszego widocznego życia :smiling:

dsc0012cm.jpg

Uploaded with ImageShack.us

no panowie mam pytanie czy przeżyje

Nie piszemy posta pod postem :)

mintaj


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie zrobiłem tego specjalnie uczę się tego forum zapamiętam mintaj

skoro eksperci się nie wypowiadają to myślę że to jest rurówka oby nic złego dziękuję wszystkim


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expertem nie jestem ale masz racje ,rurówka na 100 % ,chyba najpiękniejsze jest zakładanie i poznawanie zwierząt morskich ,kiedy piasek?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dziękuję ci bardzo za odpowiedź a kiedy radzisz myślałem tak po miesiącu wsypać oczywiście żywy, masz jakieś propozycje najbliżej mam do erybki możesz zobaczyć ich ofertę może coś u nich wybierzemy


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej z dnem,kiedyś razem ze skałą się wsypywało piasek = jedno dojrzewanie zbiornika,różnica w czasie wydłuża ustabilizowanie zbiornika,ale ( mogę tak napisać) w twoim wieku cierpliwość jest wskazana :) ,żywy czy suchy zawsze się odbije na stabilizacji .Powtórzę się,znajdz ziomala morszczaka,dużo się dowiesz o zaczęciu i prowadzeniu morskiego akwa ,ja jestem analogowy i nie potrafię Ci na necie doradzić,nawet w kwestii ile cukru do rozwoju bakterii wsypać na początek :) pozdro ,powodzenia :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek myślę że profesjonalnie podchodzisz do mojej sprawy i masz wiedzę bardzo ci za to dziękuję i będę wdzięczny za wszelkie rady tu i na e-maila jeśli cię o to poproszę

jestem cierpliwy będę pracował nad tym akwarium tak żeby było dobrze i czas mnie nie goni, powolutku nie chcę żadnych niespodzianek słucham rad ludzi którzy mają wszelkie niepowodzenia za sobą i ich będę się słuchał jak na razie to ty jesteś mi bardzo pomocny a choćby z pompką która się sprawdziła w 100% nawet nie wiesz jak wiele to dla mnie znaczy pozdrawiam cię bardzo gorąco mam nadzieję że inni wielcy też mi pomogą w rozwoju mojego baniaczka


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymaj i pamiętaj żebyś nie dostał bana za post & post :smile_big::Smile_big: :smile_big: niespodzianki będą zawsze i słuchaj ludzi którzy ich nie mieli :)

POWODZENIA !


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem że po miesiącu można wsypać piasek.......u mnie jak na razie glony brunatne i zielone nitki oblegają dno, może poczekam aż zejdą a potem wsypię piasek żeby był czysty no nie wiem poradźcie coś


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ze skały mniej syfku wypada, "odkurzyłbym" dno i wsypał piasek - jeśli będzie zywy bakterie pomogą ustabilizować zbiornik :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mintaj przedwczoraj czyściłem dno i przedmuchałem skałę woda tak zmętniała że prawie nic nie widziałem musiałem założyć watę na pompki teraz jest znowu klarownie tyle że znowu syfek na dnie cały czas gdzieś piasek spada i brudek


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest niesamowite.........jak kupiłem skałę i wsadziłem ją do akwarium to były takie zbite bryły nic szczególnego jutro będzie trzy tygodnie jak wszystko ruszyło a skała wygląda całkiem inaczej niesamowicie jest coraz piękniejsza jakby się otwarła porobiły się dziurki, kanaliki jest taka bardzo porowata a jakie kolory to naprawdę niezwykłe nie mogę się napatrzeć zaczyna się robić ładnie zielono od glonów dodam fotkę to sami zobaczycie ja jestem wręcz zachwycony przepięknie :smiling:

lewa strona

dsc0012qe.jpg

Uploaded with ImageShack.us

prawa strona

dsc0013zob.jpg

Uploaded with ImageShack.us

środek dno

dsc0014np.jpg

Uploaded with ImageShack.us

no i całość

dsc0015lt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zdjęcia robione telefonem


Pozdrawiam.

Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: gratulatki, czekam aż moja tak porośnie :smiling:

chociaż ja wyczyściłabym dno z tego zielonego i wsypała piasek- skałki nigdy nie wyczyścisz na tip top, a jak mówił zielony mintaj piasek ma dobry wpływ na dojrzewanie baniaka :)

Edytowane przez Carolin (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja była taka że kupiłem akwa z wodą i piaskiem i do tego dokładałem skałę ale odgazowaną. Na razie wszystko ok tak więc syp bo to dobry filtr moim zdaniem.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zasypanym dnie szybciej ystabilizujesz zbiornik piasek tworzy mega powierzchnię dla bakterii:)


1200-sump250-2x250hqi,4x54t5-250kg LR,elektronika aquamedic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.