Skocz do zawartości
VoDkA

Lampa led do nocnego oświetlenia by Ikea.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Będąc dziś w ikei zakupilem sobie lampe led 3 VAT do nocnego oświetlenia. Po podłączeniu mam dylemat ponieważ wydaje mi się ze świeci za mocno co intymne sądzicie? Jeśli jest za mocna czy ktoś wie czy da się kupić sciemniacz do lampy o tak małym poborze?

post-18839-0-32632100-1365969032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nocnego to niebieskie a nie białe


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 takich chyba by oświetliło ten zbiornik ! zaklej czymś półprzepuszczalnym ,może w niebieskim kolorze ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :) to moje 1 akwa więc moze głupie pytanie ale po to to forum jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszę Sygen. Z resztą i tak jest za mocne, ma robić tylko poświate.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się ale jakbyś troszkę poczytał to byś zakupił właściwe oświetlenie nocne a tak to to się nie nada


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 VAT ? Nawet plemie Hehe odprowadza większy podatek :D

Jak poprzednicy powiem Ci. Za mocno, za biało. Pare małych diódek wystarczy żeby osiągnąć półmrok. Bardziej mrok niż półmrok w sumie.

Niekiedy jeden, dwa waty niebieskich diód daję na tyle światła że wszystko widzisz.

W sumie to zrób próbe z tym co masz. Spróbuj przysłonić jakimś mleczno niebieskim plastikiem te żarówke co masz i ustawić na środku. Moze światło rozproszy sie na cały zbiornik.

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber dobry link bo dobre lampiony.

Miałem tą wersje 27cm z regulowanym zasilacze. "Na oko" wystarczyło 15% mocy aby panował nastrojowy półmrok.

Przy pełnej mocy ryby spać nie chodziły. Żółtek, rozdymka i salarias pływały jak za dnia.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VoDkA nie wiem ile zapłaciłeś za tą lampke, ale ja kupiłem w Castoramie pasek 20 cm z niebieskimi ledami SMD. W sumie jest ich 12 szt. Podzieliłem to na cztery kawałki po 5 cm, połączyłem przewodami i umieściłem w specjalnej do tego listwie też z Casto. Wszystko podpięte pod zasilacz antenowy 12 V, 900mA z regulacja napiecia. Całość wyszła ok 30 zeta i mam fajne oświetlenie z regulacją jasności.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@messaya dobry pomysl

zaciekawiłeś mnie i chyba sam go wykonam

aczkolwiek będę zmuszony prosić cie o pomoc w poszukiwaniu tych produktów w casto bo słabo ogarniam tego typu tematykę :blushing:


5815_5899.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaber- te najkrotsze maja zupelnie inna barwe niz te dlugie.

Jak bys polozyl je obok siebie, to zobaczyl bys roznice.

Dlugie to ladny niebieski I korale swieca, ale sa dosc mocne. Szybko sie przepalaja I do tego w pelni zatapialne moze sa, ale po dwoch tygodniach od wsadzenie rowno z tafla wody, kiedy chcialem odczepic uchwyty od szyby (czyt.przyssawki), okazalo sie ze wypuszczaja do wody czarny syf. Poprostu sie rozpuszczaja w posolonej. Natomiast te male ze sciemniaczem to balbym sie wsadzic do akwa, bo nawet okablowania dobrego nie maja. Tanie, ale zajmuja miejsce w szafce, bo do akwa ich nie wsadze. Daj sobie arcadie 1W jak kasy nie szkoda.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię dziś nowe foty i wystawie nalozylem na ta lampe trochę niebieskiej folii i myśle ze juz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.