Skocz do zawartości
Tylib

Algea X skutki uboczne używania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie robisz podmianke wyciągasz węgiel i pochlaniacz po4

Robisz duza podmianke na koniec kuracjii ja pamientam jak jeszcze na koniec zaciemnialem i zamiast 5 ml na dzień dałem 5 na dzień pózniej na noc 5 i znowu 5 na dzień i na noc czyli co12 g ale nie polecam aby nie było na mnie jak cos padnie u mnie zdało egzamin


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki . Już zapodałem pierwszą dawkę... Mam nadzieję że wszystko przetrwa kurację.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że rozpuściły się też gąbki, te ładne, niebieskie. Dzikie zostały.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maxevans

Używałem w poprzednim akwarium i nie miałem strat w obsadzie. Jedynym skutkiem o ile pamiętam przy wlaniu preparatu było zamknięcie się zoanthusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero strat przy podawaniu preparatu, skuteczne na dino i inne glony. Natomiast po 4 dawce wywalilo glony nitkowate... ogolnie widze jakby baniak drugi raz dojrzewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę że wszystko przetrwało u mnie kurację( 4 dawki ) a po dino nie ma śladu :smiling:


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzeciej dawce mam mętną wodę w baniakiu. Zrobiło się mleko. Ktoś z Was tak miał?


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algea-X to jest zwykły środek do zwalczania glonów w basenach, tyle że przelany z kanistrów do mniejszych butelek i sprzedawany 30x drożej. Jeśli ktoś chce wiedzieć co to jest i czym grozi używanie tego w zbiornikach morskich, niech poczyta sobie, czym zwalcza się glony w basenach.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc jestem trochę zaniepokojony tym faktem. Odrazu ta woda wydaje mi się być bardziej mętna..


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

autosugestia :)

a poważnie, Algea-X jest tzw. środkiem ostatniej szansy, jak mawia jego producent, czyli jeśli już zupełnie nic nie działa i alternatywą jest likwidacja bądź ponowne założenie akwarium, wtedy MOŻNA próbować Algea-X...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry sorki za offa, ale chcę porównać coś i potrzebował bym skład tego preparatu Algea X. Z góry wielkie dzięki.


Arek.Pozdrawiam.

6643_6790.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu raczej nie pomogę, nie pamiętam już dokładnie, jaki to był konkretnie preparat, ale z tego co wiem, mają wszystkie one podobny skład.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem przyczynę zmętnienia. To nie przez AlgeaX. Ślimak tubro się masturbuje i zboczeniec zafajdał mi całą wodę. Kudre ale w szoku jestem ile on tego tam w sobie ma...


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś ślimak gigant by w 500l zrobić mleko


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ile tego wywala i ciągle to robi . Maiłbym tysiąc litrów i też by było mleko. Musze potem zrobić testy bo mi ładnie wodę zapaskudził. Korale wyglądają zadowolone tym faktem.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie rurowki porcelanowej po uzyciu przez mojego kuzyna algea x w/w rurowka ma pokurczony pioropusz i mniej sie wystawia z rurki podmienilismy 20 l wody na 100 ale rurowka dalej wyglada jak wyglada.. zregeneruje sie? jak myslicie

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.