Skocz do zawartości
Przepol

I to nasz rodak

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o tym "klatki bateryjne" dla kur niosek 40x45cm i w nich cztery kury :no Pawiooki w porównaniu z tym to ma luzy

post-17260-0-62605000-1366239891.txt

Takie jaja nie nadają się nawet dla psa bo o świniach nie wspomnę.

Wolny wybieg i to pod gołym niebem jeśli mowa o sklepowych.

U mnie Niemiec kosz oproznia, mysle ze nie mozna uogolniac.

W domu ?! osobiście gdybym miał inna niż obecną sytuacje to dawno bym wyjechał ale niekoniecznie do Niemiec.Widzi mi się Szwajcaria,Lichtenstein,Austria,Szwecja,Norwegia,

Finlandia,Dania może kiedyś kto wie :sorcerer:

na garnuszek do mamusi.

Czego chcesz od garnka mamy ? nic lepszego nie ma.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob, a w Polsce znałeś kogoś kto robił na zmywaku?? Ja w Polsce też nie znam, co nie znaczy, że naczynia się same zmywają w lokalach, nawet do zmywarki trzeba włożyć :).

IMHO "Zmywak" to tylko symbol, znam wiele osób, które poszły robić do fabryki przy taśmie czy na farmę zbierać mieczyki i tulipany. Status im się nie podniósł w stosunku do tego co mieli w Polsce. Trochę więcej zarabiają i trochę więcej wydają na życie i tak to się kręci. Pewnie w ich kierunku skierowany był kąśliwy komentarz. Nie znaczy to wcale, że umuję takim osobom i sam bym takiego komentarzu nie umieścił. Wyjechali, bo myśleli, że będzie lepiej i już tak trwają. Znam też kilka osób, np mój szwagier, którzy wyjechali do UK mając b. dobry status życia w Polsce, żeby mieć jeszcze lepszy w UK, on akurat jest programistą i programuje w językach niskiego poziomu. Wszystko sprowadza się do wykształcenia, ewentualnie tzw zaradności życiowej. Jak ktoś dawał radę w Polsce, to da radę wszędzie, a jak ktoś nie miał siły przebicia w Polsce to na zachodzie raczej też się nie przebije.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś nie miał siły przebicia w Polsce to na zachodzie raczej też się nie przebije.

Na pracy sezonowej(zbiór owoców) na zachodzie można zarobić w 1 miesiąc 10-20tys robota ciężka.

Francja zbiór winogron 10 euro/godzina z zakwaterowaniem.

W innych państwach trochę mniej ale też godnie płacą.

W Polsce 4-6zł/h

Wielu w Polsce się przebijało i wiem że spory procent wyjechał właśnie w celu zmiany na lepsze(fachowcy i specjaliści), ale jest też praca dla ludzi bez wykształcenia.

Jak jechałem do Austrii 2 lata temu autokarem to jechał on do Włoch, 50% gości w autokarze to ludzie prości którzy jechali tam do roboty.Gadałem z nimi trochę i nie byli to nowicjusze.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce miałem taka sama robotę jak teraz w uk, w jednej firmie 12 lat i zarobki około 1,5 do 2tys/miesiąc. Tu za to samo mam kilka razy wiecej. Wiec o czym my mówimy. Nie wyjechali tylko tacy, którzy w pl sobie nie potrafili poradzić.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale widzę jak Ci ludzie żyli w Polsce i jak żyją na zachodzie, to moi znajomi. IMHO nic się nie zmieniło, albo zmiana jest niewielka, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob, czyli twierdzisz, że to w Polsce zostali sami nieudacznicy. IMHO wyjeżdżają różni ludzie, a mówiąc tak dałeś taki sam komentarz jak ten na który sue oburzyłeś.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CNCRob, czyli twierdzisz, że to w Polsce zostali sami nieudacznicy. IMHO wyjeżdżają różni ludzie, a mówiąc tak dałeś taki sam komentarz jak ten na który sue oburzyłeś.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)

Przytocz słowa w których napisałem kto został. Bo z tego co widzę pisałem tylko o tych co wyjechali.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjechali tylko tacy, którzy w pl sobie nie potrafili poradzić.

Hmmm, rozwiń to, bo pewnie miałeś co innego na myśli, a wyszło na to, że w Polsce zostali tylko nieudacznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, rozwi, bo pewnie miae co innego na myli, a wyszo na to, e w Polsce zostali tylko nieudacznicy.

Nic nie musze rozwijac. Wyzej przeczytalem ze wyjechali tylko nieudacznicy wiec dalem swoj przyklad jako potwierdzenie, ze wykwalifikowani ludzie tez wyjechali. Co tu tlumaczyc? Klania sie czytanie ze zrozumieniem.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jednak zbyt głupi, żeby to pojąć :/ EOT- przynajmniej z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytocz słowa w których napisałem kto został. Bo z tego co widzę pisałem tylko o tych co wyjechali.

W Polsce miałem taka sama robotę jak teraz w uk, w jednej firmie 12 lat i zarobki około 1,5 do 2tys/miesiąc. Tu za to samo mam kilka razy wiecej. Wiec o czym my mówimy. Nie wyjechali tylko tacy, którzy w pl sobie nie potrafili poradzić.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przeczytamy że pewnie życie jest tam 4 razy droższe i wyjdzie na to samo.

Zaraz Tomasz coś napisze bo się czai za rogiem :animier:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz przeczytamy że pewnie życie jest tam 4 razy droższe i wyjdzie na to samo.

Zaraz Tomasz coś napisze bo się czai za rogiem :animier:

Wręcz przeciwnie, koszty utrzymania w porównaniu z zarobkami są śmiesznie tanie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dziury w całym prawda? Albo nie nauczyli Cie czytac ze zrozumieniem CAŁYCH wypowiedzi a nie wyciągania pojedynczych zdań.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie agresywny jesteś. Zacytowalem całą Twoją wypowiedź.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a Węgier, Norweg na zmywaku, budowie czy przy komputerze nie da sobie rady? Tylko Polak jest taki za***isty?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strasznie agresywny jesteś. Zacytowalem całą Twoją wypowiedź.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)

Ja agresywny? :) bardziej wyluzowany nigdy nie byłem hehe. Cytowales całość ale zaznaczyles jedno zdanie wiec nie zmieniaj chociaż teraz.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu napisałeś o tych co zostali czy nie?

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to w końcu napisałeś o tych co zostali czy nie?

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)

Dalej masz problem widzę wiec wyjaśnię jak przedszkolakowi: napisałem o tych co wyjechali. Dotarło? Czy mam wytłumaczyć każde słowo z mojej wypowiedzi?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie już spokój tym przepychanką - każdy siedzi tam gdzie mu dobrze i kropka.

Wiosna przyszła więc trochę pozytywnych wiatrów na forum by się przydało

Luzik i pozytywne myślenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik, może jestem za mało lotny, żeby pojąć pewne zawiłe aluzje. W każdym razie miłego wiosennego popołudnia życzę.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a , Norweg na zmywaku nie da sobie rady? Tylko Polak jest taki za***isty?

PKB w przeliczeniu na mieszkańca przekroczył w Norwegii barierę 100 tys. dol., a kraj posiada rezerwy gotówkowe w dolarach szacowane na 700 mld. To daje około 140 tys. dol. na każdego (mężczyznę, kobietę, dziecko). Te pieniądze jednak rozleniwiły Norwegów. Nie chcą pracować... Coraz bardziej zależy im na wypoczynku i życiu rodzinnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage wczoraj na zdjeciu wygladales inaczej :D

To przez to globalne ocieplenie? ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a Węgier, Norweg na zmywaku, budowie czy przy komputerze nie da sobie rady? Tylko Polak jest taki za***isty?

A to wlasnie daje do myslenia najbardziej. Czy w innych krajach ludzie toleruja rzeczywistosc bo im odpowiada czy nie maja "jaj" by podjac decyzje o tak diametralnej zmianie zycia? A jaki procent polakow w Polsce chcialoby wyjechac? Ilu polakow jest faktycznie zadowolonych ze swojej sytuacji ?

wielu z nas, emigrantow z wyboru, zostawio w polsce prace za duzo wiecej niz srednia krajowa... zostaly domy, samochody i niejednokrotnie calkiem nie zle funkcjonujace firmy. Takze rodzina i przyjaciele.

Wszystkich "powrotnych", ktorych znam wrocili do Polski wlasnie przez te ostatnie...

W polsce nie zylo sie zle. Po prostu tu zyje sie lepiej. Ja to nazywam lenistwem zyciowym :)

A w koncu czlowiek rodzi sie zmeczony i zyje aby odpoczac :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuściłem się trochę... lata lecą a GO tak przyspieszyło że trzeba się już chronić przed słońcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.