Skocz do zawartości
cagen

Padające zoa - przyczyny?

Rekomendowane odpowiedzi

to mnie nie pocieszyłeś .

zobaczymy co będzie jutro .


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zoa miałem u siebie, na szczęście prostszy- asteriny. Bo powoli odławiam i już niedługo nie będę miał asterin w baniaku, albo kupie krewetke.

Znalazłem lek dostepny w PL podobny do Furan-2, różnica w składzie- brak Triwodzianu błękitu metylenowego. Jest to Ichtiofuran Plus (cena około 10 pln za 12 kapsułek)

Stosowanie w szklance świeżej solanki jedna kapsułka i kąpiele 20 minut, przez pierwsze trzy dni. Potem przerwa na 4 dni i powtarzamy ponownie przez 3 dni.

Przed powrotem do baniaka warto opłukać zoa słoną wodą nie zawierającą leku.

Edytowane przez szarykruk (wyświetl historię edycji)

Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wraz z ostatnią sczepka przywlokłem pajączka pożerającego zoaski, (zoa eating spider)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podpinając się czy są jakieś inne dobre preparaty ? Bo irytuje mnie strasznie forma pakowania BioDigestu. Szklane ampułki z których nawet igłą ciężko wydobyć preparat. Może jest jakiś w zakraplaczu ?

Ampułkę ułam z obu końców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to na bank Zoa Pox


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leczenie zakończone . co się zamkneło już się nie otwarło - straty duże . naprawiłem wodę wymieniłem odpieniacz podziałało .

dużą poprawę zauważyłem po cebionie . leczenia koniec co przeżyło jest kwitnące .

wniosek : w akwarium było tak źle że wystarczyła iskra - u mnie bakterie .

po naprawie leje co 14 dni i jest gitara .

mam problem z cyrkulacją bo przeniosłem pompy na jeden bok aby widoki były lepsze ale syf się na skałach osadza.


450l , bk dc200 , ps pandora R2 2 x 150W 4 x 39 W , profilux 2 , schuran pico twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.