Skocz do zawartości
Walker

Ocean Nutrition Formula Two i szalejący odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy kupiłem "na spróbowanie" Ocean Nutrition Formula Two.

Za każdym razem jak go podaje odpieniacz szaleje a wczoraj w nocy nawet przelał.

Korale i krewetki są super szczęśliwe jak go podaje ale nigdy wcześniej nie miałem takich efektów z żadnym pokarmem, co prawda nigdy wcześniej nie używałem pokarmów w żelu ale...

Ciekaw jestem czy macie podobne doświadczenia z tym pokarmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płatki ,czy granulki? ja stosuje płatki przeszło 2 lata i nie zauważyłem nic takiego.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrożonki (żelki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem do momentu wielkiego wysypu dino i ogólnego mega wzrostu glonów,jak dla RM i jego odpieniacza który też szalał taki pokarm odpada,wystarczy ze ryby nie zjedzą wszystkiego dostanie się gdzieś za skałę i NO3 leci do góry.Nie polecam do małych zbiorników z cienkimi odpieniaczami


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat jak dla mnie. Ostatnio rownież szarpnęłam się na lepszy pokarm formula one Ocean Nutrient (mrożone galaretki czy żelki) Zczęłam dawać jakiś miesiąc temu. Od tego czasu mam olbrzymi wysyp glonów, niewielkie dino, szalejący odpieniacz i wysokie NO3. Wszystko wiązałam z dołożeniem skały i wtórnym dojrzewaniem, ale po tych postach coś jednak jest na rzeczy. Co prawda moje ryby, krewetki, ślimaki i krab walczą o każdy kęs pokarmu jak gladiatorzy na arenie, szczególnie pokolce upodobały sobie ten pokarm. Jednak ograniczam do jednego dnia karmienie tym pokarmem, zobaczymy za miesiąc jakie będą efekty.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem to samo przed 1 maja, efekt był taki, że wyjazd musiałem przełożyć bo piana tak zaczęła iść i w ciągu godziny bym całą wodę na piane zamienił. Po 3 godzinach włączyłem ponownie odpieniacz i dalej wylewało ale już można było nad tym zapanować. Od tego czasu boje się to podawać. Czekam jak będę miał cały dzień wolny to sprawdzę ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czasem i formula one i formula two w mrożonkach, ale u mnie odpieniacz przestaje pienić po prostu na godzinkę, nic nie przelewa. Testowane na tunze 9004 i schuran 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.