Skocz do zawartości
dale

Polowanie na brzydala

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie dwie sztuki, padło podejrzenie że skubią zoantusy. Z racji braku aiptasji chętnie bym je wymienił bym je na inne życie pływające. i tu pojawia się problem. Te ospałe, leniwe, udające liście ryby, jeśli zobaczą siatkę w odległości metra od akwarium śmigają za skałę. Oczywiście skały nie mam ochoty wyciągać - szkoda korali.

Czy ma ktoś, jakiś sprawdzony sposób na złapanie ich ?

Myślałem o wstawieniu na noc dużego słoja do baniaka, a rano, wrzuceniu do niego żarełka (albo następnego dnia) - jak się przyzwyczają... Ale, czy wejdą tam ? Jak myślicie ?

Nawet jak wejdą inne ryby, to łatwiej będzie wyłapać je w mniejszym zbiorniku...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój po nocy jest taki ospały, że mogę go w rękę złapać. Przyuważ gdzie "śpi",łatwiej będzie go z takiego miejsca wyciągnąć.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz całkowicie światło nocne. Latarka z czerwonym filtrem i siatka w rękę. Jak nie śpi w skale to jest twój.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego łapałem w nocy przy zgaszonym świetle jak spał. Zero reakcji dopóki nie załapał, że jest w potrzasku :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ma szczęście - mam do piątku nocki :( Bo o 6 rano, to już nie śpi...

Nocują pod sarco, nie w skale. Tylko nie wiem czy siatką podejdę... Może faktycznie - ręką ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego przy zgaszonym świetle bez problemu odłowiłem. Brzydale przy zgaszonym świetle są bardzo ospałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jakaś lubelska plaga. Ja próbuję swojego od tygodnia złapać i niestety nie ma szans, jak wstaję z fotela (oddalonego o 4 metry) brzydal chowa się za skałę. W weekend bedę na butelkę próbował po Dr Witt, wąską u nasady. Chętnie wymienię go na jakąś małą rybkę, pod warunkiem, że go złapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmiłem wczoraj, dziś rano wsadziłem słoik (z tych większych) - do oswojenia ryb z nim...

Potem, szykując się do wyjazdu, wrzuciłem mrożonkę do słoika...

Brzydal wlazł w ciągu 30 sekund :).

Został jeszcze jeden... na jutro :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba ta wplątuje się w siatki ( płetwą grzbietową ), już 2 musiałem rozrywać.

W odróżnieniu od innych obserwuję cię po drugiej stronie szyby i trzeba zachować spokój też tuż właściwym polowaniem.

Zachodź ją od strony skały, ma wtedy tendencje do wypływania na otwartą przestrzeń skokami góra -dół .

Najlepiej nakarm ją wieczorem i złap w nocy, jak radzą koledzy.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butelka plastikowa, wytnijcie dziurę trochę większa niż brzydal pipetą albo strzykawka trochę mrożonek do środka- sprawdzone i bezinwazyjne, polecam


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są sprytne ryby ale w ciemności bezradne. Ręką bym nie łowił ze względu na kolce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.