Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Ile jedzą ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Ile mniej więcej jedzą błazny?

Na jaki czas dla 2 małych starczy paczka mysis 100 gram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje jedzą tyle ile im dam... pewnie jak bym wrzucił kilogram żarcia to zeżrą cały kilogram. Większych żarłoków nie widziałem


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że ryby powinny mieć zróżnicowany pokarm.

Kostka dziennie i to na 2 razy dawana wystarczy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko karmię mandaryna... daję pół kostki solowca, a błazny...? cóż nażarte aż cieżko pływają... na resztkach korzysta krewetka plus to co znajdzie w pobliżu sarco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz za dużo jedzenia to podskoczy NO3

lepiej dawać mniej a częściej zresztą ryby z głodu nie zdechną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Właśnie o to mi chodzi. Worki bez dna na jedzenie są dość powszechne w świecie zwierząt, ale chodzi mi o optimum by właśnie parametrów wody nie zepsuć i by rybom w brzuchach nie piszczało z głodu. Czyli kostka dziennie na 2 razy będzie ok? A ile jest kostek w takiej 100 g paczce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

ok temat ad acta. W praktyce testuję. No do karmy jest sporo innych chętnych. Amboinensis aż się trzęsie z zachwytu a i wieloszczety potrafią wyjść na światło dzienne podczas karmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tabliczke coś typu mix. Znaczy nie zmiksowane ale każdego po kilka kostek.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A to jest coś takiego? To byłoby najlepsze zapewniałoby różnorodność pokarmu. Teraz sezon zresztą na życie jest więc i w sklepach i w stawach życia będzie trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio zastanawiałam się, ile te małe rybcie zjeść powinny Moje dwa łobuzy dostają rano pół kostki solowca a po południu szczyptę suchego - wszystko znika momentalnie. Na resztki czekają wężowidła i kraby ;)

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Też ostatnio zastanawiałam się, ile te małe rybcie zjeść powinny Moje dwa łobuzy dostają rano pół kostki solowca a po południu szczyptę suchego - wszystko znika momentalnie. Na resztki czekają wężowidła i kraby ;)

Ja jeszcze ani krabów ani wężowideł nie mam - aczkolwiek są w planach - ale i tak nawet cała kostka znika migiem bo poza błaznami jest jeszcze krewetka na razie 1 - też będzie więcej z czasem. I wyskakuje ekipa MPO w postaci wieloszczetów. I jakoś wtedy im światło nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sextett_marin.jpg

Nie pamiętam co jest w nim ale strzelam, że artemia, kryl, ikra, mięso i może małża.

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sezon zresztą na życie jest więc i w sklepach i w stawach życia będzie trochę.

???

Sorry, ale moje tryby nie zalapaly... co to ma wspolnego z mrozona kostka z w/w postu?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega nie wie, że stawowe żarełko jest dla słodkowodnych rybek a my obracamy się wśród pokarmów żyjących w wodach słonych.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A jak im grindala dam to się obrażą ? Był temat na forum. Ktoś nawet dżdżownice dawał rybom i wcinały aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak im grindala dam to się obrażą ? Był temat na forum. Ktoś nawet dżdżownice dawał rybom i wcinały aż miło.

Ja tam jak osobno miałem błazny to karmiłem suchym, mniej brudzi wodę. (Hikari Marine S) .

Podawałem im 3 lata, nie widziałem skutków ubocznych.

Jedno opakowanie ciągnie się w nieskończoność, pomijając ekonomię.

Nawet kiełże rzucają się na to chętniej niż na artemię.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja tam jak osobno miałem błazny to karmiłem suchym, mniej brudzi wodę. (Hikari Marine S) .

Podawałem im 3 lata, nie widziałem skutków ubocznych.

Jedno opakowanie ciągnie się w nieskończoność, pomijając ekonomię.

Nawet kiełże rzucają się na to chętniej niż na artemię.

Błazny i krewetka czyszcząca są ale to poczętek. Z biegiem czasu dojdą inne rybki i nie tylko rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.