Skocz do zawartości
Jacek1305765940

Tunzebox

Rekomendowane odpowiedzi

były kiedyś filmy na nano z pracy wawebox i zmiana poziomu wodu jest sopra ( na oko nawet 10-15cm) jeśli sa gdzies podane wymiary pudełka to mozna obliczyc ile wody wyrzyca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak prosto... woda wpada w rezonans i "sama" się buja. Ilość wody wychodzącej z WBoxa niewiele się ma do ruchu wody...

k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jasne, tylko pytanie jak mocno trzeba bujać, żeby wywołać jako-taki rezonans ;-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak żądasz konkretnych wzorów to tylko w Erze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztp@ilość wody wychodzącej z WB ma znaczenie bo na wysokości fali w akwa ma wpływ amplituda ruchów w pudełku. Wymiar tunze to 125x113x300mm wiec ruch wody o 10-15cm oznacza ze wypływa z niego i wpływa 1,3-2 l wody.

Jeśli ktoś jest ciekaw jak mozna wywołać ruch podobny do wytwarzanego przez WB może, (ja tak zrobiłem :D) wziąć kawałek (około 50cm) rurki fi 60-70mm wsadzić do połowy w rogu baniaka i pewnym ruchem paszczą:D wysysając i wsysając powietrze doprowadzić (oczywiście z odpowiednią częstotliwością)do ruchu wody w rurze o +-10cm ponad i poniżej lustra. I zobaczycie jak można łatwo rozbujać wodę w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruch wody w środku podełka zależy od długości akwa, przy akwa 100cm będzie to ok 15cm, przy 200cm, około 20cm (gdy jedno pudełko nie jest w stanie wprowadzić wody w rezonans, trzeba dodać drugie podłączone do tego samego sterownika). Jedyne waveboxy DIY jakie widziałem/czytałem były z pompą 12000, więc 8500 może być troche za mało, chociaż to pewnie zależy od wielkości akwarium.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga była oczywiście uproszczona... ma się, ale nie tak wprost. DOmyślam się że ilością wody z WB można sterować wysokością fali (amplituda). Ale to byłoby niezłe ćwiczenie dla studentów (Już nie dla mnie) ;-(

k

@Pawel2000 W rezonans to jedno pudełko pewnie jest w stanie wprawić wodę, ale wysokość fali byłaby niezauważalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta pompka to musi niezle tego powietrza dawac :-)

Faktycznie, bardzo ciekawe rozwiazanie.

Bardzo mi sie podoba rozwiazanie odprowadzania nadmiaru powietrza podczas 'przerwy'. Moim zdaniem mozna to tez zrobic z samego dzwonu, bez tych rurek.

http://petsforum.com/cis-fishnet/seascope/00SS1705.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.