Skocz do zawartości
Jacek1305765940

Tunzebox

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba ograniczenie mocy pompy do jakis 20% zamiast on/off mode nie wplynie jakos specjalnie na jakosc fali, a na zywotnosc pompy pewnie tak. Co do pompy to mozna kupic np 2 marea:) Zostaje jeszcze stream diy... probowal tego ktos??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że ograniczenie mocy do 20% nawet do 10..5% zupełnie zakłuci pomysł działania urządzenia , bo nie będzie możliwości ponownego napełnienia pudełka albo będzie trwało to zbyt długo.. a chodzi przecież oto aby woe w baniaku wprawić w pewien "rezonans"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak dla ciekawości to bardzo fajne fale wchodzą w moim basenie foliowym w którym teraz zimują ryby ze stawu. Wystarczy "nie mocno" ruszać ( kopać):) w ściankę a woda zaczyna falować w ciekawy sposób włącznie z wyrzucaniem wody na kilkanascie cm w górę :)

:) 1004 posty:Dhihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha widzisz pawel 2000 bo pisalem kiedys to tunze to mi powiedzieli ze tam jest pompa 12000l.Ale nic nawet z taka 12000l/h sie raczej nie stanie przy wlaczaniu wylaczaniu .powiedz mi jaki dlugi masz zbiornik i na ile sec masz ustawione dzialanie pompy i jaki czas przerwy????

Pozdrawiam Kiwalski


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zbiornik ma 120cm, czas szacunkowy 0,6-0,8s, obydwa czasy są równe (tak zakładam, bo tak to wygląda)


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel skoro wg instrukcji ma sie podnosic 4 cm a nie jak u ciebie 1 cm to moze masz przysloniety wylot z pompy, bo gdzies czytalem ze najblizsza przeszkoda 0,5 m od pudelka , a pewnie mozna i takie urządzonko samemu zrobic , ale pompa raczej musi byc z miekkim startem skoro ma sie wlaczac i wylaczac dosc czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nawet i pudla zadnego nie trzeba tylko pompa odpowiadnio ustawiona o odpowiednio duzej wydajnosci i dobranym czasie , przeciez pchnie wode w drugi koniec akwarium a tam sie podniesie i powroci ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek nie rozumiesz widze pudlo czy jakis tam pojemnik musi byc inaczej bedzies mial zwykla cyrkulacyjna i tyle pompe.Wg instrukcji sie podnosi o 2cm

Z jaka dokladnoscia Pawle2000 sie tam ustawia czas 0,01sec????Mam prosbe sprawdz dokladnie czy czas wyzutu wody jest identyczny z postojem pompy.

Jakies linki jak sobie ludzie radza z wavebox-em

http://www.geocities.com/jwardana/diywavebox/diywavebox.htm

http://www.manhattanreefs.com/forum/showthread.php?t=7402


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek

Na przeciwko waveboxa mam praktycznie tylko szybę i wystającą montiporę ale koral jest w odległości ok 80 cm. W instrukcji jest napisane że to są wartości szacunkowe które mogą się znacznie różnić w zależności od zbiornika (ułożenia skały, korali itp)

@kiwalski

Częstotliwość ustawia się potencjometrem tak jak w innych sterownikach do pomp turbelle, nia ma tam żadnej skali. Wieczoram spardzę czas wyrzutu i przestoju.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek@Fakt pudełko jest konieczne do tego czasówka 0,1-2 sek i włącznik pływakowy .... może zadziała ... A i oczywiście pompa duuużej wydajności z dużym otworem wylotowym , albo kilka mniejszych.wydaje mi się ze musi to być dobrze obliczone tj prędkość wyrzutu , napełniania pudełka itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiwalski

Obydwa czasy tj. wyrzutu i przestoju są równe.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm przyszedl mi do glowy pewien pomysl. pompa chodzi non stop. Na wylot (nie wiem czy mozna tak w streamach) SCWD lub cos innego, trojnik, moze napedzany silnikem krokowym. Chodzi o to, aby woda raz leciala do akwa, potem przekladnia zmienia polozenie a woda leci w drugi, zaslepiony koniec. Nie wiem czy to dobry pomysl....


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama pompa niewiele tu da. sprobowalem dzis z moja tunze - wlaczalem i wylaczalem ja recznie i nic to nie dalo. wavebox dziala na calkiem innej zasadzie


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety narazie nie moge wyprobowac samej pompy , mam akwarium narazie 100 cm dlugie i pompe max wydajnosci 1200 l, a tunze boxa planuje do nowego, 200 cm dlugosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok fajnie dzieki pawel mam jeszcze jedno pytanie czy czasy z instrukcji sprawdzaja sie w praktyce????

Przeciez po to jest to pudlo zrobione aby zabrac iles tam litrow z akwa a nastepnie w szysbkim tempie oddac te wode do akwa co sprawia kolyske;)

pozdrawiam Kiwalski


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze sprobowac zrobic to w formie tłoka wyciskającego wodę z pudła WB, zaomcowac silnik od wycieraczek z jakas przekladnia zeby ruszala tlokiem góra dół.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy z instrukcji sa podane na oko, sprawdzają się jako sugestia.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas popatrz tutaj http://www.wave2k.com/


akwa 230x100x70 + sump 300l ,EcoTech Vectra x 2 ,BK 300 , 2x tunze6105 + 2x BlauWaveMotion 13000, 2x ATI Sunpower 4x39w  + 2x ATI Sunpower 6x39w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam czy w takim wawebox"ie DIY dała by rade stream 6080 (8500l/h) w akwa 300l, no i czy wytrzyma ciągłe włączanie/wyłacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem ze w mojej 250 sama tunze z falownikiem calkiem ladnie majta koralami w te i wewte, nawet waveboxa do tego nie trzeba :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam jedna tunze stream 6000 z singlecontrolerem przykreconego na okolo 60 procent mocy ktory pulsuje co 3 sekundy od najmniejszej do najwiekszej predkosci. do tego mam 2x1000 litrow (jedna z obrotowa koncowka)z prefiltrami z gabki ale te dmuchaja sobie w swoje strony i na falowanie nie maja jakotakiego wplywu. nie jest to co prawda taki efekt jak przy waveboxie, ze nawet poziom wody faluje ani na dnie nie tworza mi sie wydmy ale i tak jestem zadowolony


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, ile litrów wody ta pompa zdąży wyrzucić z pudełka? Tak mniej więcej... Czy da się zobaczyć jak waha się poziom wody w "pudełku"?


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.