Skocz do zawartości
Robert-reef

Kraby - proszę o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wraz ze skałą dostałem 2 kraby. Proszę o identyfikacje. Ten zielony to może być ten http://pl.reeflex.net/tiere/818_Mithraculus_sculptus.htm. Tego drugiego nie znalazłem, jest naprawdę dziwny - ma takie charakterystyczne oczy :)

post-20578-0-88552800-1366400039_thumb.jpg

post-20578-0-71713500-1366400042_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to daj lepsze foto, bo widać żółtą plamę a nie kraba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest pod woda to nie jest czasem wlochaty jak pluszowy misio?

z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest włochaty, no ma jakieś włoski, meszek na który bardzo łatwo przyczepia się detrytus. Potrafi się ten krab zakopać w detrytusie.

Na zdjęciach wyszedł on taki jakby zielonkawy, w rzeczywistości w akwarium jest brązowy, w kolorze detrytusu.

Co ciekawe te oczy, które wydają się jakby namalowane są faktycznie fałszywe :). Zauważyłem u tego kraba malutkie oczka na swoim miejscu tak jak u innych krabów. Te "namalowane" czarne punkty na białym tle potrafią nieźle zmylić :). Wydają się takie wielkie

Szczypce ma czarne, ale nie wiem czy ma zaokrąglone końcówki czy piłkowate. Nie mogłem się przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczypce ma dostosowane do zjadania polipów - u mnie poleciał by do sampa na wieczność, kibel też jest opcją. Chyba że zależy ci na nazwie no to sorry ale nie pomogę - nie doktoryzuje się z nich aż tak bardzo.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry czy zły to jest pojęcie względne ;)

są i ryby które zjadają korale tak że aż im chrupią w zębach acropory a mimo to sprzedaje je się za chore pieniądze i nikt nie mówi na nie że to są te "złe" ryby :)

jeśli chodzi o polipy to tak, z nudów może je kąsnąć - ma do tego narzędzia :)

tu masz dobrą stronę która pomoże ci zdefiniować przydatność 90% tego co będziesz miał okazję kiedyś wypatrzeć w zbiorniku

http://www.xtalworld.com/Aquarium/hitchfaq.htm

HAIRY CRABS

Their are many types of hairy crabs. In general, most are bad and opportunistic feeders (other than mithrax which have a smooth body, hairy legs, and "scoop" shaped claws). I am against killing any creatures whenever possible so if you find one of these guys, give him a home in your sump or with a friend or your LFS.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat.

Jak się okazało, mam w małym akwarium (dopiero dojrzewającym) kraba. Musiałam go przywlec ze skałą. Skubaniec dobrze się kryje i na razie nie sposób zrobić mu zdjęcia - ale z tego co widziałam, jest biało-czerwony, jakby w paski. Wielkość mała/średnia, włochatość umiarkowana :D co to może być? Jeżeli ten opis nie wystarczy, postaram się jakimś cudem zrobić mu zdjęcia, ale chowa się w norce pod skałą, a jak uniosłam skałę - ukrył się w ogóle, tak że go nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Po zmroku wyszedł, a oto fotki:

(sorry za zaglonione szyby - to akwarium dopiero dojrzewa, jeszcze nie ma w nim ryb, więc zaglądam tam rzadziej.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.