Skocz do zawartości
Barth0

Jaki ukwial na poczatek

Rekomendowane odpowiedzi

I na dodatek te dwa czarnuchy są czaderskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Quadri raczej na pewno będą łaziły , kwestia czasu.Potrafią siedzieć w miejscu bardzo długo i nagle zechcą się przespacerować i zaczyna się sajgon. Bardzo ładnie prezentują się w akwarium ale są też kłopotliwe, parzą wszystko w koło a jak się przespacerują to masakra.

Lubią dużo światła i ustabilizowane dobre parametry wody.Na początek przygody z ukwiałami raczej odradzam . lepiej tak jak radzą szorstnika lub Phymantus buitendijki - miałem bardzo fajny, nie łaził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w uk szukaj jako sand anemone lub rock anemone, powinienes znalesc czego szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki, bede szukal, myslalem zeby wziac tego czerwonego wyglada czadowo albo czarnucha z zielonym srodkiem tez cool.


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi mi sie podoba tez jest czadowy jeszcze te rozne kolory. :thumbup:


Akwarium 440l LR: 30kg, Sump 110l

Cyrkulacja: Jebao WP25 - Jebao WP40 - 2 x JVP 102, Obieg: Jebao 8000L

Odpieniacz: Deltec SC2060, Oświetlenie Maxspect Razor 16k 300W

6xPompy dozujące Marine Colour Chinol, dolewka Autoaqua Smart ATO, TLF Phosban Reaktor,

Jebao Lampa UV, + sporo innych gratów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

A jaki ukwiał jest najmniejszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Aiptasia ;-)

Bardzo śmieszne. I pewnie masz błazny które w niej mieszkają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie mogłem sie powstrzymac - taki żarcik :D

Tak na poważnie to Ty tez nie napisałeś że ma być symbiotyczny tylko najmniejszych. I szczeze mówiąc przy twoim zbiorniku darowal bym sobie taki. Błazny równie dobrze czują sie w miekasach np w xeni i nie ma niepotrzebnego ryzyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Przepraszam nie mogłem sie powstrzymac - taki żarcik :D

Tak na poważnie to Ty tez nie napisałeś że ma być symbiotyczny tylko najmniejszych. I szczeze mówiąc przy twoim zbiorniku darowal bym sobie taki. Błazny równie dobrze czują sie w miekasach np w xeni i nie ma niepotrzebnego ryzyka ;)

Mam poczucie humoru. No ma być trochę symbiotyczny a do tego mały by mi na razie żadnej ryby nie wciął nawet przypadkiem a planuję jeszcze babki i bicolora i pewno coś jeszcze, a także by mi się w falowniki nie wkręcił i krewetek też nie zjadł. I nie chcę przechodzić do Ery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz przechodzić do Ery ale chyba będziesz musiał ;)

Nie ma czegoś takiego jak trochę symbiotyczny i jeżeli myślisz że ukwiał symbiotyczny nie zjada ryb i krewetek to jesteś w błędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Nie chcesz przechodzić do Ery ale chyba będziesz musiał ;)

Nie ma czegoś takiego jak trochę symbiotyczny i jeżeli myślisz że ukwiał symbiotyczny nie zjada ryb i krewetek to jesteś w błędzie

Jasne, że wiem, że zjada. Czytałem, że nawet błazna może zjeść. Ale dlatego pisałem o małym. Im mniejszy tym mniej stworzeń może zjeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to jednak z ta Aiptasią byłby dobry wybór :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Widzisz to jednak z ta Aiptasią byłby dobry wybór :thumbsup:

Modek nie rób offtopa jaki przykład dajesz. I nie drażnić z apitasią. Muszę 3 usunąć, no 3 co wypatrzyłem. We wtorek wybieram się po krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma być trochę symbiotyczny a do tego mały by mi na razie żadnej ryby nie wciął nawet przypadkiem a planuję jeszcze babki i bicolora i pewno coś jeszcze, a także by mi się w falowniki nie wkręcił i krewetek też nie zjadł. I nie chcę przechodzić do Ery.

Ale jakiego offtopa? Pytasz to Ci odpowiadam z tego co piszesz to powinieneś kupić sobie dwa ukwiały jeden "trochę symbiotyczny" choć o takim nie słyszałem a drugi co nie je ryb i krewetek - o takim też nie słyszałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ale jakiego offtopa? Pytasz to Ci odpowiadam z tego co piszesz to powinieneś kupić sobie dwa ukwiały jeden "trochę symbiotyczny" choć o takim nie słyszałem a drugi co nie je ryb i krewetek - o takim też nie słyszałem ;)

A jaki znasz najmniejszy ? I najmniej ruchliwy ? Szorstniki odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. Stichodactyla tapetum ale też łazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Aha no fajny. Domyślam się ze to cecha indywidualna i warunków czy łazikuje czy nie. A jakby go recepturką do żywej skały to mocno byłby zły ? Albo klejem do korali ?? ;-) I czy jak dorasta wg Rybki do 6-7 cm czy jest w stanie zjeść Lysmata kuekenthali ? Bo to będzie chyba najmniejsze co kupię.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to Ty sobie żartujesz :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Teraz to Ty sobie żartujesz :thumbsup: :thumbsup:

Piszę poważnie. Czy faktycznie dorasta tylko 6-7 cm a jeśli tak to czy jest w stanie zjeść ok 4 cm Lysmata kuekenthali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby udało mu się ją złapać - u mnie sporemu szorstnikowi krewetki wyciągają żarcie z gęby i jeszcze żadnej nie upolował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Aha no to ok. Mam swojego pierwszego ukwiała namierzonego. I optycznie też ładne są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.