Skocz do zawartości
Robert-reef

Czy to się uda akwarium 20x20x25

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zakładaniu morskiego pomyślałem o zrobieniu mini akwarium :) - właściwie pomysł przyszedł jak musiałem odłowić kraby i stonogę :) Czy takie akwarium da radę?

Kostka 20cmx20cmx25cm, skała wielkości pięści, oświetlenie zwykła świetlówka biała, cyrkulacja za pomocą małego filterka z usuniętą gąbką. W skarpecie węgiel.

post-20578-0-23127500-1366625119_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam baniaczek 20x20x20 i jakoś działa. Tylko musisz bardzo uważać jeśli rozrosną się tam glony, np: Caulerpa. Jak taki glon padnie to masz restart baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, ale Ty nie miałeś stonogi w akwarium! 10l Akwarium to malutko, ale zapewne da się zrobić. Tylko co tam będziesz trzymał? Margaretki, trawkę, małe drzewko? (to tak apropo tej stonogi ;), oczywiście chodzi o zoanthusy,briareum i capnellę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam małego kraba i wieloszczeta - tak tylko teoretycznie pytam czy tak urządzone akwarium morskie będzie funkcjonowało. Zamierzam trzymać taki malutki zbiornik eksperymentalny :)

Ale mówisz że da się jakieś proste formy życia trzymać na 1 małej skałce w 10 litrach wody :) wodę teoretycznie z podmianki w dużym mógł bym przelewać, tylko czy to miało by sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade na podmiankach z dużego akwa tylko czy to ma jakiś sens? Staniesz sie niewolnikiem tego zbiorniczka. No i światło nie trzeba by zmienić jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na akwa-mania.mud.pl - właściciel tej strony z powodzeniem już któryś rok ma akwarium 12 L z panelem więc odchodzi jeszcze miejsce na panel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź na akwa-mania.mud.pl - właściciel tej strony z powodzeniem już któryś rok ma akwarium 12 L z panelem więc odchodzi jeszcze miejsce na panel :)

Przyznam jednak, że nie wygląda to specjalnie ładnie. Oczywiście prowadząc większe, zawsze można taki mały eksperyment poprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.