Skocz do zawartości
Daniel00

Pokrywa- kombinować czy nie ma sensu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od 4 tygodni jestem posiadaczem kostki OW 42 L. Przymierzam się do wpuszczenia parki błazenków. Mam do Was pytanie- czy pokrywa w takim akwarium jest konieczna ? Jest duże prawdopodobieństwo, że mi wyskoczą? Jeżeli tak, to co proponujecie jako pokrywę ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej pokrywę będziesz miłą lepsza cyrkulacje powietrza i w gorące dni łatwiej będzie o chłodzenie.

Niestety ma to swoje wady a mianowicie duże parowanie :)

Ewentualnie możesz zrobić koronę.

A jak ryb nie będziesz straszył to nie wyskoczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie mi nie przeszkadza, od 4 tygodni dolewam codziennie jakieś 0,5-1 L wody i się przyzwyczaiłem :) Najbardziej boję się, że w nocy błazenki się położą na wodzie i znajda się poza akwarium, słyszałem, że tak może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parowanie mi nie przeszkadza, od 4 tygodni dolewam codziennie jakieś 0,5-1 L wody i się przyzwyczaiłem :) Najbardziej boję się, że w nocy błazenki się położą na wodzie i znajda się poza akwarium, słyszałem, że tak może być.

Nie słyszałem żeby się błazenki na wodzie kładły ;)

A parowie na pewnio się zwiększy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem błazenki w Boyu to kilka razy mi w nocy do panela wpadły ;) Odkrytego jeszcze nie miałem stad moje wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakryj panel :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby wyskakują jak jest ciemno i nie widzą lustra wody. Potrzebne jest jakiejkolwiek oświetlenie - 1 led, świtało z lampy ulicznej cokolwiek aby nie było ciemności. Swoją drogą też mam problem czy przykrywać, czy nie, ale bardziej to rozważam pod względem prawowania wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no i może zdecyduj się na parkę mniejszych rybek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy w nocy będą świecić więc całkowicie ciemno nie będzie. W takim razie na razie niczym nie zakrywam, mam nadzieję, że wszystko bedzie ok :) Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat ma akwarium otwarte i moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie.Ja mam jeszcze koronę,ale Snocho nie ma nic i nie słyszałem by Mu coś wyskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba otwarte ale tez mam korone. Najlepiej wybrac to co ci sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakrytym jest problem z przenikaniem światła, zwłaszcza przez pleksi po kilkukrotnym czyszczeniu z kurzu i osadów soli.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zakryte to lampy pod pokrywa, to cieplo, to wilgotno lampom, to chlodzenie bez przerwy, to klopoty, to po co ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.