Skocz do zawartości
Safemod

Problem z odpieniaczem - 200l

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem z kupionym odpieniaczem (używany), chodzi oto, że na początku trochę pienił a potem przestał. Mija już ponad miesiąc jak nie pieni. (myślałem, że przez to, że go umyłem bo był zasyfiony nawet na zewnątrz). Może to też za słaba pompa?

Pompę już umyłem 3 tygodnie temu i nic nie dało. Sprawdzałem też z większą ilością pokarmu, wkładaniem ręki. 0 bąbelków dosłownie 0. Nawet jak maksymalnie mniejsze/zwiększe przepływ wody.

Prosiłbym Was bardziej doświadczonych o rady

Akwarium: 200;

Wysokość słupa wody dla pompy: około 40-50cm

Odpieniacz: weipro protein skimmer SA-2011

Pompa: Atman AT-306

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komorze odpienka nie ma w ogóle bąbelków ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic nie ma, na początku były (już po myciu), ale potem po tygodniu znikły do zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to weź wężyk którym normalnie powinno być zasysane powietrze i w niego dmuchnij z całej siły że tak powiem.

Pojawią się bąbelki ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka albo opis konfiguracji bardzo by pomogły.

Nie ma sumpa? Pompa leży w akwarium a odpieniacz wisi na krawędzi?

W takim wypadku może być za głęboko dla pompy, albo zwężka przytkana, albo coś...

Tak czy siak, zrezygnuj z takiego rozwiązania. Ten odpieniacz i tak nie pociągnie akwarium 200l a już na pewno w takim układzie. Poza tym, kiedyś podobny sprzęt ale większy model, rozleciał mi się sam, bez powodu. Na szczęście w sumpie więc tylko zawartość kubka wlała się do wody, ale jeśli odpieniacz będzie wisiał na szybie akwarium to pompa wypompuje całą wodę na podłogę.

Rada: Albo sump albo inny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jaka pompa w odpieniaczu?

1. Sprawdź wirnik (mógł się złamać i się na ośce obraca)

2. Wlot powietrza może być zatkany


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jaka pompa w odpieniaczu?

Pompa: Atman AT-306 :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi kiedyś radził aby wrzątek (oczywiście z RO) wskrzynkąć do tej rurki małej do powietrza ale to też nic nie działo. (tak samo czystą strzykawkę dawałem i nic)

Jak wrócę do domu, spróbuje wdmuchać powietrze do tego wężyka tak na maxa,

Na razie nie mam jak sumpa zamontować. Za jakiś czas jak zmienię komodę to wtedy dopiero będę mógł myśleć o sumpie, aktualnie mam tylko w komodzie okolo 40-45cm szerokości... to sam nie wejdzie pod taki litraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś pompę.

I znajdź czas na modlitwę żeby się to wszystko źle nie skończyło. Nic nie wiemy o twoim akwarium ale w kilkumiesięcznym zbiorniku odpieniacz jest bardzo przydatny - jak od miesiąca nie ma odpieniania to może się to odbić na zdrowiu zwierzaków, jeśli takie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze pompa straciła swoja wydajnośc i nie uzyskuje odpowiedniego podcisnienia ktore zasysa powietrze, zobacz czy jak podniesiesz pompe blizej lustra wody to czy cos sie zmieni, jesli tak to moze zbyt mały przepływ wody uzyskujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesion273: Też mi się tak wydaje, sprawdzę to przedmuchanie potem zmniejszę rurkę (przybliżę pompę), jak to nie pomoże to jaka pompę polecasz/polecacie?

Wiecie wszystko się obija o cenę też :p Odpieniacza za 2000 nie kupię :p Tak samo pompy za 500zl :D

Edytowane przez Safemod (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

U mnie po czyszczeniu odpieniacza też tak się dzieje, zawsze muszę dosc mocno dmuchnac w rurke i zalapuje bez problemu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesion273: Też mi się tak wydaje, sprawdzę to przedmuchanie potem zmniejszę rurkę (przybliżę pompę), jak to nie pomoże to jaka pompę polecasz/polecacie?

Wiecie wszystko się obija o cenę też :p Odpieniacza za 2000 nie kupię :p Tak samo pompy za 500zl :D

fajna by była jakaś pompka na igle zeby sobie na wirnik zaciadała powietrze, bedzie fajne mleczko i napewno nie sprawi juz takiego kłopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze doczytałem w pierwszym poście to że pompa jest zanurzona ponad 40 cm?jeśli tak to stanowczo za dużo i proponowałbym zmienić na jakieś 20 cm na takiej głębokości nie ma siły zasysać dużo powietrza


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę dałem wyżej jest około 15-20cm pod wodą.

Dmuchałem do rurki tej małej do powietrza.

Sprawdziłem wirnik cały.

Ktoś ma jakiś pomysł ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł jest taki aby przeczyścić cały odpieniacz z pompa wszystko co się da coś na pewno jest przytkane.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę dałem wyżej jest około 15-20cm pod wodą.

Dmuchałem do rurki tej małej do powietrza.

Sprawdziłem wirnik cały.

Ktoś ma jakiś pomysł ? :)

Pytanie: czy podczas dmuchania leciały bąbelki ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szajs wywal za okno i kup nowy z oszczędności 2 razy się płaci , a w ogóle to pisali daj fotkę wyciąg go i tak jak stoi ,miał nie raz do czynienia z tym badziewiem ,rura która jest podłączona do pompy ma nad pompą dysze z powietrzem rozbierz to i dokładnie to wyczyść dojście boczne od wężyka l tam się zbiera sól wiertło lub śrubą to wyczyść

Edytowane przez akvarius (wyświetl historię edycji)

Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy podczas dmuchania leciały bąbelki ?

Tak leciały :) Dmuchałem kilkanaście razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szajs wywal za okno i kup nowy z oszczędności 2 razy się płaci , a w ogóle to pisali daj fotkę wyciąg go i tak jak stoi ,miał nie raz do czynienia z tym badziewiem ,rura która jest podłączona do pompy ma nad pompą dysze z powietrzem rozbierz to i dokładnie to wyczyść dojście boczne od wężyka l tam się zbiera sól wiertło lub śrubą to wyczyść

Wszystko było dokładnie czyszczone jakiś czas temu.

Odpieniacz cały z rurkami około miesiąca temu

Pompa około 2tygodni temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz kupywać nowej pompki to zainwestuj w brzęczek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... temat z przed 2 lat więc co ma dać Twoja wypowiedź?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.