Skocz do zawartości
Gość radiesteta

Ecsenius bicolor i Cryptocentrus cinctus razem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radiesteta

Jak w temacie czy te 2 gatunki po 1 osobniku z każdego mogę trzymać razem w mojej 112l kałuży? Nie będzie konfliktów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie konfliktow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie jednak bicolor dominuje nad cinctus'em, jakoś strasznie go nie meczy, ale cinctus ma swoje miejsce i nie ma opcji ze wpłynie bicolorowi w drogę. Początki jednak dla babki były dość ciężkie.


300l w obiegu. maxspect razor 160w, aqua nova ncm-3500, 2x tunze 6045, aquaspec white skim 200 z pompą w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Czyli planując oba gatunki razem bezpieczniej najpierw babkę kupić dać jej czas na zadomowienie się a potem bicolora wtedy może nie będzie agresywny ? Bo babka względem niego raczej nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bicolor dominował nad salariasem, a w sklepie był z cintusem i też ostro go sprał ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

U mnie chwilowo ukwiał nie planowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bicolor dominował nad salariasem, a w sklepie był z cintusem i też ostro go sprał ;)

akurat w opisach jest napisane że bicolor i salarias nie powinny być trzymane razem..

u mnie Cinctus zajmuje denne partie akwarium (mieszka z hepatusem) natomiast bicolor upodobał sobie skalne kryjówki i nie wchodzą sobie w drogę..


5572_5646.png

225l (125x40x45) OptiWhite, DeltecAP600, 2xTunze6055 + multikontroler 7095, NJ4500, oświetlenie LED Loccutus, IKS Aquastar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Skoro jest w opisie to dlaczego tak wiele osób jednak je trzyma ? Mnie poprostu przyciąga urok obu gatunków. Są przepiękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam midasa z salariasem i o dziwo totalnie się olewają. Nie ma żadnych wojen - zupełnie obojętne są do siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam w 400l salariasa i bicolora, każdy z nich miał swoje terytorium kiedy na siebie wpadały była jedna rundka wokół skały i spokój:) Ale nie zawsze tak było, czasami totalnie się olewały.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akwarystka, bo 400l to już wielkość pozwalająca niektórym rybom na niewchodzenie sobie w drogę.

Tutaj jest pytanie o akwarium 112 l, które uważam za za małe dla każdej z tych ryb.

Miałem bicolora w zbiorniku dł. 110cm i często jednym "skokiem" przepływał całą długość - odnosiłem wrażenie, że chciałby większy domek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Zobaczymy za każdą z ryb przemawiają argumenty. Bicolor jest ciekawy i ma temperament. Babka z kolei wcina wieloszczety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ślizgi nie przepadają za sobą nawzajem, szczególnie jak są do siebie podobne pod względem wyglądu tak jak salarias z bicolorem, ale to tez kwestia rozmiarów zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wielkość zbiornika ma znaczenie dla wielu ryb, zdecydowanie 112 to zbyt mało miejsca dla salariasa i bicolora.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.